SağlıkDişçilikte

Çürük dişler ciddi bir sorundur

Uzun zamandan beri sağlıklı dişlerin sadece hoş bir gülümseme değil aynı zamanda karaciğer, mide ve bağırsak gibi organların sağlığı da bilinmektedir. Ancak hastalar, çürümüş dişler - bu sadece ağızda tamamen hoş olmayan bir koku ve birisinin kar beyaz bir gülümsemeyle gülümseyip diğerleri arasında tiksinti yaratmadan güldüğünün nedeni değildir. Bu, sonunda kalpteki ağrı, iştahsızlık ve baş ağrısı gibi komplikasyonlara yol açabilir. Bununla tartışmak gerekmez; çünkü insan vücudunun tüm detayları birbiriyle ilişkilidir. Arabağlantı konusunu daha geniş kapsamlı olarak genişletirsek, çürüğün poliartrit arasındaki ilişki gibi "gülünç" şeyleri bile öğrenebiliriz.

Bir yaşındaki bebeklerde genellikle çürük dişler var. Bu davada mümkün olan nedenler, kalıtım ya da gebelik sırasında yeterli beslenme eksikliği ya da gebelik sırasında oluşan diğer sorunlardır. Buna ek olarak, kanıtlanmıştır: Annenin çürüğü varsa, o zaman çocuğunun çürümüş dişleri olması muhtemelen çok erken yaştadır. Bu nedenle, geleceğin annesi çocuğunun sağlıklı olması için beslenme ve sağlığına büyük önem vermelidir.

Her zaman çürük dişler, çocuklukta tatlıların kötüye kullanımı veya kötü bir mirasın bir sonucudur. Çoğu zaman, dişler yetişkinlikte çürümektedir ve bu da yanlış bir yaşam biçimiyle desteklenmektedir.

Dişlerin durumu, kalıcı, doğal olmayan bir renk verebilen ürünlerden genellikle olumsuz etkilenir. Kırmızı şarap, köri ve kahve olabilir. Bu nedenle bilim insanları bu ürünlerin sık kullanılmamasını tavsiye etmektedir.

Sigara, dişlerde karanlık oluşmasının başlıca nedenlerinden biridir. Sigara içmesi nedeniyle sakızlardaki kan akışı daha da kötüleşir ve kötüleşen kan dolaşımı nedeniyle dişin kemik dokusunun yararlı maddelerle birlikte verilmesinde sorunlar olur. Bütün bunlar kombinasyon halinde giderek diş kaybına neden olabilecek periodontal hastalıkların nedeni haline gelir.

Ve elbette, eğer diş acı çektiğinde ya da dişlerinizi düzenli olarak fırçalarken bu davaları saymazsak, diş hekimlerine yapılan ziyaretleri atlamaya alışık olursanız , dişlerde ayrıca karanlık oluşabilir.

Ağzınızdan hoşnutsuz bir kokuyorsanız ve yerlerde - kararma yapıyorsanız, bu durumda derhal bir kalifiye dişhekimine gidin. Dişlerdeki karanlık diş yüzeyinin daha büyük bölümlerini kaplayana kadar beklemeyin. Belki de bu aşamada koku ve renk dışında şu anda görünmüyor ancak daha sonra etkilenen bölgelerde ağrı olacak ve dişler tam anlamıyla çökmeye başlayacak, derin delikler ortaya çıkacak - hastalık bir sonraki aşamaya geçecek. Karartmanın ilk bulguları olmalı ve hoş olmayan bir koku diş hekimine gitmelidir. Dişin çürüyüp gittiği gerçeği, otuz iki kişiden biri "sadece" yakınlardaki dişlerin çürük olamayacağı anlamına gelmez - çoğu kez bunun tersi olur. Küçük bir siyah benekten yavaş yavaş geniş, geniş bir delik büyür ve dişi emer ve pulpite götürür ve bu düşünülemez ağrı eşlik eder. Diş çürümesi varsa, çabucak dişçiye git. Birçok kişi bu tür semptomlarla her gün dişlerinizi en iyi şekilde temizlemek için yeterli olduğuna ve yenilgi ilerlemeyeceğine inanıyor. Ancak aslında diş zaten çürüyorsa, o zaman bozulması herhangi bir ağartma macunu ile giderilmez. Çürümeye devam edecek ve diş hekimini gezmeyi erteleyecek, kendine ve sağlığına karşı çalışacaktır.

Dişlerdeki karanlığın sebepleri çoktur. Örneğin, içgüdüler dahil olmak üzere, karmaşık kimyasalların etkisi de dahil olmak üzere, çocukluk çağında ortaya çıkan ve hayatında eşlik eden, sigaranın zararlı alışkanlığı da dahil olmak üzere, kendiliğinden yatkınlık, kalsiyumun zayıf asimilasyonuna ya da içmekte olduğunuz sıvıdaki florürün eksikliğine neden olabilir. Onların başka sebepleri var. Bununla birlikte, neden ne olursa olsun, sonuçlarını engelleyemezsiniz.

Ve bozulmaya neden olan bakterilerin vücuda girmesi ve gıda işlemeden etkilenen kötü dişler yüzünden sonuçların yalnızca sağlığın ciddi şekilde bozulması değil aynı zamanda da bozulması da söz konusudur. Dişleri çürümüş, korku filmlerinden ölü bir adamın sırıtışına benzeyen korkunç bir gülümsemeye bakmanın, bir titreme olmadan mümkün olmadığını kabul ediyorsunuz. Çürümekte olan dişlerin ağızdan yayıldığı koku da herhangi bir muhatapdan uzaklaşabilir. Bu nedenle, eğer diş çürüyorsa, süreci böyle sonuçlara getirmeyecek şekilde deneyimli, nitelikli bir uzmanla temasa geçin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.