HobiDikiş

Desen erkek gömlekleri: Yapı temelleri, modeller

Bir arkadaşı adam kendi elleriyle bir hediye hazırlamak için ne güzel! Ve anne, eş, sevgili sevecen ellerini dikili bir şey giymek ne güzel olurdu! Bu makalede, erkek tişört spor ve Raglan desen yanı sıra bunları yapmak için bazı öneriler dikkate alınmasını önerir.

erkek gömlek çeşitleri

orada birkaç başarısız olmadan soyunma odasında her erkek tişört çeşitleri, o mevsime, üzerine koyar bağlı olarak olay ve ruh (iş toplantısı, ofis, toplantı, eğlence gidiyor).

Ama belirli bir zımni sınıflandırma yapılır:

 1. (Genellikle pamuklu kumaştan yapılmış) Tişört beyaz - formel kutlamaları üzerinde ya da sadece bir yatta veya ailesi ile şehirde bir yürüyüş için giyilir.
 2. V yaka genellikle geri kalanı için erkekler tarafından seçilen ile sahilde, suya yakın yürür. Ayrıca bir spor Gömlek olarak tercih.
 3. "Polo" - pamuktan küçük yaka ve birkaç düğmeleriyle. Birçok erkeğin sevdiği, ne olursa olsun işgal ve tadı.
 4. "Hanley". Bu ancak birkaç düğmeleri ile, aynı zamanda bir yaka olmadan pamuklu tişört olduğunu. Bunun yerine "Polo" nin giyilebilir.
 5. "Rugby" - çok erkek parça gardırop en favori. Bu bir yaka ve boyun küçük bir kesi vardır, ancak düğmeleri yoktur. Genellikle, tekrar tekrar yıkama korkmaz çok dayanıklı kumaş, dikilmiş.

Desen erkek gömlekleri

Nasıl bir erkeğin gömlek dikmek için? Sonraki basit düz kesim modeli olacak. Bu yöntemde Yardsticks ölçüde görev basitleştiren asgari sayı.

Dolayısıyla böyle bir kesim, asgari rakam dikkate alır kimin için bu tişörtü getirileceğini kaydetti olabilir. Bir basit ile başlamak her zaman daha iyidir. Ve daha deneyimli usta olduktan sonra böyle devam hesap ve omuzlar ve duruş içine alıp kesikler daha sofistike türleri için yapılabilir.

desen gömlek geri Bina

Onun planı görevi uygulamak için, bu ölçümleri kaldırmak gerekir:

 • poluobhvat boyun - Cm;
 • poluobhvat göğüs - Cr;
 • Ürün yüksekliği - Dee;

erkek tipi yapı gömlek alınması gerekli edilen veriler üzerinde bir dikdörtgen, genişlik da (AB) oluşturmak için. Aslında, gelecekteki tişört genişliği ve poluobhvata meme ve yedek vücut oturması için ufak bir gelir oluşur. Biz kesim büyük ölçüde değişiklik gösterebilir seçmiş erkek t-shirt için kazanç aralığı. durumda 10-12 cm kalmak için yeterlidir.

dikdörtgen biçimli (AN) içindeki bir yükseklik ürün yüksekliğinin ölçü eşit olacaktır.

Bir orta ön kısmı - nedenle, AN gömleğinin arka orta noktası olduğunu ve VN1 gösterilmiştir. Üst çizgi - AB - bir omuz seviyesinde hattı ve alt çizgi - HH1 - alt çizgidir.

Göğüs hattı oluşturmak, arkalık genişliği ve Kol

uzaklaştırıldı meme ölçümleri yarım daire "A" aşağı üçte noktası arasında yerleştirin. Sonra, 8 cm bu değere ekleyin. Biz bu noktayı "G" belirtir. Şimdi hattı forehand ile kesişen yatay tutmak için noktası "G" den gereklidir. "G1" Bu bir nokta olacak. Bu durumda, meme hattı bıraktı.

Yatay (göğüs çizgi) ile nokta "D" sağ tarafında meme yarım daire üçte biri bir değer ertelenmelidir ve 6 cm arasında, bu şekle belirgin bir katkı. Elde edilen nokta "F2" olarak ifade edilir. ondan dikey Eğer omuz çizgisi ile kesiştiği bir noktaya "P" veren bir çizgi çizmek gerekir.

Şimdi armhole ürünlerinin genişliğini tanımlamak gerekir:

 • Sağ tarafa büst hattı değeri poluobhvata göğüs dörtte boyunca "T2" noktasından. 4 cm ekleyin.
 • yeni nokta "G3" denir. Uzaklık (T2-T3) armhole genişliğidir.
 • Dikey yukarı noktası "T3" bir çizgi çizmek için gereklidir. "B1" - Omuz hattı ile kesişme noktası.

 • armhole genişliği yarıya düşer. Daha sonra, "T4" noktası gösterilen desen.
 • noktası "T4" Kimden alt satırında dikey düz bir çizgi tutulur. kesişme noktası "H2" ile gösterilmektedir. Bu yan kısmın hattıdır.
 • . "A1" - daha omuz hattı boyunca sağa doğru noktadan noktaya alınan 1cm bu değere ilave bir üçüncü değer yarım daire boyun olan ertelenmelidir.
 • Hat (A-A1), mikrop genişliğidir.
 • Bundan başka dikey olarak yukarıya doğru bir noktaya "A1" den yüksekliği filiz yapıldıktan çizgidir. Ve bu mikrop eksi 0.5 cm genişliğinin yarısına eşittir. Elde edilen nokta "A2" olarak adlandırılacaktır.
 • Hat (A1-A2) mikrop yüksekliğidir.
 • Şimdi arka boyun kısımlarını inşa etmek gerekir. Bu noktaya kadar "A" ve "A2" düzgün konkav hat bağlanmalıdır.
 • nokta "P" dikey olarak aşağı doğru 2 cm ertelenmesi ve bir noktaya "P1" tayin edilmesi. Daha sonra, "P1" ile noktası "A2" Dilimi tutmak, hafif bir nokta "P2" olarak uzanan 1-1,5 cm döner ..

desteklemeye hazır Desen erkek tişörtleri.

Bina desen forehand tişörtler

Erkek tişört üzerideki çalışmanın bir sonraki aşaması - raf (daha önce) bir kesik:

 • boğaz genişliği boyun raf genişliği (mikrop) arkasına gelir. Bunun yanı sıra, teknik, genişliği forehand eşit boyun yüksekliğine göre.
 • çizgi (AA 1) eşittir santimetrelik bir dizi erteleme yatay ve aşağı dikey ihtiyacı sola "B" kaynaktan. elde edilen noktalar, sırasıyla, "B2" ve "B3" ifade edilmiştir.
 • Bu nedenle, BB2 BB3 = = AA1.
 • Bundan başka, "B3" noktası üzerinden noktası "B2" bir boğaz düz çıkıntı hattı oluşturmak için önemlidir. Bu pusula ile yapılabilir.
 • . "P4" - Dikey aşağıya noktası "B1" den 4cm Yeni noktayı ertelenmek zorunda.
 • Şimdi, "P4" ile "B2" 1-1,5 cm elde edilen bir noktaya uzanan bir omuz hattı için gerekli -. "P5".

model Forehand erkek tişört ana bölümünün yapımı tamamlanmıştır.

Bina desen kol spor erkek tişört

İlk olarak, orada da Eğer ölçümler almak gerekir. Bir ölçüm - omuza koltuk ve ikinciden - omuz ve istenen uzunluğa koldan aşağıya doğru:

 • noktası "A" Kimden merkezini belirlemek için "B" noktasına - noktası "C".
 • Aşağı "A" ve "B" den egzoz gazının düzenli aralıklarla onda yapılması gerekmektedir. yeni terimlerin oluşumu "E" ve "E1".
 • Onları birleştirerek, AC uzunluğuna farklı yönlere hattı tutmak için devam etmeliyiz. "F" ve "F1" imajı.
 • Bundan başka, BE1 parçası yeni bir nokta "D1" oluşturacak şekilde ikiye bölünür. "E" yukarı ertelenmelidir yarı kademeli AE'nin bir artı 1 cm ekleyin. Sonucu bir nokta, "D" idi.
 • Bundan sonra, "C" den uzunluğu manşonun uzunluğuna eşittir dik çizgi aşağı çekmek. "I" yeni bir nokta harfi ile gösterilir.
 • Farklı doğrultularda buradan böylece "L" ve "L1" alıcı, 2 cm FF1 ertelendi. Artık "F" ve "F1" ile bağlamak gerekir.
 • Bu nedenle, F, D, C, F1, D1 bağlantı kesintisiz ve düz bir çizgi, hat OKATO kollu gömlek elde edin.
 • "C" aşağı itibaren hat CF1 aracılığıyla sonra CF 11 cm hattını ertelemek ve bir çift çubuk tayin ve olmalıdır - 11 cm ve tek nota çubuğu olarak. Bu ürünün armhole esnasında kovanın içine dikili olacak önemli etiketleri vardır.

reglan kollu tişört

bunun için Kumaş örme ve pamuk ikisi de olabilir. Buna ek olarak, (işleme tamamlanmış bölümleri için) şerit kenar gerekebilir.

Tişört raglan nedir? Ürün, sırt ve forehand omuz kısmı ile manşonu kroyatsya zamandır. Boyun sorunsuz omuzlara içine basit bir dil ile konuşan. Bir desen raglan gömlek yapımını düşünün.

bazı genel kurallar vardır ile başlamak için:

 • dikiş yapılan bu yerlerde kumaşın için, esnek kalır, parça desen dar zikzak dikiş çektirmek için gerekir.
 • Ve amacıyla taban kenarı uzayabilir gerekli podgibku neaten Overlok kalır. Sonra bu amaçla ikiz iğne kullanılarak, dikiş.
 • Aynı bitirme ürünün diğer kenarları için de geçerlidir, onların esnekliğini korumak önemlidir.

erkek tişört Raglan desen gelince, bazı açılardan bu spor gömlek normal seyrinden benzer. Şekil arka yapımı ve forehand ve kovanlar kontur çizgileri göstermektedir.

alınır Ölçümler zamanki tişört aynıdır: Boyun poluobhvat, göğüs, ürünün boy ve kol uzunluğu ancak şimdi boğazından gidecek olması dikkate alıyor.

Reglan ön ve arka yarım kalıp inşa. Boyun hattı boyunca omuz en yüksek noktadan itibaren 4 santimetre geciktirmek için. Ve şimdi bir yan dikişin en yüksek noktası ile bu noktaları birleştirmek gerekmektedir. Ayrıntılar raglan ayrı ve kol tarafına taşımak ve bunlarla ilgili.

Bütün bu yapıldığında, ön raglan ve desen arka kısımlarını kaldırmak emin olun.

Dikiş tişörtler karıştırılmamalıdır olmadığında, böylece tüm öğeler, imzalanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.