HobiDikiş

Koltuk kılıfı ile kolsuz bir cekiyoruz. Çocuk modelleri

Örme kolsuz örgü iğneleri? Iyi fikir! Sonuçta, kostümlü bir gömlek ya da büyükannelerimizin dediği gibi "kapıcı", herhangi bir kişinin gardıropunda, özellikle bebekte çok önemli bir şey.

Örme yeleklerin pek çok farklı türü var , ancak özel bir şey istiyorsanız, kolsuz örgü iğneleri ile bağlayabilirsiniz. Her gün veya bir çıkış için sıcak veya ince iplikten bir kabartma veya jakar desenli bir model olabilir. Ördüğünüz, kendiniz için karar verin. Ve bu yazıda, kolsuz ceketlerin klasik modellerinin örme yöntemi ve yöntemleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Kılıfsız kolsuz ceketlerle örülüyor

3-4 yaş arası bir çocuğa yelek modeli için, iki iğne, ip örme, düğme (2 adet) ve biraz sabır gerekecek.

İstenen döngü sayısını belirlemek için ölçümler yaparız. Kalçanın çevresini ölçer ve bu değeri yarıya böleriz. Döngülerin sayısı, ortaya çıkan uzunluğa karşılık gelmelidir. Gelecekteki kolsuz ceketin yüksekliğini de bilmemiz gerekir. Bunu yapmak için, kalçadan omuz dikişine olan mesafeyi ölçün. Ve bir önlem daha - uylukdan kol dayama deliğine olan mesafe. Örgü, elastik bir bant ile aşağıdan başlar. 4-5 cm örme işleminden sonra, sonraki sıradaki her üçüncü döngüden sonra düzgün ilaveleri yapın ve seçilen desenle örme işlemine devam edin. Her iki taraftaki kundağa bağlı olduğunuzda, küçültmeyi aşağıdaki gibi gerçekleştirmeniz gerekir. İlk satırda üç sıra vardır, ikinci sırada - ikisi, üçüncü - bir. Boynuna bağlandıktan sonra ortadaki orta halkaları kapatmanız ve kesmeyi çevrelemek için bir azalma yapmak gereklidir. Ardından, her omuz ayrı olarak istenen yüksekliğe örülmeye devam eder. Raf hazır. Kılıfsız kolları daha da ördük.

Tığ işi

Bir raf gibi örülmüş halde. Fark, daha yüksek bir boyun çizgisi ve sol omuz uzunluğu. 2-3 cm uzunluğa getirin ve sonuçta bağlantı elemanı için bir yuva (1 veya 2) oluşturmayı unutmayın.

Her iki parça hazır olduktan sonra, onları yan dikişler ve sağ omuz boyunca dikiyoruz. Rafın sol omzunda düğmeyi dikiyoruz (1 veya 2).

Yelek boynu dairesel parmaklıklar veya jartiyer dikişleri üzerinde elastik bir bant ile bağlanabilir. Boynu bitirmek için bile olsa, tığ işi olmadan yapılmış sütunları kullanabilirsiniz. Yelek bir termo çıkartma ile süslenebilir veya işlemeli olabilir.

Bebekler için kolsuz ceketin genel versiyonu

Örgü iğnelerle örme kolsuz kolları yapmak kolay diğer bir yol da, yeni başlayan iğne kuşları için bile uygundur.

Öncekinden çok farklı değil. Bu model çok küçük çocuklar için uygundur. Özel tutturması nedeniyle giyilmesi çok kolaydır. Raf ve sırt örneği ilk varyantta olduğu gibi örülmüştür. Sadece iki parçayı da biraz daha geniş yapmayı unutmayınız, standartlarınızı 2-3 cm artırdık.Bu fermuarın sabitlenmesi için gereklidir. Hatta seçtiğiniz desenle başlamak üzere diş eti olmadan örgü yapabileceğiniz böyle bir kolsuz ceket. Fotoğraf melanj ipliğinden bir kız için bir seçenek göstermektedir . Farklı bir gölge iğnesi seçerek, çocuklar için kolsuz örme kumaşları kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca dekorasyon olarak termo çıkartmalar veya nakış (aplike) kullanabilirsiniz.

Fotoğrafdaki gibi örgüleri olan çok iyi modeller arayın. Bu seçenek hem kızlar hem de erkekler için uygundur. Bir başka örnek - yüz hattı pürüzsüzlüğü ile bağlanmış klasik bir kolsuz gömlek. İçinde bebeğiniz çok şık ve yetişkin görünecek. Sonuçta, tüm çocuklar taklit etmek ve ebeveynleri gibi olmaktan çok seviyorlar. Peki, daha önce modeli seçtiniz mi? Sonra kolsuz kolsuz ile örme ve sonucun keyfini çıkarın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.