IlişkilerEvlilik

Dengeli ilişkiler için bir araç olarak eşlerin hak ve sorumlulukları

Evlilik - sadece bir mutlu aile hayatı. Bazen insan ilişkilerinin bölgede çatışmalar ve yanlış anlamalar vardır. Tabii ki her barış çözülebilir, ama bazen kanun tarafından kontrol eşler, hak ve görevlerini kullanmak zorunda.

Aile Kod kurar ve toplumun bu gruptaki bazı öğeler ilişkilerini düzenler. eşlerin hak ve sorumlulukları olarak mevzuatta öngörülen.

İlk olarak, her durumda evlilik vatandaşın kişisel özgürlüğünü ihlal etmez. Bu mesleğin seçimi için de geçerlidir. Bu karar kimseyi etkileyemez. Ayrıca, eşler hakkı her faaliyeti her türlü girişme.

İkamet her yetişkin aile üyesi için kişisel bir seçimdir. eşlerin birlikte yaşamak Doğal olarak, bu normal kabul. çeşitli sebeplerden bir tanesi ayrı yaşama ve başka bir yerde geçici olarak gelmek istediği, Ama eğer özel bir mesele.

Çocukların haklarını ve eğitimi konusunda eşlerin görevleri de düzenlenmektedir aile kanunla. Burada, tarafların her biri eşit haklara sahip olacaktır. Eğitim, ebeveynlik ve ebeveynlik eşitlik temelinde çözülebilir ilişkinin bir parçasıdır.

eşlerin hak ve görevleri, ilgili ve ailede ilişkinin ahlaki tarafı. Aile Kodu yardım etmeye hazır saygı ve birbirlerine saygı ilkelerine, bunları inşa etmek gerekir. Eşler refahını oluşturmak ve aile ilişkileri ve korunmasını güçlendirmek için çaba aile değerlerinin. Onların görevleri de çocukların bakım ve bunların gelişim ve refahını sayılabilir.

Bireysel hak ve eşlerin sorumlulukları Aile Kanunla düzenlenmiştir ve bazen bağlayıcı değildir. Ama onlar bir aile normal bir ilişkiye sahip olmak istemesine.

Ne zaman bir evlilik , iki eşin kendi isimleri imha ve ileride taşıyacak birini ayarlamak hakkına sahiptir. Her biri kendi adını bırakın veya bir eş alabilir. Bir seçenek ve onun ortağı bağlantısının adı olarak kabul edilir.

de vardır mülkiyet hakları eşleri. Onlar ortaklaşa elde edilmiş mallara aittir. Bu ortak ve ayrı ayrılmıştır. evlenmeden önce bir eşi vardı ya o evlilikte bunlardan biri verildi özelliği, kişisel mülkiyet olarak kabul edilir.

Herkesin özelliğine aile hayatının döneminde edinilen maddi varlıkları kapsamaktadır. Her iki ortak mülkiyet eşit haklara sahip.

Karşılıklı hak ve eşleri yükümlülükleri düzenlenmiş ve evlilik sözleşmesi vardır. mülkiyet hakları, kişisel sorumluluk ile ilgili konuları öngören Bu belge,. Evlilik akdi evlilik ve çözünme üzerine hem ilişkiler söz konusu.

Bir evlilik sözleşmesi birlikte hayatlarının tüm yönlerini belirtebilir. Her şeyden önce, bu özelliği her eşin doğru ve medeni ilişkilerin sonlandırılması durumunda kendi dağıtım için bir prosedürdür.

Belgede ayrıca sonra eşler arasında bir taahhüt içeren boşanma süreci. Bu çocukların ve konunun diğer yönlerini eğitim yöntemleriyle bahsediyor.

Bir evlilik sözleşmesi katılımcıları seçecektir aile hayatına ilişkin öğeler içerebilir.

Böylece, ana belge düzenleyen aile ilişkileri ve hak ve eşlerin görevleri, aile kodu. Ama bir ek kullanımı ve evlilik sözleşmesi olarak.

Ama aile ilişkileri öncelikle her iki eşin kişisel nitelikleri bağlıdır. Sadece ortak çabaları aile ömrü boyunca sevgi ve sadakat duyguları yapılabilir ve birbirlerine karşı iyi ve özenli bir tavır takınmaya yoluyla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.