Haberler ve ToplumKültür

Zina: Bu nedir?

Bu kelime Rus kulağı için oldukça tanıdık gelmiyor ve Rusça konuşma dilinde sıklıkla kullanılmıyor. Slav kökleriyle birçok eşanlamlılığa sahiptir, hepsi normatif değildir. Zina - bunun anlamı nedir? Sadece evlilik dışılık veya daha karmaşık bir şey var mı? Böyle yaygın bir zinayı göstermek için böyle tuhaf sondaj bir terim icat etmek neydi?

Bu kelime bize Fransa'dan geldi.

Zina - nedir? Bunun hakkında detaylı ve renkli Fransız edebiyatı bize anlatıyor. Stendhal, Flaubert, Zola ve Maupassant'ın romanlarının büyük bir kısmı, eşlerden birinin sadakatsizliği etrafında insan tutkularının kaynaması üzerine kuruludur. Bu, Fransız klasiklerinin bu konuyu açtığı anlamına gelmiyor. Antik çağlardan beri dünya edebiyatındaki en önemli temalardan biri aslında bir zina idi. Nedir, Rus klasiklerinden öğrenebilirsin, Leo Tolstoy'un başyapıtı "Anna Karenina "'nın arsa temelini oluşturuyor. Bu zina için tüm dinler kesin olarak kınanmıştı, kamuoyunda iyi bilinen bir özdeyişle iyi temsil edilen çok kararsız bir tutum var: "Yapamıyorsanız, ama gerçekten istemiyorsanız o zaman yapabilirsiniz." Bu konuyla ilgili iyi bir fıkra vardır.

"Bayan sabahın gözlerindeki büyük bir gözle ofiste.

- Tanya! Bu sen kimdi? kocası mı? Ama iş gezisinde ...

"Ben de öyle düşünüyorum." Farklı kültürlere ve kendine özgü toplumsal kalıplara sahip farklı toplumlarda zinaya karşı nasıl bir tutum olduğunu gözlemlemek ilginçtir. Herhangi bir din, zınnın bir günah olduğunu açıkça iddia etmektedir. Ancak nispeten uygar toplumlarda günahkarlar günahlarını günah çıkarmamak için papaza itiraf etmeye davet edildiyse ve şeriat yasaları altında yaşayan ülkelerde günahkarlar merkezi meydanın üzerinde acımasızca katledilirler. Erkekler için, aynı yasalar oldukça yumuşaktır ve erkekler dokunulmazlıkla günah işleyebilir. Bu kutsal yasaların adaletinden kuşku duyanlar, aynı günahkârların kaderinden daha acı beklemektedir. Ancak Yeni Antlaşma'nın İncillerini bilen herkes hatırlar - Mesih, düşmüş kadınları bağışladı. Dedi ki: "Günah içermeyen sizden önce, önce içine bir taş atın" dedi. Ve bu ifadeyle tartışmaya çalışın.

Birçok kişi zinaya zahmet demektir

"Zina - gri renkli monoton varlığın içinde keyifli eğlence olmasa da neyin nesi, neden sıfırdan bir konu oluşturun?" - Bazıları, daha önce bahsedilen Rus klasikinin karakterlerinden birine inanır ve bunlara atıfta bulunur: "Çok tatlı, küçük bir şey ve ne kadar zevk ..." Bu tema, sürekli halkın dikkatinin merkezinde. Zina hakkında bazı bayanlar forumlarında eğlendirir ve insanları halka açar. Sözcüğün anlamı burada tartışılmaz, diğer sorunlardan daha önemlidir - "sola dolanmak" ve zevk almak. Ve onunla ilgili yasal olan eşin tahmin etmediği arzu edilir. Ona gerçek bir iş gezisinde olsak iyi olur. En azından ilkel kanunlara dönmek ve günahkârları taşlarla yenmeye başlamak için herhangi bir öneri bulunmaması iyi bir şey.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.