FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Doğa Samara ve Çelyabinsk bölgelerinin çeşitliliği

Rus doğası geniş geniş ve farklı iklim bölgeleri varlığını açıklar, çok çeşitlidir. Ülkemizde Sonsuz ormanlar - Avrupa'da "ışık". Her bölgenin doğada çeşitliliği dikkat çekicidir.

Flora Samara bölgesi

Bu bölgenin doğası Rusya Federasyonu ve sadece onun teklik özgü işaretlerin orta kuşak karakteristik birleştirir. Çeşit doğa Samara bölgesi şaşırtıcı bir kaliteye sahip: Sınırlı bir alanda bir araya hayvanlar ve farklı iklim bölgeleri bitkiler yaşar. Burada, yan yana yoğun ormanlarla dağ yamaçları, sonsuz bozkır, gölgeli meşe ağaçları, geçilmez taiga ve bataklık, şifalı maden suyu ile yaylar, küçük nehirler vardır.

Doğanın çeşitliliği ve eşsiz biocenoses çok sayıda makamları kompleksi onları korumak gerçeğine açtı: birçok ulusal parklar, rezervleri ve mabetlerini yarattı. Toplamda 306 vardır doğanın anıtlar.

Samara bölgesinde beşinci bölümü, dinlenme ormanlık - bozkırları. her yıl yaprak döken ağaçlar, meşe, çam hakim. Samara Luka ve Zhiguli Dağ bölgesinde ormanların toplu. Tüy çimen, kekik, tarhun, bobovnik - Bozkır bitki örtüsü tipik temsilcileri katıldı. 2 bin düzenin bitki türlerinin sayısı. Gelen Zhiguli Dağ birçok endemiktir.

Samara bölgesi faunası

Farklı doğal alanların kombinasyonu belirlenen hayvan çeşitliliğini dünyasında. Meşe ormanları ve çam ormanları - vaşak, çakal, porsuk, yaban domuzu yaşam alanı, gelincik. kunduz, vizon ve muskrats populasyonunu büyüyen kuzey-doğu bölgelerde. tehlike olarak kuşların 200 türler arasında birçok listelenmiş. Ihtiyofaunasını Volga 46 türü vardır.

Chelyabinsk bölgesi florası

Çelyabinsk bölgesi üç doğal bölgeler içerir. manzara çeşitliliği türleri, orman ve bitki zenginliğine yansıtılır. Bölgede yaklaşık 1500 bulunmaktadır. her yerde 210 olan bitki türleri,. Böyle çeşitlilik kıtanın Avrupa ve Asya bölgelerinden gelen bitki örtüsünün konunun sınırları içinde kombine doğası ile açıklanabilir.

Doğanın çeşitliliği step ve orman step kadar kuzeyde Urallar bölgesinde karşılaştırılır gerçeğine açtı iklim koşulları ile açıklanabilir. Ve Tayganın kenarı, bunun tersine, bir güney yönünde hareket. Dağlarda, dikey zonasyon açıkça görülebilir. deniz seviyesinin üzerinde, iğne yapraklı ormanlar vardır yaklaşık 1000 m yükseklikte için., çam ve karaçam seyreltin.

Goltseva kayış 1.2 bin bir yüksekliğe ile başlar. Metre. Bu seviyenin altında, geçiş bölgesi eğri doldurulur. Ağaçlar küçük boy, nadir, büyümeleri yavaşladı. Loach - taşlar, yosun, liken tundra otlar bir kemer.

Chelyabins bölgesi faunası

Oluşmuş iklim koşulları Çelyabinsk bölgesinde doğası çeşitliliğini açıklar. En ünlü orman sakinleri arasında ayılar, geyik, vaşak, sincap, capercaillie vardır. Jerboa, kuş ve antilop - Bozkır fauna temsilcileri katıldı. Kurt, tilki, sincap, kartal farklı koşullarda yaşama uyum sağlamış, bu yüzden her yerde bulunabilir. orman ve step arasındaki geçiş bölgesi, endemik sahiptir.

orman ve dağ alanı büyük türler için elverişli şudur: avlayıp avcılardan gizlemek için burayı kolaydır. Bu alanda doğanın çeşitlilik gıda kaynaklarının bolluğu nedeniyle. Orman şiddetli kış donlarından hayvanları korur. Elk kışın sıcak ay, swampland ve büyümüş nehir kıyısına ve tepeden tercih eder. Bu hayvan - step ve orman step bölgelerinin tipik temsilcisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.