SeyahatSeyahat İpuçları

ABD batı sahili: yerler ve fotoğraf

Amerika Birleşik Devletleri başta sokaklar, kalabalık arabalar ve kalabalık kalabalık kanyon üzerinde yükselen gökdelenler ile ilişkileri uyandırmak. Bu kısmen doğrudur. Ama Vahşi Batı, hatta yirmi birinci yüzyılda, hala westernler göstermek yabani kara ve "tek katlı Amerika", yapının izlerini taşımaktadır. Böyle Las Vegas, San Francisco, Los Angeles ve diğerleri gibi medeniyet birkaç büyük merkezlerde, dışında, çayırlık, ormanlar, dağlar ve kanyonlar geniş uzanır. Ve Kızılderililer? Onlar da mevcuttur. Bazı topluluklar rezervasyonlarını ziyaret etmek için belli bir tat getiriyor hayatın eski yöntemi tercih. Bu yazıda ABD West Coast bir sanal tur alacağım. Biz, birkaç bin kilometre üstesinden (aynı zamanda Kanada toprakları en geçirerek) California güneyindeki kuzeyde Alaska'dan yolunu çalıştı olacaktır.

ABD West Coast toprakları olarak kabul edilir ne

Garip bir şekilde, bu konuda bir görüş birliği yoktur. Örneğin, Cascade Dağları, Sierra Nevada, Batı kıyısına rütbe Mojave Çölü'nde. Arizona ve Nevada Pasifik Okyanusu'na erişimi yoktur. Onlar şiddetle Böyle Washington, Oregon ve California'da olarak iklimsel ve kültürel durumlarını etkileyen Fakat onlar da, batı kıyısı aittir. Pasifik Okyanusu ile her tarafta Havai. Ama adalar Kuzey Amerika'nın karaya bitişik değildir. Alaska ülkenin geri kalanı ile hiçbir kara sınırı. onun harita üzerinde konumu göre Rusya'nın Kaliningrad Oblast ile karşılaştırılabilir. Ve, hatta ABD'nin batı kıyısında büyük devletler bile - bu Kaliforniya, Washington ve Oregon olduğunu, Alaska zamanda onların sayıya dahil edilebilir. Kuzeyden sanal gezintiye çıksın.

turistik Alaska

ABD'nin Kuzey-batı sahili - sert kutup doğanın bir arazidir. Alaska ülkenin büyük devlet. bin milyon yedi yüz küsur kilometre karelik bir alan. At aşırı kuzeyinde ABD aşırı için öncelikle seyahat ve yaban hayatı ile temasa geçin. Burada son - fazlasıyla yeterli. Sonuçta, Alaska eyaletinde anakaraya, ek olarak ve tamamen vahşi veya poluobzhitye oluşur Aleutian, adaları Pribilof Alexander Takımadaları, St. Lawrence .. "Gold Rush" küçük bu kuzey bölgenin manzara değiştirin. gözlemlemek için buraya gidin aurora dar fiyortları glaciated dağ tepelerini fethetmek üzerine binmek. Alaska, sermaye de Midnight Sun Land denir, Juneau olduğunu. Ama en çok ziyaret edilen turistik şehir - bu Anchorage olduğunu. Juneau on dokuzuncu yüzyılın madencilerin hayatı ile karşılamak için seyahat. Ve yerel Kızılderili kabilelerin kültürünü, Ketchikan şehri dokunmak. Ama Alaska ana zenginlik doğal parklar bulunmaktadır. En ünlü "Denali" olarak değerlendirilir. Salvador Dalí - ve onun engin toprakları üzerinde yarımadanın en yüksek noktasıdır. Diğer tanınmış milli parklar - Bu Vrangel, "Glacier Bay" ve "Kenai Fjord."

Washington

Şimdi ABD Batı kıyısında Kanada toprakları üzerinden hareket edeceğiz. Kuzeyde ülkedeki bize kırk ikinci devlet karşılamaktadır - Washington. Seattle - Bölgesel sermaye Olympia, ama büyük şehridir. Washington'da, Alaska gibi doğal güzellikleri için gidin. En ünlü milli park devletin kuzeybatıda "Olimpiyat" olarak kabul edilir. Bu doğa parkı ziyaret bir masal içine bir yolculuğa benzetilebilir. dağlar, şelaleler, krater gölleri ve kristal akışları, benzersiz Hoh yağmur ormanı ve deniz kıyısında bir streç vardır. Tabii bu manzara bütün yaban inanılmaz bir çeşitlilik yaşadığı anlamına söylemek? Başka en çok ziyaret edilen yerler Stratovolkan Rainier Dağı olduğunu. Onun yamaçları da aynı adı taşıyan Tabiat Parkı'nda yer almaktadır.

Batı Kıyısı ABD şehir. Seattle

bakire ormanlar ve engin bozkırlarında arasında, engin denizdeki adalar gibi, kentsel yığılma vardır. Seattle - bunlardan biri. Kentin nüfusu - altıdan fazla bin kişi. Seattle büyük deniz limanıdır. Bu Puget Sound kıyısında yer alır. Kentin Doğuda pitoresk Gölü Washington yatıyor. Ve arkasından dağcılar için bir mıknatıs olan Rocky Dağları, başlar. Seattle'da, "B GEREKİR" listesi iki konumlar içerir. Space Needle şehrin bir özelliğidir. Bu 1985 yılına kadar Seattle'da yüksek binası 1962 yılında inşa edilmiş ve olduğu edilmiş, bu Calamba merkezine semidesyatishestietazhny dikilmiş değildi. deniz ürünleri pazarına Pike Place Market üzerinde, sadece Pasifik karides ve ıstakoz satın alabilirsiniz, ama aynı zamanda şarkıcılar, aktörler ve sokak palyaçolar tarafından performansları bakın. Köprünün Altında Washington gerçek bir "Volkswagen" tutma Frimontskogo trol görmelisiniz.

Oregon

Güneye hareketli ve Washington Eyaleti sınırları terk edilir. ABD Batı Kıyısı Oregon devam ediyor. Geleneklere göre, ülkenin devlet sermayesi Salem küçük bir kasabadır. Ve büyük metropolü - Portland. Oregon da doğal güzelliği ziyaretçi sunuyor. Mount Hood ve "Deshats" Newberry volkanın Milli parklar. Turistler ABD'nin batı kıyıları boyunca güneye kuzeyden germek Kayalık Dağları ile çekilir. çok kuru toprak - yüz iki bin bir metreden fazla yükseklikte bu sırtın doğu, "Oregon çöl" uzanan belirleyin. Ve üstelik, personel kayaların arasında bir plaj tatil sandbanks ve plajlar, koylar ve tenha koylar hayranlarını memnun edecektir.

Kaliforniya

ABD'nin batı kıyıları Sunshine State güneyindeki bitirir. O en Pasifik Okyanusu boyunca uzatılır. Ve, bize çok çeşitli cazibe ile, en dolu ekleyelim. Las Vegas, Los Angeles, San Diego, Hollywood'un gibi bazı dünyaca ünlü kentsel yığılma vardır. Ayrıca Disneyland doğduğu yerdir. Kaliforniya Sonsuz plajları şehrin konuşun. Efsanevi Malibu üzerinde güneşlenirken, balinaları görebilir ve kıyısında birçok doğal parklarından birinde bir gezinti, deniz aslanı rookeries izle. Ama aynı zamanda iç halde gezgin için çeşitli ilgi çekici yerler bekleyen.

Büyük Kanyon, Ölüm Vadisi, "Sequoia" parklar "Yosemite", yol numarası 66

ilgi ilk nokta tüm dünyaya bilinmektedir. Büyük Kanyon 440 kilometre boyunca uzanıyor. Onun güzelliği kelimelerle tarif edilemez - bu görmek gerekir!

Ölüm Vadisi - anakara (deniz seviyesinin altında seksen altı metre) en alçak noktası, en kurak ve en sıcak. Yaz aylarında 57 ° C vardır! yağış 40 mm yıllık ortalama yağış, Ölüm Vadisi Sahra ise - 384 mm.

"Sequoia" Park adı kendisi için konuşur. Burada sadece büyük ağaçlar, ama gerçek devleri görebilirsiniz. "İşte Allah, kendini aşmış" - "Yosemite" park hakkında söylenir. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız bitki ve hayvan türlerinin Böyle bir çeşitlilik.

Doğu - ABD'nin batı sahil yolu (neredeyse dört bin kilometre), her Amerikalının rüya başından sonuna kadar onu geçmek için efsanevi sayı 66. katılır hala. Otoyol Chicago, Los Angeles bağlar.

Melekler ve günahların İl

Kaliforniya'da ABD Batı Kıyısı böyle Hollywood film endüstrisi merkezi, kumar Las Vegas başkenti, San Francisco gibi ünlü şehirler olduğunu. İlk Disneyland dünyada - Çocuklarla seyahat ediyorsanız, Los Angeles'ta kesinlikle stüdyoda "Evrensel" de müzeyi ziyaret etmek gerekir ve edecektir. Las Vegas, herhangi bir kumarhanede bakmamaya, direnmek zordur. Ve tabii ki, sadece bacaklar Hollywood yıldızlarının adanmış yıldızlı koyulur Fame, Walk üzerinde yürümek gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.