HobiEl sanatları

Çömlekçi çarkı: ödüllendirici hobi

Kil - doğal malzeme, bu tür bir yumuşak ve esnek. Üretimi söylenir kilden ürünlerin insanlara aklın ve huzur huzur verir. Bu nedenle, modelleme kil süresi ve bu hobi ilgi ile çömlekçi çarkında uzun kazanmıştır popülerlik azalmış değil kalmaz, tam tersine, sürekli olarak artmaktadır.

çömlekçi çarkı satın almak - Bu hobi gelişmekte biraz zaman harcamak karar verirseniz, ilk şey yapmak gerekir. Bir daire, kil farklı çeşitleri, araç ve bu doğal malzemenin bile fırın ürünleri - Tam istihdam çömlek için gerekli her şey var nerede, özel dükkanlarda satın alabilirsiniz. Bu yüzden, çömlekçi çarkı edinirler. Onun fiyatı 21.000 ila 60.000 ruble arasında değişir. Acemi seramikçi pahalı ekipman üzerinde para harcamak gerekir. Eğer bu iş gibi ya olmaz, henüz bilmiyoruz. Başlamak için, daha ucuz bir model satın - bu oldukça yeterli el sanatları geliştirilmesi için. Buna ek olarak, yığınlar ve bir çömlekçi çarkı ile bitmiş ürünü kesmek için ince tel satın alın. Bunun yerine tel gitarda ince dize alabilir.

Şimdi kil soruya taşıyın. Dolayısıyla, öncelikle hazır bir karışım satın almanızı öneririz kil o kadar kolaydır için uygun hazırlık yapmak öğrenin. talimatlara göre hazırlayın. önemli bir noktayı unutmayın - çömlekçi çarkında kil göndermeden önce, onu öldürmek için gereklidir. Eğer çamaşırları sıkmak ve zorla masaya atmak sanki masanın üzerinde, bir sosis içine kil rulo yarım hareketi rip. Onları tekrar bağlayın ve yaklaşık 20 kez manipülasyonları tekrarlayın. örneğin kil yoğurma Sadece altında pürüzsüz ve sıva olup.

Sen modelleme başlayabilirsiniz. Eğer şey söndürmeye yoksa endişe etmeyin. Eğer kil modelleme en azından temel tekniklerini öğrenmek gelene kadar zaman alacaktır. Bu alanda önceden yaratıcı kursları veya bir sinema dersi geçmek fena değil.

Bir top haline kil bir parça yuvarlayın diskin merkezinde çömlekçi çarkı üzerine yerleştirin. yüzeyini basın ve cihaz çalışır. Kil merkezinde sıkı bulunduğu emin olun. ellerin yardımıyla, iş parçasının arzu edilen şekil vermeye başlar. Arzu edildiği takdirde, herhangi bir şekle sahip kabı, kap veya kase dönüştürülebilir. Çalışma sırasında su ile ellerini ıslak unutma.

İlk iş, küçük yapmaya çalışıyoruz. Moda çömlek küçük bir parça büyükten daha çok daha kolaydır. tabak üretimi ile başlamayı deneyin. Bunu yapmak için, kil küçük disk çömlekçi çarkında, uzanıp bir tabak oluşturmaya başlar. çömlek ve tencere imalatı daha biraz daha kil presler. nazikçe parmakları ile, yükseltilmiş jant oluşturun.

bu karmaşık durumda temel teknikleri mastering sonra, hayal açığa olabilir. Evet, öncelikle sert at, her şey bunu düşünmek yol gider, ama bir süre sonra her şey çok daha kolay hale gelecektir. Ve muhtemelen o çömlekçi çarkı Basit ve karmaşık hem - Farklı fikirleri uygulamak mümkün olacak hangi ile favori aracı tarafından yapılan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.