HobiEl sanatları

Permogorskaya boyama: başlangıçlarından günümüze kadar

antik çağdan boyalı cam ve çeşitli ev eşyaları ise en popüler zanaat idi. Renkli tablolar her evde anlamıyla şeyi süslenmiş ve desenlerin çarpıcı güzelliği basit köylüleri sonucuna dikkat çekicidir. Onun küçük resimlerinde insanların yaratılması onun kalbini ve ruhunu döktü yılında antik çizimler bugün bile onun pitoresk hayran neden, belki de olmasıdır.

18. yüzyılda ortaya çıkan Permogorskaya boyama, en basit biridir, ama aynı zamanda halk sanatının en güzel türleri. Northern Dvina Nehri yüksek yakasında "Permogorye" iskele, ile, altın renkler, ağaçların görkemli kron ve aynalı yüzey suları ile yeşil alanın nefes kesen manzarasına sahiptir. gökyüzü kızıl renklerle doludur günbatımı ve gündoğumu sırasında Özellikle kuzeydeki güzel doğası. Şimdi kuruluşundan Meta sonra adlandırılan renkli duvar resimleri oluşturmak için sanatçılara ilham eski zamanlarda bu doğal rengidir.

çiçek desenli, refah ve mutluluk simgeleyen - Permogorskaya boyama birkaç nedenleri, çoğu önemli dayanmaktadır. Çoğu zaman, sanatçılar yayılan ağaçlar, tatlı kızlık kuşlarla süslenmiş olan dallarını tasvir - Şirin'e. Severodvinsk çizimlerin Başka ortak bir element - Köylülerin hayattan sahneleri. Bu tür halletme olarak kızlık toplantılar, medeni veya çay, olabilir.

Bu ana renkler boyama tipine bazen başka ustalar altın sesi kullanıldı, beyaz, yeşil, siyah, kırmızı. Sonra badana kaplı ahşap nesne astarlanmış tutkal ve tebeşir, çalışmaya başlamadan önce (onlar arkaplan sonradan vardı). beyaz boya kuruduktan sonra Sorochyi veya tüy kalem siyah kontur deseni içine kapandı. Sonra, çizim parlak renkler ile doluydu ve nihayet tüm vernik kaplı.

Böyle ekmek, tueski, gıda ve oyuncaklar için bir çıkrık, beşiği, Kutular gibi ahşap ev eşyaları, sık sık mevcut Permogorskaya resimler. Bunun bazı ürünler hayatta çünkü Boyalı eşya, kuşaktan kuşağa geçti.

boyama permogorskaya Bugün ikinci hayat sürer: onun ustaları süslemeleri ev eşyaları ve ayrı, bağımsız resimler oluşturun. Halk desenleri ile Çatal sadece tablonun dekorasyon değil, aynı zamanda bir dekor unsuru oldu. Özellikle popüler imza yemekleri - doğal fincan tabağı ev iç eşsiz lezzet getirmek

Eğer halk sanatı ve herkes can bu tür tekniği ana istiyorsanız. sadece kağıt veya hiç hazır küçük bir uygulama şablonun yararlanmak için gereken güzel bir desen oluşturmak için.

Bir oluşturmak için kase desen özel silinmez gerektirecektir mürekkebi (vitray veya akrilik), birkaç fırça ve bazı serbest zaman. Su geçirmez boya rağmen ve henüz gıda ile birbirlerine temas etmemelidir unutulmamalıdır. Bu nedenle, pişirme dış yanı üzerinde, dekorasyon için değil, pişirme için daha iyi görüntü modelleri tasarlanmış ise.

Genç sanatçılar bir vuruş boyama tekniği ana önerilir. Bu yöntem, germe çekme renk esas alınır: sorunsuz dolayısıyla, karanlık ve içine hafif tonlu, tersine. "Canlı" eğer elde Bu etkiye bağlı bile en iddiasız rakamlar.

Bir strok boyama çok kolaydır: geniş düz fırça tamamen boya daldırılır temel renk, ve daha sonra diğer renk kenarı içine daldırılır. uygularken bir yayma temel gölge baskın ve elde edilen sekonder renk ana form bir renkten yumuşak bir geçiş ile birleştirilmesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.