Ev ve AileÇocuklar

Kart Endeksi orta grupta yürür. genel bakış

Düşünmek büyük bir hata olur bir anaokulunda bir yürüyüş çocuklarla o başa imkansızdır. Elbette, sandalyelere türlü hava olmamalıdır sitede bunları oturup aksi çocukların kolayca yürüyüşe ilgi kaybedebilir, ama bu sefer, çeşitlendirmek olabilir. Dinlenme - amaçsızca sokaklarda aşınmış olması gerekiyordu değil. Düzgün ise bu süreci düzenlemek ve yüksek dereceli sınıflarında gerçekleşecek öğrenme çok daha iyi gidecek. Bu makale küçük bir dosya orta grupta yürür sunuyor.

dörtten beş yıla kadar çocukların Yaş - gelişmenin en aktif dönemdir. Şu anda çevreleyen dünyanın yoğun bilgi var. Çocuk doğada en küçük değişiklikleri fark yeteneğini keşfeder. Tüm mevsimler onun için bir vahiy olmuştur. orta grup, bu anı kaçırmamak yardımcı Kart Endeksi yürür.

Açık hava etkinlikleri faydaları

Muhtemelen tüm (özellikle iyi havalarda) sokak, çocuk bir grupta daha çabuk ilginizi çekebilir konusunda hemfikirdir. sitede onlar daha canlı hale gelir ve doğal olarak davranırlar gerçeği. Birisi odasında ise, mahcup ve korkmuş, taze havaya çıkıyor, öğretmenin sorulara cevap sakin, kendine güven kazanmak için. Evet, sokak tam istihdamı gerçekleştirmek pek mümkün olmakla birlikte, bu zorunlu değildir. Basitçe, onların ön bilgileri pekiştirmek çocuklara bazı bilişsel sorunlar sorun. Dizin orta grupta yürür Kart bu amacın gerçekleştirilmesine yöneliktir. Plan aşağıda sunulmuştur.

orta grup. Mayıs

1 yürümek

Çiçeklerin Gözlem

Amaç: doğa sevgisini beslemek için, bütün canlı varlıklara karşı dikkatli bir tutum oluşturur.

ilerlemeyi izleme

Yakında yaz gelecek. çiçek açan yeşil çimen vardı. Hepsi - onun güzel ve eşsiz. Çocuklar, hangi renkleri biliyor musunuz?

Her çiçek yerine yetişir. Bazı bitkiler - ağaçlar, diğerlerinde - şehirde. Sitemizde ayrıca çiçekler var. etrafına bir bak ve doğru olarak isimlerini söylüyorlar.

Mesleki deneyim: "sitesinde çöp kaldırmak edelim. Bu şekilde biz kapıcı Pyotr Vasilievich yardımcı olur. "

Amaç: başkalarının iş ve yardım etmek arzusu saygı yükseltmek.

Açık oyunlar: "Kaç renkler onu bulabilirim?", "Sarı bitkiyi bulun."

Amaç: nesneler ve renk sayısı kavramını pekiştirmek.

Bireysel çalışma: "En gibi bir çiçek çizin."

Amaç: sanatsal yeteneklerini geliştirmek, kişilik oluşumuna katkıda bulunur.

Bu bölüm, yürür örnek dosyası (ortadaki grup) içerir. İlkbahar - inanılmaz keşifler yapabilirsiniz yılın eşsiz bir andır. çocuklara eğlenceli aktiviteler davranın!

kart dosyası "September" yürüyen. orta grup

2 yürümek

"Altın sezon yaprak sonbahar"

Amaç: Bir kavramını oluşturmak için değişen mevsimler, özellikleri gün ışığına, yetenek sonbahar belirtileri ayırt etmek.

İnme yürür

Çocuklar, sonbahar zaman gelir. Gün gecede uzun kısalarak ve. Sonbahar şairler çok güzel şiirler adamış. Ben yıl Aleksandr Sergeevich Puşkin'in bu kez ekledi. Hangi değişiklikleri doğada fark ettiniz?

ağaçlarda yapraklar sarıya döndü ve yere düştü. nasıl güzel çevresinde bak!

Çalışma etkinliği: yaprak saflaştırma bölümü.

Amaç: endüstrileşmesine beslemek için.

Açık oyunlar: "yürüyüşe Tavuklar", "yaşadıkları leverets?".

Amaç: Fiziksel aktiviteyi teşvik etmek.

Bireysel çalışma: "bilmece tahmin et."

Amaç: geliştirmek mantıklı düşünme, hayal gücü, bellek.

OpenCards (ortadaki grup) "Kış" yürür

3 yürümek

"Lepim Kardan Adam"

Amaç: Kış mevsimi, yetenek oluşumu bir takım çalışma hakkında bilgi birikimlerini arttırmaktır.

İnme yürür

O kış geldi! Çocuklar, bugün çok kar düştü. o ondan kalıp mümkün olduğunu kim söyleyebilir? en kardan adam yapmak için bir araya deneyelim. Hangi bölümleri bunun oluşur ve kalıp nasıl?

İş Tecrübesi: karla takım çalışması Kardan Adam kalıplama sırasında.

Amaç: sorumluluk ve takım olarak hareket etme kabiliyetinin geliştirilmesi.

Açık oyunlar: "kar güzel bir rakam Şekillendirici."

Hedef: ortak amaç doğrultusunda çıkar oluşumu.

Bireysel çalışma: "gibi birçok kartopu toplayın."

Amaç: Fiziksel becerilerini geliştirmek.

Böylece, anaokulu öğretmenlerinin orta grupta yürüyen dosya çocuklar için boş zaman etkinlikleri organize yararlıdır. Bu çocuklar farklı yönlere dağılmış olmadığını kendisine görmek gereklidir, bunlar yürüyüş ilgi vardı. doğada bizi çevreleyen tüm, biz geliştirme ve Çocuk sanatsal için tükenmez bir kaynak bulabilirsiniz. Sararmış yapraklar herbaryum güzel ve yumuşak, esnek kar oluşturmak için izin - önemli kardan adam heykelini. Of çiçekler yapabilir güzel bir buket, ardından annesine ver.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.