SağlıkTıp

Çocuklarda konjunktivit tedavisi

Konjonktivit - örten mukozanın gözlerin bir iltihabı. bağlı mantar, virüs ve bakteri penetrasyon için bu işlemi geliştirmek.

Konjonktivit sıklıkla göz kapakları kızarıklık eşlik eder.

Genç çocukların dokunma, farklı nesneler çizilmiş ve sonra parmaklarınızla gözlerini ovuşturdu olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, inflamasyon oluşur. Bununla birlikte, pratik gösterdiği gibi, sık biçimde, hastalık soğuk algınlığı bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar. o semptomları ortadan zaman, gidip konjonktivit. Bir bebek hastalığı bir yetişkin gibi sert ve zor değildir.

hastalığı, bakteriyel alerjik ya da doğada viral olabilir. En zor kronik şeklidir. Bakteriyel enfeksiyon konjonktivit genellikle her iki gözü de etkiler. Hastalık ayrıca mukus salgılar eşlik eder. Viral etiyoloji bir gözün hastalık etkilenirse. Bu form hastalığı bol sulu gözleri ve hafif mukus eşlik eder. Viral ve bakteriyel konjuktivit bulaşıcı hastalıklar bulunmaktadır.

Hastalığın, kronik bir şekilde, yetişkinler için tipik bir örneğidir. konjunktivit kabul dumanına maruz, kimyasal yabancı maddeler, toz ortak neden olur. Buna ek olarak, bağışıklık sistemleri zayıflamış, burun boşluğunda ve lakrimal sisteminin kronik lezyonlar hastalık duyarlı insanlar.

Eğer, kaşıntı, "gözünde kum" duygusunu, hem de yoksul ışık toleransı yanan karşılaşıldığında ise, artan göz yorgunluğu bir uzman görmek gerekir. Bu belirtilerin tümü genellikle iltihap gelişimi göstermektedir. konjonktivit tedavi genellikle insanların kendi başlarına geçirmek, ancak bazı durumlarda, doktorların yardımı hastalığın kurtulmak olmadan mümkün değildir.

Eğer çocukta herhangi iltihap varsa o anaokuluna veya okula gitmemeli. Konjonktivit tedavisi genellikle yeterince hızlı gerçekleştirilir. Hastalık herhangi bir biçimde terapötik müdahaleler yıkama, damlatma ve merhemlerin kullanımı dahil olduğu not edilmelidir.

Bakteriyel konjuktivit etyolojisi tedavisi tetrasiklin grubunun antibiyotik ilaçların kullanımını kapsar. alerjik doğaya sahip enflamasyon, hastalık nedeninin ortadan kaldırmak için hedef ilaçlarla antihistaminik tedavi kullanımı çok uygundur.

konjonktivit tedavisi geleneksel yöntemlere her zaman çocuğa uygun değildir. losyonlar ve yıkamalar çay ve bitkisel infüzyon şeklinde yaygın yöntemlerden daha iyi kullanımı. Ancak, dikkatli Alerji konsantrasyon infüzyon kaçınmak için dikkatli olunmalıdır. Bir çok etkili çare Papatya bir kaynatma olduğunu. Brew kaynar su bir bardak çay kaşığı önerilir.

Bugün, eczane ağ konjonktivit gelen ilaçların çok sunmaktadır. Oftalmik ajanlar etkisi farklıdır. Ne zaman seçme ilaçlar dikkate çocuğun belirli koşul, farklı bileşenlerine hassasiyetini almalıdır. Bu kendi kendine ilaç iyi değil ve bir uzmana danışın.

Oftalmolojik damla gruba ayrılır. Antiviral ilaçlar "florenal" include "Tebrofen", "Gludatan". Antibakteriyel ajan "Floksal" dir. Ilaç iki hafta en fazla izin kullanmak unutulmamalıdır.

Gözün kızarıklığa rahatlatmak için kullanılan "Albucidum" damla. Oftalmik ajanların kullanımı bir yanma hissi neden olabilir. tridtsatiprotsentny - Bu nedenle, öğrencilerin çözüm ve yetişkinler dvadtsatiprotsentnym gömmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.