SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Çocuk felci. Nasıl bir hastalıktır

Çocuklarda Çocuk felci 10 yaş daha yaygındır. akut mi viral hastalık gevşek felce neden olmaktadır beyin ve omurilik hücreleri etkiler. O zamanlardan beri eski bilinmektedir ve henüz görünmüyor , çocuk felci aşısı pek çok çocuğun hayatını kaybederken.

Hastalığın neden olan ajan, hemen hemen herhangi bir çevre koşullarına dayanıklıdır. Hatta su içinde çok düşük bir sıcaklık ve konaklama taşır, ancak kaynayan, dezenfektan ve ultraviyole korkar.

Enfeksiyon dışkı-ağız şekilde meydana gelir. çocuk sokakta topraklarda oynuyordum eğer patojen ile çocuğun beden, kirli ellerini alabilirsiniz. Virüs su veya yiyecek içme bulunabilir.

Ancak, enfeksiyonun temel yolu hastalıklı olduğunu, özellikle hava ve ev kalır. hapşırma veya öksürme sonrasında bir çocuk can "yakalamak" Onun, bir öpücükle bir konuşma sırasında virüs.

Çocuklarda Çocuk felci aşağıdaki belirtiler vardır:

 • boğaz ağrısı;
 • bulantı;
 • öksürük;
 • kusma;
 • burun akıntısı;
 • baş ağrısı;
 • sıcaklık;
 • boyun kaslarında gerginlik.

Sırasında inkübasyon dönemi hastalığı kendini gösterebilir değil. Harici olarak, bebek sağlıklı görünüyor, ama onun bağırsaklarında virüsün hızlı çoğaltma olduğunu. bu durum süresi 5-35 gün oluşturmaktadır.

Çocuklarda Çocuk felci birkaç aşamada gerçekleşir:

 1. Preparaliticheskaya. Bu süre 1 ila 6 gün arasında sürer. Hastalık aynı zamanda semptomların ortaya çıkması ile aniden başlar. Çocuğun sinir sisteminin etkin olmaması görülebilir dolayı, bağımsız hareket etmek ağrılı ve zor hale gelir. sıcaklık düşer Yaklaşık 4-5 gün.
 2. Felçli dönemi. Sonra ikinci aşamanın geçici rahatlama başlar. Sıcaklık, ağrıları vardır, yine karışıklığı yükselir. 2-14 gün süreyle devam ayrıntılı felci,. Çoğu zaman, çocuk, en azından onun uzuvları hissetmek olmaktan çıkar - gövde. Bundan sonra sıcaklık düşer ve bir bebek düzeltme almaya başlar.
 3. iyileşme süresi. 3-6 ay 2-3 yıl - Genellikle uzun bir zaman alır. Altı ay içinde, çocuğun durumu çok çabuk iyileştirir. Daha sonra, bu işlem yavaşlar. Omurilik felci virüsünün şiddetli vakalarda tamamen veya kısmen felç korunabilir.

Tedavi sırasında hasta kesinlikle yatak istirahati uymalıdır. Etkilenen ekstremite sıcak tutulmalıdır. Bu sedatifler, vitaminler ve şiddetli ağrı alınmasını önermektedir - analjezikler.

Çocuklarda Çocuk felci ayrıca sigara paralitik formda meydana gelebilir. Bu hafif ateş veya menenjit şeklinde kendini gösterir.

Bir aşı ile ilişkili çocuk felci de bulunmaktadır. o (doğrudan sindirim) yerel bağışıklık defekti varlığında olur gibi, henüz yapmadıysanız veya aşılama tüm seyrini geçmemiş (veya düzgün yapılırsa) çocuklarda gözlenir. Bu aşı sonrası en tehlikeli komplikasyon çağrılabilir.

Hastalığın önlenmesi her zaman eller temiz çocukları tutmalı gibi, yıkanmamış yiyeceklere ve dikkatli sinekler korunmak için değil, kirli sularda yüzme önlemek, onlar kendi ayakları üzerinde virüsü taşıyabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.