ÇirkinlikBahçıvanlık

Neden sarı sarımsak? başlıca nedenleri

Çoğu zaman, ne zaman orada sarımsak sürgünler vardır ve o bahçıvanlar garip bir resim gözlemlemek, ivme kazanmaya başlar: Bitkinin yaprakları sarıdır. Biz dikim zamanını ele alırsak, o kıştan önce ekilen değiştirmek karşı daha hassastır. Peki neden sarı kış sarımsak? Buna teknoloji ve uygun bakım ile ilişkili bazı nedenler verebilir. Daha doğrusu, onların engelli. Sarı sarımsak, dışlanma yöntemini uygulamak için neden gerekli olduğunu gerçek nedenini oluşturmak.

başlıca nedenleri

1. Geç ekim

Dişler bitkiler erken dikildiği ve sadece kök salması için zaman yoktu, ama aynı zamanda büyümeye başlaması. Sonuç genç, ama zayıf sürgünler bile zayıf bir soğuk ile hafifçe dondurma olmasıdır. En iyi iniş zamanı geç sonbahar. Yataklar kış malç için barınağa dikilmiş değilse Sarımsak sarıya döner. Bu amaçla, humus veya gübre kullanılır.

gübre 2. eksikliği

Sarı sarımsak, zaman ve tanıtılan gübreleme miktarını dikkate neden düşünmek. Kış çeşitleri için çok hızlı bir şekilde toprağın yıkanır azot, ihtiyacı vardır. Onun ilkbaharda sıkıntısı oluşturan ya da azot-ihtiva eden humus ve ürenin bir karışımı kullanılarak. Mineral takviyelerinin sonbahar iyidir yılında derinliklerine gidecek kaynak suyu ile birlikte, onlar kullanmamaya. doğal organik maddenin daha iyi kullanımı. Bir potasyum sıkıntısı ve magnezyum sülfatlar çeşitlerini geçerli zaman 10 gram ile 100 gram, sırasıyla su, beş litre göre.

3. toprak asitliği

Çok asitli toprak başka neden niçin sarı sarımsak olabilir. Bu durumda, tüm bağlantılı olarak kireç ekime hazırlanması sırasında yere eklemek gerekir. 30 kg - yüksek asidite, gerektiğinde en zayıf asidik bir hafif alınan kirlerin 40 kg toz yaklaşık 60 kg örgü, ve.

4. Su sıkıntısı

Kafa oluşturmak üzere başladığında, düzenli sulama gerekir. Bu kez Mayıs ve Haziran aylarında olduğunu. Yetersiz sulama - Bu nedenlerden neden sarı sarımsak biridir.

5. Hastalık ve zararlılar

önemli nedenlerinden biri neden sarı sarımsak. hastalıkları ile, beyaz ve bakteriyel çürüme içerir siyah kalıp ve Fusarium. potasyum permanganat çözeltisi içinde tohum ön ıslatma yapmak, bu önlenebilir. Beş galon başına bir çorba kaşığı - Eğer tedavi edilmezse dişler dikildi eğer, su ve tuz zayıf bir çözüm ile yatak döken. En tehlikeli haşerelerin nematod kök inanıyoruz. Bu küçük kurtlar çıplak gözle görülemez. Ama onların faaliyetleri kolayca sen birkaç kafaları kazmak bile, bir büyüteç aracılığıyla görüntülemek. Bunlar, kurumaya ölçekleri ve hoş olmayan bir koku soyma gelen kökleri etrafında varlıkları çatlaklar gösterecektir. sarımsak ve kabul zararlıları kazmak için yeterli. Enfekte ampuller siteden kaldırılır ve ötesinde yakılır. nergis, kekik, kadife çiçeği, nane ve kişniş ile sarımsak mahalle parazitlere karşı iyi bir korunma olarak görev yapacak.

dilek

Bu patates ve soğan sonra bitkiye tavsiye edilmez, aynı hastalık var. Eğer sararma yapraklar sarımsak karmaşık gübre beslenir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.