SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuk ve yetişkin bir sarkma nasıl düzeltilir?

insanlar oturur pozisyonda çok fazla zaman harcamak ve neredeyse spor yapmayan geldiği günümüzde, ne sarkma, birçok hissetti. Önemli ölçüde görünümünü bozan ve birçok hastalığın gelişimine yol açabilir. Birçok kişi stoop nasıl giderileceği ile ilgili bilgi ilgilenen nedeni budur. bu sorunun yanıtını Ancak bundan önce, problemin ortaya çıkması nedenlerini anlamak gerekir.

eğrilik duruş korktum olmalıdır?

insanlar, bilgisayar veya televizyon karşısında çok zaman harcamak ofislerinde çalışan ve hareketsiz bir yaşam tarzı kurşun Günümüzde, onların kasları doğal gücünü kaybeder.

Çoğu durumda, bozulmuş duruş çocuklukta döşenecek başlar. Pek çok çocuk kategorik için ödev yapmak sevmiyorum olan bir yazı masası ve sadece sırtını doğal olmayan bükme, dizlerinin üzerine yazmak. Ebeveynler özellikle onun öğrencinin disiplin uymayan ve durumu kontrol etmedi eğer, omurga eğriliği geliştirilen - Sonuç olarak şiddetlenir kas güçsüzlüğü ve çeşitli şiddetlerde skolyoz. Ve böyle bir durumda çocuğun stoop düzeltmek ve onun duruşunu geri yükleme sorusuna bir cevap, sadece nitelikli profesyonellerin yardımıyla mümkündür bulmak için.

Hatta çocuğun çocukluk sürekli izlenir ve duruşunuzu izlemek zorunda kalır Ama eğer sorun geleceğini etkilemeyecek anlamına gelmez. Sonuçta, fiziksel formunu korumak bir yetişkin için bu bir çocuk için olduğu kadar önemlidir. sağlık sorunları omurga ve ağırlık kaslarının zayıflığı - stres hayatında sporun eksikliği hareketsizlik nedenidir.

başlıca nedenleri, çocuklarda tenezzül

Farkında önce, çocuğun stoop düzeltmek mümkündür ve bunu nasıl, onun oluşum nedenlerini anlamalıdır. Ve en iyisi doktor tarafından bu görevin üstesinden. Çoğu zaman, uzmanların sonuca neden olan hatalı duruş yetersiz gelişimi olan kas dokusu geri gevşeme bir duruma.

Bir sarkma kışkırtır ikinci faktör, doktorlar doğru konumda sırtını tutmak için baharatsız bebeği diyoruz. bir çocuk taşıyan bir sonucu olarak acı üçüncü nedeni, uzmanlar omurganın anomaliyi söylüyorlar. 9-10 yaş ve yaş 5-6 yaş zamanki sarkma olarak ebeveynler tarafından algılanmaktadır sonra daha belirgin belirtiler bu tür sapmalar genç hastalarda görülür. Evde erken aşamalarında bu anomaliyi düzeltmek için nasıl doktor söyleyecektir.

Ve dördüncü, ama en az bir kambur bir yaygın nedeni, tıbbi pratikte skolyoz denir omurga, bir yanal eğrilik.

Eğer duruşunuzu düzeltilir mi?

o omurgadaki değişikliklerin olduğu kadar zor anlamak için, bağımsız basit bir test gerçekleştirebilir. Bu amaçla, hasta dik veya yatay konumda yatay yüzeyde yatmak gerekir. Tamamen düzeltilmiş bu girişimlerinde slouch veya omurga hattının hafif bir bozukluk varsa, devlet hala kas gerginliği ve sürekli kendini kontrol ile düzeltilebilir.

Ancak, ne zaman sarkma sürekli bir sorundur ve bir kişinin doğru konumda hatta birkaç saniye içinde omurgayı tutamayacak, patoloji uzmanlarının aktif müdahale gerektirir. Bu gibi durumlarda, sadece bir doktor tedavisinin özel yöntemlerin yardımıyla bir yetişkin ya da çocuk stoop düzeltmek bilir. Buna ek olarak, duruş özellikle yüksek düzeyde ihlal operasyonel düzeltme teknikleri ile, sadece düzeltilebilir.

Düzeltme hafif öne eğilme

duruşu bir değişiklik hemen dikkat ve daha iyi kez düzeltme kadar ertelemek Değilse, kendi başlarına sorunu ile başa çıkabilirim. Garip, disiplin ve kendini kontrol gelebilir sanki bunda yardımcı olun.

Ve ilk şey, bir bükülmüş duruş adamı yapmak geri düzeltin ve omurgada stresinizi tutmaya çalışmak. ilk saatlerde veya günlerde sürekli kendilerini izlemek için gerekli olacaktır, ancak vücudun alışması halinde daha sonra düzgün duruş, sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Buna ek olarak, onun kötü bir alışkanlık ile mücadele sırasında - tenezzül - sırt kaslarını güçlendirmeye yardım edecek fiziksel egzersizler hakkında unutma.

Ne egzersiz yardımcı olabilir?

stoop düzelterek önce hiçbir devletin dibinde omurganın karmaşık bir hastalık yatıyor emin olun. Bu tıbbi yardım almak için yeterli. ihlal nedeni sadece yanlış alışkanlıkları ve sedanter yaşam tarzı eğer, hemen egzersiz başlamalıdır.

Birkaç tanesi düşünün:

  • dört ayak üzerinde duran, yavaş yavaş ileri vücudu çekerek aynı zamanda omurgayı bükmeye başlar. Egzersiz sırasında, bar ya da sandalyenin altına taramaya çalıştıklarını hayal etmeye çalışın. Mı 5-8 yaklaşımlar gerekiyor.
  • yüzüstü yatarken, nazikçe inspiratuar küçük omurga stresle sapmasını gerçekleştirmelisiniz. Bu durumda, baş dirsek vurgu yapmak için geri ve vücut atılmalı. nefes verirken, başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersiz maksimum etkiyi elde etmek için 7-8 kez tekrar edilmelidir.
  • Düz duran, birbirinden doğurmak kollar düz, sonra yavaş yavaş mümkün olduğunca onları geri almaya çalışıyoruz. 12-14 kez tekrarlayın.

Bu fazlalaştı yeterince, sadece büyük eğik sırt ve anlaşmanın kaslarını güçlendirmeye yardım edecek egzersizlerin listesi. Ve bazıları duruş ile sorunları çözmek için kullanılır, herkes kendi başlarına ya da profesyonel yardımı ile karar verebilir.

yüzme ne yardım edebilir?

Normal duruş may farklı fiziksel egzersizler ve spor için iskelet kas ve kurşun iyi gelişmiş. Ama mümkün olduğunca çabuk yapmak ve kişinin dersleri yüzüyor keyfini getirmek için, bu süre boyunca vücudun tüm kasları çalıştı. Su tedavinin haftada sadece 2 saat sadece duruşunuzu düzeltmek için yardımcı olmaz, aynı zamanda canlılık ve enerji yükünü vermek.

eğitim salonunda oturumlar ve 1 sayısı - - saat su tedavisi rahatlatıcı iyi terapötik etkiyi elde etmek için, uzmanlar 3 3 + 1, güç yükleri ile yüzme birleştirerek öneririz. Sorunu çözmek için bu yaklaşımı kullanarak, kişi 3-4 hafta içinde iyi bir duruş var ve omurgasında rahatsızlık ve ağrı unutacaksın.

Nasıl çocuğun duruşunuzu düzeltmek için?

Omurga kırıntıları çocuklarda kambur riski yetişkinlere göre birkaç kat daha yüksektir, bu yüzden de çoğunlukla kıkırdak oluşur. Ancak, omurların hareketliliği bir eksi hem de çocuğun vücut için bir artı. Sonuçta, çocuklarda omurga manuel terapi ve yirmi yaşına ulaşmış insanlardan daha jimnastik yardımıyla çok daha kolaydır geri yükleyin.

düzeltme sarkma ergen veya çocuk önce, doktor olası malformasyonların veya hastalık ekarte etmek onun küçük hastayı inceler. Bundan sonra, hasta mutlaka iyileştirici etkisi birleştirmek için egzersizler ile dönüşümlü edilmelidir 1-3 seans, oluşan, manuel terapi ve masaj tedavisi salık edilecektir.

Çocuklarda Doğru duruş sorunu yetişkinlerde olduğu kadar akut olmamasına rağmen, ebeveynler hekimler üzerinde güvenmemelisiniz. Bebek omuzlarında kare düşüyor sağlığı ve gelişiminden sorumlu tedaviden sonra. Bu nedenle, gelecekte onlar uzman, çocuk disiplinin bütün tavsiyelere uyumu izlemek ve spor ekleyin gerekecektir. Ancak bu şekilde bir sarkma düzeltmek için nasıl soru, belli bir süre sonra yeniden ortaya yoktur.

Yetişkinlerde stoop Mücadele

Yetişkinlerde duruş bozukluğunu tedavi yöntemleri, çok var, ama bazıları tamamen sorunla başa çıkmak mümkün, bu ihmal durumuna bağlıdır.

omurganın deformasyon sadece kas sisteminin zayıflaması sonucu geliştirmeye başlıyor Yani, o spor yapmak ve geri durumu izlemek için yeterlidir. Kambur omurganın diğer hastalıklara karşı ilerlemeye başladığında daha karmaşık durumlarda, tedavinin konservatif yöntemlere başvurmadan ve tıbbi yardım almaları gerekmektedir. Uzman teşhis ve fizik tedavi, ilaçlar ve fizyoterapötik egzersiz hem içerebilir tedavi arzu edilen takımı seçecektir.

Ama bir kişinin omurga değişiklikler geri dönülemeyecek olduğunda sadece işe yaramaz cerrahi müdahale olmaksızın yapılacak, stoop nasıl düzeltileceği hakkında düşünme eğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.