SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Eklem ağrısı: Nedenler

Tıp dilinde eklem ağrısı birçok hastalığın teşhisinde oldukça önemli belirtiler olduğu, artralji denir.

Örneğin, organik düzeyde eklemlerin yenilgisi - geri dönüşümsüz biyokimyasal ve immünolojik bozukluklar - eklem ağrısı görünüşlerine ilk işaretidir.

iritasyona sebep olur nöroreseptörlerin artralji, altta yatan hastalığın doğasına bağlı olarak, çeşitli faktörlere oluşabilir neredeyse tüm eklem yapısı, yer almaktadır. Örneğin, bir çürük veya hematom dan değil, gözle görülebilecek, iyi eklem ağrıları başlayabilir.

Her üç kişiden birinin muzdarip eklem hastalığı, bu yaralanmaların çalışan bir sonucu olarak bu hastalık tarafından tetiklenebilir zaman, kişisel sağlık için dikkatsiz tutum kaynaklanır. artrit ve bir enfeksiyon sonrası eklemlerin ağrılı durumlar için - kronik ve akut iltihaplı hastalıkların tipik artralji.

Yenilgi, ve sonuç olarak, ve eklem ağrısı iki yüzden fazla hastalık bir sonucu olabilir. Örneğin, sonra belirli bakterinin neden olduğu pürülan artrit insan% 30-40, genellikle iade edilir hareket kaybı, olur. daha sıkıcı istatistik da vardır: bu hastalıkların bir sonucu olarak hastaların yaklaşık% 14 ölür. Yani ateşin var ve eklemlerde ağrı hissediyorum, o zaman gecikme yok, neden hemen bir uzmana danışın bu. kilolu, yaşa bağlı değişiklikler, eklem zorlu koşullarda iştir - Böyle bir yeri olduğundan yalnızca yetkili doktor, ağrı nedenlerinin incelenmesi, modern yöntemlerin yardımıyla öğrenebilirsiniz.

eklem başlar en sık görülen hastalıklar ağrı, öyle :

  • osteoartrit, artroz, Gonartrozda, eklem, kemik bağ eklem cihazında kıkırdak distrofik-dejeneratif bozukluklar dayanmaktadır yaygın bir kronik hastalıklar vardır. Nedenler: vitaminler C ve D, profesyonel maliyetlerin yaşı, kilosu, metabolizması, eksikliği. belirtileri - yük altında sertlik ve ağrı, iz ve gece.
  • artrit, poliartrit, spondilartrit - bir enflamatuar süreç takip bağışıklık sistemi ve antikorların ortaya bozukluklarının sonucu. Semptomlar: Sıkı hareketlilik ve ağrı.
  • bursit, tendonit - iltihap eklem değildir ve sertliği, rahatsız ve acıya sebep periartiküler torba. Semptomlar: omuz eklemi, diz veya pelvis ağrısı. Prichiny- travma, zor hareket ya da sıkıştırma.
  • Gut - paroksismal ağrı, sıkı hareketlilik, kızarıklık ve iltihap. Nedenleri - ürik asit aşırı üretimi esas ayak etkileyen hastalıklara yol açan, eklem yapısı kristal formda yatırılır böbrek, sonuna kadar kullanılmaz.

Eğer eklemlerde bir ağrı varsa, bu hastalığı tedavi etmek için nasıl yetkin uzman yardımcı olacaktır hastalığın nedenlerini bulmak için.

Çok bugün şifa için Tarifler. Eczacılar olarak homeopatlar, tıp uzmanları, şifacılar yeni kaynakların sürekli arayış içindedir. Yani geleneksel tıp geleneksel tıp ellerini yukarı atar veya pahalı operasyonlar sunan nerede hatta bazen yardımcı olabilir kuşaktan kuşağa aktarılan mucize preparatov- tentürleri, merhemler, büyük miktarda bilir.

Ancak, eklem ile ilgili herhangi bir hastalığa sahip kendi olan herkes, zaten test ve özellikle normale onu en iyi döner yardımcı kişisel cephaneliğe, bir favori olmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.