SağlıkTıp

Çocuk sahibi için en iyi zaman nedir?

Sorumlu ebeveynlik - Bu toplumda mevcut eğilim olduğunu. Uzmanlara göre, daha fazla insan kendi sağlığını ayarlayarak önceden maddi tabanını hazırlamak ve gelecekte devamını bulacaksınız kariyer inşa etmek gerekir babalar ve anne olmak inanıyoruz geldiniz. Sadece bundan sonra sorumlu ebeveynler anlayışına için en uygun zamanı seçmek başlar. Nasıl yapılır?

Daha önce, bilim adamları mevsim bir çocuğun gelecekteki sağlığı ile ilgili değildir ve etkileyemez inanıyordu doğum öncesi gelişim. Zaman - Ancak, en iyi hamilelik için sonbahar için daha iyi planına kökenli olduğu kabul edilmiştir kadın vücudu olan sadece bebeğin tam ve sorunsuz taşınması ile güçlendirilmiş - Tamamen taze meyve ve sebze bir sezonda Vitaminlerin bir ücret aldı güneşin tadını. değil sonbahar zamanı - Ama 1994 ve 2006 yılları arasında Princeton Üniversitesi'nden bilim adamları tarafından yürütülen son araştırmalar, en iyi zaman çocuğun gebe olduğunu gösterdi.

Başlangıçta, bilim adamları kendilerini istediler o soruydu: "Neden kışın doğan çocukların, olduklarından daha fakir sağlık var" yaz "Yeni doğan?" Daha önce düşünülen bu nedeni olduğunu - soğuk mevsim ve doğumdan kısa bir süre sonra bebeğin sağlığını zayıflatır viral hastalıkların salgın aktivitesi. Ama daha fazla araştırma sonrasında grip ve SARS salgını onunla ilgisi yok olduğunu ortaya koydu. Her nasılsa, ana rolü sosyoekonomik faktörlerin oynadığı. Bu yılın ilk yarısında ağırlıklı olarak kadınların yüksek öğrenim ve evlenmemiş olmayan çocukların gebe olduğu ortaya çıktı. Bu insanların bu kategori sağlıklı çocuklara oranla genellikle daha az, göstermek içindedir. Ve sonuçlarına göre, kış sezonunda yine doğarlar. Hala bir kadının vücudu oldukça yıpranmış bu zamanda - Eğer sağlıklı bir bebek doğurmak döllenme zamanı hesaplamak istiyorsanız Yani, yılın ilk ay, elbette, gerekli değildir korkuya değil, aynı zamanda hamileliğin başlangıcından bu dönemde çabalamak da en iyi çözüm değildir kış beriberi ve avans güçlendirmek için daha iyidir.

Ama ne çocuk sahibi için en iyi zaman nedir? istatistiklere göre, Haziran-Ağustos hamile kadınlar, çocuklar diğerlerinden daha büyük bir vücut ağırlığı ile doğarlar - Bilim adamları bebek için düzen, güçlü, sağlıklı ve iyi bir vücut ağırlığı ile doğmuş de, görünüşü gerekli yaz üzerinde çalışmaya bulduk. Buna ek olarak, bir çocuğun vücut yaz aylarında rahatlatır, çünkü olası gerekli malzemeler ile kendilerini besleyen yapar ve içinde, uygun olan gebe zamanıdır tatil sezonu büyük ölçüde gelecekte gebeliğin seyrini kolaylaştıran tecrübesi az stres.

Ama Mayıs kuşaklar planlaması için en az uygun aydı. Bu ay hamile kadınlar, gebelik yaz "beremenyushek" daha az bir hafta sürer ortaya çıktı. Bu sonradan kendisi çocuğun sağlığını etkileyen, hissettirmektedir. Genel olarak, bu nedenle, Ocak ve Mayıs arasındaki dönem - bunun için en iyi zaman değil anlayışına. Bu çocukların bağışıklık sistemi işitme ve görme ve gelişimsel gecikmeler ile ilgili sorunlar olabilir, çok güçlü değildir.

Sadece yavru yaz sezonu beklemek zorunda olacak nedenle, -, dinlenmek, taze sebze ve meyve yemek sahilde güneşlenmek ve rahat ve sağlıklı ve güçlü yeni hayatın anlayışına geçin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.