FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Çift Nefes kuşlar özellikle gaz değişimi

Solunum sistemi kuşların düzenli uçuşlar uyarlanmıştır, özgün. organizmada daha iyi gaz değişimi evrimsel değişimin bir sonucu olarak geliştirdiği tüylü çift nefes katkıda bulunur.

Üst solunum yolları

kuşlarda Hava yolu, trakea girdiği gırtlak boşluğu ile başlar. Üst üzerinde bulunan Bir kısmı, - gırtlak. Üst, bu çalmıyor ses üretimde hiçbir rolü denir. Kuşların Sesi sadece kuşlarda olduğu larinks, alt kısmında görünür. Bu trakea iki bronşlara ayrılır nerede bulunmaktadır ve kemikler halkalarından desteklenen uzantısı temsil eder.

larinks içinde ses membran duvarlarına bağlı yer almaktadır. koro kasların etkisiyle onlar üreten sesleri çeşitli yol açar konfigürasyonunu değiştirme. İç ses membran trakea böler noktasının altındadır.

Üst solunum yolları vücut sıcaklığının kontrolü için önemlidir. Isı kuş soluklar ve genellikle sığ neden olur. ağız ve boğaz bulunan Kan damarları, genişletiyoruz. Bunun sonucunda kuş vücut dışarıya verilen hava ısı veren soğutur.

Akciğerler ve hava keseleri

Akciğerlerin yapısı bunlar boş bir torbaya benzer olan amfibi ve sürüngen, farklı kuş. Biz bu beden göğüs arkasına takılır fauna tüylü. kompozisyonda yoğun sünger benzer. kılcal yoğun bir ağ tarafından örgülü birçok çıkmaz kanallarının (bronkiyollar) ile parabronchi - Dallı bronşlar jumper var.

ince duvarlı büyük hava keseleri içerisine taşındıktan sonra bazı bronşların dalı. Onların hacmi ışığın çok daha büyüktür. Kuşlar, bazı hava yastığı:

  • 2 servikal,
  • midklavikuler,
  • 4-6 göğüs,
  • 2 karın.

Kanallar deri altında ve kemikleri pnevmatichnymi bağlı.

Çift Nefes kesin hava yastıkları yüzünden bulunmaktadır. Onların yardım nefes ile mekanizma uçuş sırasında belirlenir.

çift nefes

çalışma kasların akciğerlerde hava sonraki yenilenmesini oturur kuş dinleniyor. göğüs kemiği, oksijen açısından zengin bir gaz alçaltılırken solunum organı içine emilmektedir. Arka hareket hava kas dışarı doğru itilir. Işık ayrıca oksijen enjekte yardımcı olur.

Yürüyüşler veya tırmanır bir kuş Periton bulunan hava yastıkları bağlanır. Bu ayakların üst parçalar baskı vardır.

Uçuş, hava yastıkları önemi defalarca çift kuş solunum sürecinde dolayı artar. aşağıdaki gibi adım adım görünüyor:

  1. Kanatlar Hava yastıkları germe, yetiştirilir.
  2. Hava akciğerlere zorlanır.
  3. gazının bir kısmı, durmadan, oksijen kaybetmeden hava keselerinde tutulur. Gaz değişimi Bu gövdesinde oluşur.
  4. atlanmıştır kanatlar, genleşmiş gaz torbaları akciğerler, oksijen bakımından zengin hava geçer.

Kan, nefes ve nefes için oksijenli edildiği bir fenomen çift nefes olarak adlandırıldı. Bu kuşların hayatında büyük öneme sahiptir. Nefes yoğunluğu çırparak kanatlarını artan daha sık hale gelir.

Nefes diğer özellikleri

Çift nefes kuş karakteristik ama vuruş ve bazı solunum hareketleri sayısı aynı değildir. Ancak, bu süreçlerin belirli aşamaları saatine karşılık gelir. Soğuk hava içeriden vücudun etrafında akar, çünkü hava cepleri varlığı, uçuşta kuşların aşırı ısınmayı önlemeye yardımcı olur. bunların yardımıyla, gövde ve birbirlerine karşı sürtünme gövdelerinin yoğunluğu azalır. Solunum frekansı farklı türler farklıdır. Akciğerlerin daha büyük büyüklük sırasına hava kesecikleri hacmi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.