FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Tembellik - bu ... tembellik Atasözleri olduğunu

tembellik karşı mücadelenin tüm yöntemler köle sömürücüleri icat edildi gerçeğinin eğlenceli bir görünüm vardır. laborors üst üste tezgah saat onda durdu için Sonuçta, gerekliydi. Ama aslında, tembellik çok tehlikeli bir olgudur - o acımasızca tam şu anda onu adam kavramaları alır çünkü yüzde yüz işe gerektiğinde. Tembellik nedir? Ve bu atasözü diyor?

Tembellik - Ciddi bir kusur

Tembellik - en insani mengene folklorunda censured biridir. Modern psikolojinin olarak, tembel insanlar haklı bir eğilim vardır. Psikologlar artık "erteleme", denir, insan zayıflığını haklı farklı argümanlar vermek.

Talkativeness ve tembellik

"Dişler ile çalışma ve tembellik - dil ile," - popüler bir atasözü diyor. Ne demek istedi? Bir erkek ne zaman hiçbir şey yapmak , ya da o işi alması için sadece çok tembel - bu dedikodu ve boş konuşma eğilimli hale gelir. Tembellik - başlangıçta göründüğünden dolayı bununla zararsız yardımcısı değil. Jabberwocky ve peremyvanie kemikler kimsenin dikkat istiyor o kadar olağan hale gelmiştir. dedikodu başkalarına acı ve üzüntü getirebilir, çünkü büyük kentlerin sakinleri memnun etmez. Ama köylülerin hayatı, basitçe berbat edebilir - hepsi birbirine çok daha yakın olduğunu biliyorum çünkü.

Gereksiz konuşma gelen çalışkan, sadece kaçınıyor, ama gerektiğinde ağzını kapalı tutmak mümkün olan bir. "Boş konuşma orada hiçbir şey yapmadan," - Başka bir atasözü diyor. Bu nedenle, laziness - yoksulluğu neden olur ve bireysel gerilemesi sürecini stimüle değil, aynı zamanda diğer kızgınlık sebebi olabilir, sadece bir mengene vardır. "Büyük bir konuşmacı - rabotun kötü" - Bu atasözü kesinlikle iş çocuklar için sevgisini aşılamak için yardımcı olur.

Halk bilgelik ve modern iş

"Pulluk İki ve yedi kollar, sallayarak" - bu mengeneye hakkında başka tanınmış Rus atasözüdür. kimse alanında fiziksel emek meşgul yüzünden bugün ilerleme çağında, bu ifade, tamamen modası geçmiş görünüyor, tüm zor sahadaki çalışmaları ve çiftlikte tekniği yapmak. Ancak, alaka atasözü bu güne kadar kaybetmemiştir. Tembellik - sigortasız olduğu ortaya çıktı bir yardımcısı ve modern dünya. Psikolojide insan faaliyetinin çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sözde Pareto prensibi ile tanınır. Bunu Anlamı Basit gerçek% 80 sonucuna çaba kurşun sadece% 20'dir. Bu ilke işinde çalışıyor: onun eylem göre, maaşlı çalışanların çok sayıda emek lideri ödenmesi yatırım fonları haklı çıkartmaz. İşçilerin sadece% 20'si işin% 80'ini çalışırlar.

tembellik ilgili diğer sözler

dışındaki hangi atasözleri alay tembellik, listelenen? "Ve hazır, bu yüzden aptalca", "Tanrı hep Fedorkov tembel mazeretler", "iş acayip avı aldı gönderdi." Şimdi tembellik psikologlar tarafından ve korku sonucu ve kişisel kaynak olarak ve hangi şey olarak görülüyor "Eğer arkadaş edinmek gerekiyor." Ancak, çoğu sert vuran gerçeği halk bilgeliktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.