Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Ubuntu depolarından yazılım yükleme

Bir bilgisayarı kullanan her kişi çeşitli uygulamalar indirmelidir. Çoğu durumda, yazılım yükleme - otomatik yürütülür çok basit bir işlem.

Birçok kişi yanlışlıkla o Ubuntu üzerinde uygulamalar mevcut tüm bilgi gerektirmez yüklemek inanıyoruz ve komutların karmaşık setleri elle girilmesi gerekir. Her şey tamamen farklıdır. Hatta en gelişmiş kullanıcı kolayca Linux üzerinde yazılım yüklemesi Windows benzer eylem temelde farklı olmasına rağmen, bu sorunla başa çıkmak için. Yeni başlayanlar için en kolay yolu - Merkezi Ubuntu uygulamalardan programları indirmektir.

GUI bir depodan yükleme

ücretsiz ve ücretli programlar ve paketlerinin sonuncusu test saklar sağlanır Ubuntu Yazılım Merkezi. bir depodan yazılım yükleme süreci büyük ölçüde basitleştiren ve uygulamanın doğru çalışmasını sağlar.

(- "Ubuntu Yazılım Merkezi" simgenin üzerine imleç adı görünecektir getirdiğinizde) depoyu yüklemeden önce solda dikey panelde bulunabilir simgesini, tıklayarak çalıştırmak istiyorum. En yüksek kullanıcı oylarını alan uygulaması - altta, yeni programlarla - soldaki ana sayfada depo kategoriler sayfanın üst ortasına bloke olduğunu.

Blok kategoriler çeşitli konuları sundu: .. İnternet, ofis, oyunlar, sistemler, multimedya vb bunlardan herhangi genişletmek, bunun içerdiği tüm programları görebilirsiniz. bilgisayarınızda zaten yüklü olan uygulamalar yeşil onay işaretleri ile işaretlenir.

hızlı bir şekilde sol üst kısmında bulunan arama kutusuna adını girmelisiniz programı bulmak için. Ardından arama yapabilmek ve sonuçları penceresinde görünür uygulama simgesinin bekleyin. Üzerine tıklayarak iki düğme ile kutu düşecek sonra "Devamı" ve "Yükle". Yazılımı indirmek istiyorsanız, uygun butonuna tıklamanız gerekmektedir ve yükleme programı otomatik olarak başlayacaktır. indirmeden önce, ekran görüntüleri görmek ve o düğme "Ayrıntılar" butonuna tıklamanız gerekli olduğu programda, açıklamasını ve değerlendirmeleri okuyabilir.

terminal yoluyla bir depodan yükleme

Eğer birden fazla uygulama indirebilirsiniz sırasında basit ve hızlı süreç, - Terminal üzerinden Ubuntu deposundaki yazılım yükleme. Bunu yapmak için, sadece basit bir tıklama bilmemiz gerekir.

terminalini çağrı için, "Ana Menü" girmeniz gerekir. Bu en üstte yer alan simgedir kenar çubuğunun sol tarafta. Daha sonra "Aksesuarlar" bölümü açmak ve "Terminal" i seçin. Bir pencere hangi komut "sudo apt-get install" ve bir boşluk bırakarak sıralanan bir veya daha fazla uygulama adı yazın açılır. "Sudo" komutu Superuser verir, "apt-get" Eğer otomatik deposundan yazılımı indirmek "yükle" sağlayan kurulum ekibi verir. bastıktan sonra «girin» sistem parolası, Ubuntu üzerinden kullanıcı günlükleri girmeniz gerekecektir. Sen karakterler görüntülenmez şifreyi girdiğinizde (büyük olasılıkla, işaretçi göreceksiniz) bilmelisiniz. Ardından kurulum programı. "Kaldır" kelimesini "install" değiştirerek, aynı komutu girmelisiniz daha gereksiz bileşenleri kaldırın.

Tüm indirilen uygulamalar "Ana Menü" içinde ilgili bölümlerde bulunabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.