MaliKişisel Finans

Yeni teknolojiler kredi kartı güvenliğini korumak için

rastgele bir güvenlik kodu tüketicileri korumak için kurulmuştur üreten bir dijital ekran ile donatılmış yeni kredi kartı.

yenilikçi teknoloji

Şu anda görüşmeler UK bankalarla tutulur - yakında tüketicilerin korunması için mevcut olabilir. Yakında, aynı kart Fransa'da kullanılacaktır. Belki de yeni kod felaket güvenlik durumunu değişecek - kredi kartı sahtekarlığı yılda dolar banka milyonlara mal. Koruyucu mekanizma buluşta kadar uzun sürdü şaşırtıcıdır. Yeni kart - güvenlik özel seviyesi. yeni bir güvenlik kodu her saat üreten küçük bir ekran barındıran plastik fazladan tabaka ile kaplanır arkasında. üç yıl boyunca sürmelidir ekran dar enerji lityum pili, Sağlar.

Özellikler böyle koruma

teknoloji etrafında yeterince uzun kullanımda girmek gerçekten değer olduğunu söylemek mümkün olmuştur. Tabii ki, kartların üreticileri ek altyapısını gerektirecektir - kart sayısı sürekli operatör ile senkronize edildiğini. Ancak, birçok bankanın savunma artan karmaşıklığı kullanılan ve farklı bir mekanizmaya koyarak bir sorun değildir gelmiş. Tek olumsuz - alıcılar Güvenlik kodunuzu hatırlamak mümkün olmayacaktır, bunlar kartını onlar internette bir satın alma yapmak istediğiniz her zaman kontrol etmek zorunda kalacak.

kartları dolandırıcılık ile

Çeşitli Fransız bankaları zaten yeni sistemin tanıtımı için hazırlanıyor, Meksika ve Polonya kullanımı için planlar vardır. verilerine göre, kredi kartları ile UK yalnız dolandırıcılık yaklaşık bir milyar lira zarara yol açmış - yirmi binin kişiyi uğramış. dolandırıcılar kredi kartı bilgilerini elde ettiği çeşitli yolları vardır. Bunlar internet üzerinden bilgileri çalmak veya ATM bağlı özel cihazlar kullanarak yapabilirsiniz. ATM yılında manyetik şerit ve kodundan bilgi çalar doğaçlama cihazı takılı. Ayrıca kodu girmek için sahte tuş takımı kullanılır, bazen kamerası kullanılır. Teknoloji sürekli gelişiyor. Bazen kötü niyetli dosyalar ATM doğrudan tanıtmak. Sonuç olarak, bankalar sürekli güvenlik üzerinde çalışıyoruz. Örneğin, biyometrik kullanımı planlar vardır. Ancak, uzmanlar tarafından rapor edilen, bu tür bilgiler de kaçırılan edilebilir! Yeni teknoloji güvenliği alanında bir devrim olacak ve daha iyi şeyler yapmak umulmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.