SeyahatEgzotik yerleri

Chegem şelaleler: güzel peri masalı doğa

Kabardey-Balkar, çok sıradışı bulunan Chegem Gorge. Bu kuzey ve güney bölüme yarısında küçük cumhuriyeti, paylaşır. geçit ve şelaleler adını veren nehir - vadinin dibinde Chegem akar.

Vadinin en güzel olduğunu söylemek zordur. Chegem şelaleler kendi tekliği ve harika manzaraya sahip şaşırtacak. Onlar dağlardan aşağı akış yok, kayaların doğrudan çekilir. Taş gizemli dev yaratıklar zemin kristal gözyaşlarına tahliye gibi görünüyor. Chegem şelaleler ağlayan denilen Belki de bu yüzden.

Her şelale kendi tarihini, kendi geleneği vardır. "Kız örgü" ( "Adai-soo") olarak adlandırılan, çoğu güçlü Hakkında, güzel efsane anlatır. Şelale köyde yaşamış olduğu söylenir gururlu kız uzun örgü ile. Hiçbir köy saldırıya uğradığında Bir gün, kızlar kayalar örgü tutunmuş, kayaların atlamak başladı. Onlar öldü, ama onun gururunu tuttu. Diğer Chegem şelalenin içinde - Onların örgü tridtsatimetrovy şelale "Adai-Su", onların gözyaşları dönüştü. güzel şelaleler: su dökülüyor Fotoğraf genellikle hatta acemi fotoğrafçı egzersiz yapın.

"Abay-Su'nun" yüksekliği yetmiş metre olmakla birlikte, su basıncı "Adai-Su" olduğu gibi, içinde o kadar değil. şelalenin etrafında - çam dolgu nemli hava temiz iğneler lezzet, renk veya erimiş kar koku (yılın zamanına bağlı olarak).

kış, sonbahar veya yaz: Ben şelaleler daha çekmek Chegem Ben hala karar veremiyorum. Yaz aylarında sonbahar geçit altın görünüyor yüzmek hoş yoktur. Kışın su jetleri donma fi sahne oluşturur.

Eğer düşme dan biraz daha bırakırsanız, Üst Çegem'in köye ulaşabilirler. Yerliler Eltyubyu diyoruz. Bir anda ya çok güzel romantik masal oluşur çok gerçek yerel (sadece kendisinin yaşadığı uzun zaman önce) inşa aşk kulesi, veya kâr yoktur.

Eltyubyu - Müze. Uzakta değil burada saklanır Utanç Aşk Stone Kulesi'nden, düşmanları svanam karşı kendilerini savunmak için yardımcı benzeyen kuleler vardır.

Hatta daha da - bir antik yerleşim, kalıntılar (iyi korunmuş) ve Yunan tapınakları merdiven. Yorgun yolcuları gerçek maden suyu şişe edilmez zevk, ama şu zemin kaynağının dışında forvet dan yapabilirsiniz. Vadisi Gar-AUZ vatandaşlar-turist fırsat sağlar şaşırttı.

Turist Chegem Gorge hoşnut tüm listelemek için zordur.

Bana öyle geliyor ki burada en iyi şey - değil tarihi yerler, onlar her ne kadar inanılmaz ilginç. Benim ana şey için - duygu hayır özgürlük kısıtlaması, Chegem şelaleler yol misyon duygusu. Ve ben tek değilim biliyorum.

şevkle ruh ve beden, hafif romantik heyecan hem kapsayan vadinin kafa havayı kolaylıkla duygusu anlatan Chegem ziyaret Turistler. Bu baykuş zor. Keçe edilmelidir.

En kısa sürede zaman dinlenmek için geldiği gibi, bir yolculuğa çıkalım ve Chegem şelaleler en az bir kez olmuştur herkese vermek gençlik ve sağlık için gitmek çekinmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.