Sanat ve EğlenceFilmler

Polonyalı aktris Krystyna Janda: fırtınalı hayat ve sessiz marina

hiçbir işaret sosyalist kampın sonbahar oradayken Krystyna Janda bir anda artistik kariyerine başladı. Polonya gerçekten bağımsız bir ülke olunca Ancak, bazı çalışmaları, sadece Sovyetler Birliği sonrası geniş bir kitleye gösterilmiştir. Ama bu oyuncu hakkında hep onun daha önceki çalışmaların utanılacak bir şey olmadığını söyledi: düz Komünist agitok yaratılması katıldı asla. O tiyatro ve filmlerde oynadı. Çalışmaları eleştirmenler ve geniş bir kitle tarafından takdir edilmiştir. Polonyalı aktris sayıda ulusal ödül almıştır. Lodz Christina Janda içinde "Şöhretler" Açık kendi kişisel yıldız vardır. İlk ödül aktris bilim kurgu türünde 1981 yılında Trieste filmlerin festivali kazandı. Janda sonra o 1990 yılında Cannes'da Altın Palmiye kazandı, 1992 yılında San Sebastian kinokonkurse de Gümüş Shell, 2006 yılında Avrupa medyasının Festivali'nde Madalya Karla Velikogo. yaşam ve aktris çalışmalarıyla ilgili bu yazıda okuyabilirsiniz.

Eğitim ve erken kariyer

Krystyna Janda Starachowice küçük Polonyalı kasaba serbest bırakıldı. Bu 1952 onsekizinci Aralık oldu. Bir çocukluk hayali ile Kız aktris olmaya. Bu nedenle, lise diploması aldıktan sonra, o üniversite ne de uzun bir süre, düşünmüyordu. Zaten 1975 yılında başarılı bir şekilde Varşova'daki Devlet Yüksek Tiyatro Okulu'nda mezun olmuştur. genellikle film yıldızları meydana gelirken, Christina kariyer teatral sahne ile başladı. (1976 yılında) Onu ilk komedi "Kız Yeminler" Aleksander Fredro bir parçasıydı. Christina, çok ustaca onu beceri yönetmeni gördüğünü Anel içinde reenkarne Andzhey Vayda. O filmde (1977 yılında yayımlanan) "Marble Man" yıldızı genç oyuncu davet etti. Bu kaset bir kült olmaya yazgılı edildi. Bu nedenle, genç bir aktris ilk farkedilmeden gitmedi. Agnieszka rolü için o isim Zbigneva Tsibulskogo kazandı.

tiyatro çalışmaları

Hatta sette konuk olarak, Krystyna Janda hiçbir acelesi sahneyi terk etmek. Sahnede, o Racine, Euripides, Brecht, Tennessi Uilyamsa, Çehov, E. Albee oyunlarının parlak ve unutulmaz rolleri bir sürü oynamıştır. henüz öğrenci iken, o televizyon draması "Üç Kuruşluk Opera" Bu "Seagull" Nina Zarechnaya Aneli "Maiden Vows" roller izledi "Üç Kızkardeş" (1974), ana karakter "Heloise ve Abelard," Jenny katıldı eşsesli çalışma A.Strinberga Julia, Gisela "Salıncakta İki Kişi," Margaret "Kızgın Damdaki Kedi" Elvira "karı koca" ve Medea, bayan Macbeth, Phaedra, Vassa Zheleznova.

Krystyna Janda: filmler

"Marble Man" kült filmi katılan ve ödül aldıktan sonra, aktris unutulmuş durumda kalmamıştır. Davetiyeler ve üzerinde düştü. "Gümüş Globe Üzerine" Azu somutlaşan İlk oyuncu. Bir yıl sonra (1978-m), o "anestezi olmadan" filminde oynadı. Onun çeşitli bantlar hareket bu oldu. "Demir Adam", "Golem", "Dünyalar Savaşı" ve "İletken": Yani, 1980 yılında ekranlarında onu katılımıyla sadece dört film geldi. Polonyalı oyuncu oynadığı 33 bantlarının en yüksek profilli denir. Bu "O-Bi, O-Ba olduğunu. medeniyet "(Gaia), ikinci ve beşinci bölümü" on emir "(Dorota)," Şeytan "(Julia)," Papa Sonu "(Magda)," Hayat - bu ölümcül hastalık, cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır "(Anna)," Hava " (Mart), "Walesa. Hope gelen adam "(Agnieszka). aktris sadece Polonya'da değil çalışmış, aynı zamanda Fransa, Almanya ve Bulgaristan'da etmiştir. O Zanussi, Wajda, Zulawsky'nin, Kieslowski, Hollanda, Yves Boisset ve Istvan Szabo olarak Rus sinemasının böyle ustaların rol aldı.

son iş

aktris davranmaya devam ediyor. Sette onu son eserleri arasında filmi "Ters" de, Ellis içinde Sabina Irene rolünü, anne unutulmamalıdır "Revelations". Filmde başrolde oynayacağı "anaokulu öğretmeni." Onun son bilinen rolü - filmi "Lady Dulskie" büyükanne Melania. filmi "Kara Perşembe. Yanek Vishnevsky düştü "Dünyada neredeyse fark edilmeden kalmıştır. Ama Polonya'da, o çok ses çıkarmış. Sonuçta film zorla yetkililer tarafından bastırıldı Aralık 1970 işçi Gdansk işçi protestoları, olayları anlatmaktadır. Daha sonra, iki işçi öldürüldü. gerçek insanlar - Filmdeki tüm karakterler. Gdansk ve parti bürolarının yetkililerinden basit aile protestolar sırasında sokakta dışında herhangi bir yere karşılamak mümkün değildir: Anthony Krause Yönetmen, iki farklı boyutta akan olarak o dönemde Polonya'da hayatı canlandıracak çalıştı. Janda "Kara Perşembe" rol aldı. Ama kurulum aşamasında durumun onun vizyonu yönetmeni kavramı ile örtüşmemektedir ortaya çıktı. Aktris bu filmde alındı çerçeveler reddetti. Janda Hayranları biraz hayal kırıklığına uğradılar. duyuru bu filmde düşeni reklamı sonra.

Diğer faaliyetler

Krystyna Janda iyi bir oyuncu sadece kendisini gösterdi. O yönetmen rolünde elini çalıştı. Bu "Ladies ve Hussars", "Skylark" ve "erkek-kadın" gibi filmlerin sahibi. Bayan Janda çoğunlukla otobiyografik çok sayıda kitabın yazarıdır. En ünlü arasında (2002) "sakin Pembe hap" "My Way" (2000 yılında yayınlanmıştır) ve bulunmaktadır. O da birkaç yayın ve makaleleri vardır.

Krystyna Janda: Aşk hayatım

aktris iki defa evlendi. 1974 yılında Polonyalı bir aktör Andzheya Severina evlendi. Bu evlilikten bir kızı Maria vardı. kocası ile 1979 yılında aktris boşandı. İki yıl sonra, o ünlü yönetmeni Edward Kłosiński ile evliydi. Andrew ve Adam - Çiftin iki oğlu vardı. 2008 yılının başlarında, aktris ikinci kocası öldü. Şimdi Varşova yakınlarındaki milanowek küçük kasaba yaşayan dul.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.