ÇirkinlikInşaat

Cephe mineral yün Winterizing: teknoloji, yükleme, izolasyon

İnce duvarlar ısı 30-35% sadece içlerinden gider sebebidir. Böylece ısıtma için ödenen paranın neredeyse üçte, boşa gitmek ve bir veya iki yıl için bunları toplamak, eğer oldukça iyi tasarruf şey harcanan edilebilirse, miktar çıkıyor: En sevdiğiniz ülke, satın alma, deniz kenarında bir gezi gevşeme yeni mobilya - seçenekler çok.

Ama nasıl kaydedilir? Soğuk evde oturmak yok mu? cephenin amyant yalıtım yapılması - tasarruf başlamak için, ilk harcamak gerekir. Bu sürecin teknoloji oldukça basit, sen ve çoğu tüm işi yapabilir. Yapmanız gereken tek şey - nasıl ele malzemeyi seçmek ve eserlerin dizisi nedir nasıl bilmek. daha ayrıntılı olarak bu konuda ayrıntılı ve daha birçok şey.

Temelleri seçmek

Ama aslında tüm işlevlerini yerine ve sıcaklığın evin içinde saklayabilir malzeme, en yüksek kalitede olmalıdır. inşaat piyasasında satışa bugün ısıtıcılar, Far değil yaklaşık her türlü, biz onlar yüksek kalitede olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, üreten şirket var mineral yün, tüm gereksinimleri ve gerekli tüm özelliklere sahiptir toplantı. Bu "Beltep», IZOVOL, Paroc ve diğerleri.

şirketin Taşyünü en iyi üreticilerinden listesinin tepesinde. Bu Danimarkalı şirketin bir yan kuruluşudur. Ve o yalnız değil: ülke genelinde fiyat işaretlemeleri olmadan yüksek kaliteli ürünler sunan, bu markanın bitkiler vardır.

yalıtım özellikleri

Mineral yün "Taşyünü" - En iyi malzemelerden biri, birçok gelişmiş özellik içerir. En önemli olanları şunlardır:

 1. Mükemmel ses yalıtımı. Bu elyaf ile gürültü ekranı üretim tesislerinde akustiğini geliştirmek için seçilir.
 2. Düşük ısı iletkenliği.
 3. EcoMaterial Yeşil sertifikasını onaylar Çevre dostu.
 4. Su buharı geçirgenliği.
 5. Yangına dayanıklılık - mineral yün, C 1000 derece sıcaklığa kadar dayanabilir ise başka üreticiler bu rakam - 600 derece. elyaf ateş büzüşmez zaman, ancak yüksek sıcaklık boşlukların çok tehlikeli olan oluşmamaktadır.
 6. Kolay kurulum.
 7. Isıtıcı bobinleri veya plakalar harici seçme yeteneği.
 8. Dayanıklılık. Üstelik deforme olmayan, yıkmak değil liflerin çalışması sırasında, iyi boyutunu korumalıdır.

Ayrıca, en önemlisi, çürüme yoktur Rockwool yalıtımı, bu kemirgenler ve çeşitli mikroorganizmalar etkilemez.

ürün Genel bakış

"Taşyünü" Şirket maden yünü çeşitli markalar üretir. Bunlar arasında en fazla talep edilen:

 1. Wentirock Maks. Yalıtım sınır duvarları, saptırma plakaları ve yüksek dış duvar için tasarlanmış maden yünü hasırları formundadır, bir cam, taş, kaplama gibi astar takip eder. Mineral yünü Wentirock Max maliyeti - 600 ruble. 1Ç. m ve toplam boyutları 100 x 60 x 10 cm.
 2. "Conley". Bu isim levhası aşınma ve bağlantı parçaları. Onu bakacak ve alüminyum olmadan - iki versiyonu mevcuttur. Bazı ürünler fiberglas bir tabaka ile bitmiştir. Bu tip bir ürün yangın koruma gereklerini artan nesneler üzerine monte edilmek üzere tasarlanmıştır. kontreplk yüzeyinde plaka "Conley" düzeltmek için bu yapıştırıcı için özel ek alım gerektirecektir.
 3. "Işık Butts". küçültmek ve yok Bu hafif su geçirmez yalıtım levhaları kolayca yüklenir. Mineral yün işareti maliyeti "Hafif plakalar" (5 veya 10 cm) kendi kalınlığına bağlıdır ve plaka boyutu 450 565 ruble arasında değişir.

Toplam üretici Eğer belirli bir amaca en uygun seçmenize olanak verir yalıtım 24 türleri üretir.

Malzeme seçimi

favori mineral yün satın almadan önce, kurulacağı yere ve bu amaçla tasarlanmış olup olmadığını dikkat edin. Mineral yün montaj bina dışında olacak istersen bir yüksek alıkoyması sahiptir nem iter ve iyi bir yoğunluğa sahip olduğundan yani, sonra malzeme, bir cephe olmalıdır. İzolasyon dahili montaj için tasarlanmıştır, daha düşük özelliklere sahiptir ve bina dışında ayarlarsanız, misyonu başa çıkamaz.

Ne yazık ki, maden yünü gibi herhangi bir yapı malzemesi, tek başına yararları vardır. O da dezavantajları vardır - kesinlikle sürecini gözlemlemek ihtiyacını. Üreticinin kurulum önerileri kırılacak olursa, yalıtım yalıtım özelliklerini kaybeder. teknoloji seçenekleri ihlal biri - takviye tabakasının hatası. Bu karar cephe meydana gelir ve sonunda çatlak genişletmek olacağı gerçeği yol açacaktır.

yalıtım teknolojisi

Uzmanlar dikkatli ve ciddi yalıtım kurulum öneriler düşünün ve düzgün duvarları hazırlamak için tavsiye - sonucun kalitesini garanti tek şey, ve süreç uzun sürmüyor. Nasıl cephenin amyant yalıtımlı gerçekleşmelidir? Montaj Teknolojisi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar:

 1. Ürünü işaretleme.
 2. Profile takın.
 3. yalıtım montajı.
 4. yalıtım malzemesi Sabitleme.
 5. Takviye.
 6. Su Yalıtım yazılımı.
 7. yüzeylerin kaplaması.

çimento, metal çivi yapışma çıkıntıların duvarlarından lekeleri çıkarmak ve daha sonra teller kaldırmak, borular ve diğer nesneleri nihayetinde bunların pas boşaltmak için ihtiyaç işaretlendikten sonra cephe yüzeyi üzerinde durdu. Bu çözüm ile yakından bütün çatlaklar izlemektedir. Bundan sonra mantar karşı koruyan bir madde uygulamak, tüm yüzeyi yalıtmak gerekir. Ve duvar yüzeylerinde mantar değil fark bile yapılmalıdır. Duvarlar ahşap ise - onlar bir antiseptik emdirilmiş gerekmektedir.

hazırlık cephe

Duvar yalıtım mineral yün aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. duvarları Astar. Ve derin duvar yüzeyine nüfuz eden bir malzemenin kullanılması gerekli olmaktadır.
 2. Kurulum kılavuzu. Bu ahşap kirişler veya metal profiller olabilir. Yatay kılavuzları ile aynı kalınlıkta olması gerekir yalıtım malzemesi. amyant yükleme sırasında hafifçe küçültmek anlamına göz önüne alındığında, 1-2 cm daha ince profili kullanabilirsiniz, gayet kabul edilebilir. kılavuz plakaları arasında bir mesafe büyüklüğüne bağlıdır.
 3. levhaya boşluklar ve çatlaklara olmadan raylar arasındaki mesafe biraz daha az olmak için gerekli olan, sıkı bir şekilde istiflenmiştir. Ama bu rakam 2 cm geçmemelidir.
 4. Vidaları veya dübel kullanarak tutturun.
 5. Rockwool yalıtımı raylar arasına serilir. Dösenmesi alt ve üst ucundan başlar. Isıtıcı bitki tutkal veya dikme dübelleri güçlendirebilir. Bununla birlikte, boşluk yalıtım malzemesi ve kılavuzlar arasında oluşturulur, bunlar yalıtım kalıntıları ile doldurmak gerekir.
 6. yüzeyi üzerinde duvar yalıtımı takviyesi için tutkal koymak ve yavaşça takviye edici ağ itmek için gereklidir. Sonra sen üstüne tekrar yapıştırıcı uygulamak zorundadır. Bu yüzeyin deformasyonunu önlemek ve ayrıca nemden yalıtım koruyacaktır.

Bir dış cephe kaplaması montajı

Nihai bitirme siding kullanılacaksa, bu bir yapmak en iyisidir , havalandırmalı cephe cephenin amyant yalıtımlı tamamladıktan. aşağıdaki gibi bu eylemin teknolojidir:

 1. Dikey profil bağlayın. Tüm elemanlar birbirinden 40-50 cm mesafede monte edilmiştir.
 2. dikme dübel hızlandıran dikmelerin belirtilen maden yünü "Rockwool" arasında.
 3. Su geçirmez membran yalıtım kapatır. eklem butil bant yapıştırılır. Nemden yalıtımı korumak için emin olmak için gereklidir. sabitlemek için, duvarların malzemeye bağlı olarak, buhar bariyeri filmi , sıvı çivi veya zımba kullanılır.
 4. kontrobreshetki yükleniyor.
 5. dış cephe kaplaması montajı.

Isınma sıva

Cephe izolasyon madeni yünü alçı buhar ve hava yalıtım ve tahta döşeme kullanımını ortadan kaldırır. Çalışma aşağıdaki plana göre gerçekleştirilir:

 1. tutkal ya da Belleville dyubeleya kullanılarak, mineral yünden yapılma bir cephe yüzeyi üzerine monte edilmiştir. Aynı zamanda bakım anda satır önceki sıranın ortasında yaklaşık yerleştirildi sonraki yerde plakaların boşlukları ve eklemleri bırakmamaya özen gösterilmelidir.
 2. donatı filesi montajı. Bıçaklar 10-15 cm "üst üste" ile uygun - bu çatlayan izin vermez.
 3. takviye edici tabaka, kuruduğunda, dış kaplama uygulandı.
 4. Bir spatula ile, yapıştırıcı lekeleri çıkarmak.
 5. Bunu açar, hatta takviye duvar yüzeyi ilk kaba sıva kullanabileceği
 6. finiş kırpma çalıştırın. Binanın estetik geliştirmek için, dekoratif sıva kullanmak arzu edilir.

Uzmanlardan ipuçları

Profesyonel bir bina yapan olanlar, bu mümkün ve cephenin amyant yalıtım yürütmek için savunuyorlar. teknoloji karmaşık değildir, ama işe yaramaz yüksek düzeyde çalışma yapmak için hangi bilginin olmadan bazı nüanslar vardır:

 1. İç tesis etme için levhalarda en uygun amyant "Taşyünü" dir - bu malzeme daha yüksek bir yoğunluğa sahiptir, bu nedenle zaman içinde sarkma olmaz.
 2. O bir tabakada ayarlanabilir öyle bir kalınlıkta ısıtma malzeme almak en iyisidir. Kurulum iki kat halinde gerçekleştirilmesi durumunda, dikişler uyuşmuyor.
 3. montaj bakım alınmalıdır zaman boşluğu bırakmamaya - olurlarsa soğuk köprüler, kondensat ortaya çıkmasını provoke.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.