ÇirkinlikInşaat

Zırhlı kablo АВБбШв: kod çözme, özellikler

Yüksek teknoloji çağında, elektrik şebekelerine çok bağlıyız. Bütün dünya tarafından kuşatılıyorlar, sadece ev aletlerinin ve kamu hizmetlerinin işi onlara bağlı değil, aynı zamanda İnternet gibi merkezi ekonomik tesislere de bağımlıdır. İyi koordine edilmiş çalışmalarını sağlamak için birçok farklı iletken kablo vardır. ABBbShv işaretlemeyle bunlardan birini göz önünde bulundurun: kod çözme, teknik özellikler, kapsam.

dizayn

Vücut temelinde, kod çözümü aşağıda verilen güç kablosu AVBbShv, alüminyumdan yapılmış bir elektrik iletkenine sahiptir. 10 mm 2'ye kadar bir kesit ile, 16 mm2 üzerinde tek telli yapı (1 çekirdek, "ozh") ile karakterize edilir - 2 veya daha fazla ip dizisi. Kablo tasarımında, ek bir sıfır iletken bükülme kolaylığı için katılabilir, daha yumuşak bir kesite sahip olabilir ve her zaman mavi renkte ve topraklama - sarı-yeşil renktedir. Kalan konuları aynı zamanda kurulum sırasında ayırt etme ve bağlantı kolaylığı için farklı bir renge sahiptir.

Kablo yapısı:

1 - alüminyum iletken damar yuvarlak veya kesit bölümü;

2 - boyalı / renkli PVC yalıtım kabuğu;

3 - Zırh, 2 kat çelik veya galvanizli banttan oluşur;

4 - ısıya dayanıklı plastik bileşik PVC (polietilen tereftalat film);

5 - PVC plastik dış kılıf.

Zırhlı takviye şeritleri , 6 mm 2'den daha büyük bir kesitte bitüm veya başka bir polimer ile kaplanır ve kablo ek olarak yalıtılır ve esneklik ve süneklik kazandırır. AVBbSh şifre çözme, yukarıdaki tüm yapıcı öğeleri içerir.

Ismi nasıl okunur

Kablo ve tel markalarının kısaltmalarının yorumlanması her zaman uzmanların iletken dişlerin tipini belirleyen tasarımını içermektedir. Akım ileten unsurların hemen hemen hepsi çeşitli fabrikalar tarafından üretilir, ancak her biri başlangıçta ortaya konanın adını ve özünü terk eder. Bu sipariş GOST 16442-80'i denetler. Belirtilen özellikler teknolojik bir şekilde değiştirildiğinde, imalatçı bu özelliklerin yerine getirildiği şartnameleri gösterir.

Elektrik kablosunda АВБбШв alfabetik bir parçanın kod çözümü gibi:

A - akım ileten alüminyum iletkenleri gösterir.

B - faz renkli izolasyon malzemesi - PVC.

Bb - galvaniz olabilen iki çelik levhanın varlığı.

Шв - platik PVC'den dış kapak.

ABBbShB kablo işaretlemesinin yorumlanması yalnızca malzeme tanımlamalarını değil, aynı zamanda teknik göstergeleri içerir. Örneğin, her biri kesitte 10 mm2'lik 4 iletken şerit kullanılması anlamına gelen 4x10. 3х10 + 1х6 (ож) işareti, 10 mm2 lik 3 alüminyum vida dişi telin gövdesinde varlığını ve 6 mm2'lik bir bölümü bulunduğunu gösterir. Pek çok sayısal simge olabilir.

Teknik özellikler

Bu kablo aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Önerilen kurulum sıcaklığı

-15

Kısa devre oluşma sıcaklığı (4 sn)

160 0 С

Havanın izin verilen nemi

90-98%

Çalışma sırasında izin verilen maksimum uzun süreli ısıtma sıcaklığı

+70 0 С

Müsaade edilen maksimum eğilme yarıçapı

7,5-10 dış çaplar

Hizmet ömrü

Min. 30 yaşında

Kabloların dış çapları ve ağırlığı belirli markalara ve dijital işaretlere bağlıdır: hepsinin yapılarında farklı miktarlarda malzeme var. Ayrıca, her enine kesit değeri için inşaat telinin minimum uzunluğu vardır.

uygulama

Kod çözme işlemi takviye edici çelik elemanların varlığına işaret eden ve telde çok katmanlı izolasyonu gösteren AVBbShV kablosu, 1 voltajlı endüstriyel ve sivil akım iletkenlerinin yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır; 6; 10 kW ve 50 Hz'e kadar bir frekans. Sabit tesisatlarda elektrik akımı dağıtımı ve iletimi için tasarlanmıştır.

Evrenseldir: Toprak siperlerde, sele bolgelerde, nehirlerde ve diğer su cisimlerinde, yüksek rutubet koşullarında yer altı tünellerinde, binaların içinde, asma güç hatlarında döşenmek için uygundur. Bu dağıtım, iki zırhla güçlendirilmiş bir gövde tarafından sağlanır ve telin, artan germe ve geçici kar yüklerine, rüzgar yüklerine ve farklı yoğunluklarda PVC polimerlere karşı çok sayıda güvenilir izolasyona dayanmasına izin verir. Kural olarak, otoyollar için, yüksek kapasiteli kablolar kullanılmalı ve bu kablolar ayrıca polimerik bir bitüm tabakası ile korunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.