SeyahatSeyahat İpuçları

Çek Cumhuriyeti Getirilecekler: Seyahat İpuçları

Prag'a Seyahat - dünyanın en güzel şehirlerinden biri - kendi içinde turist için paha biçilmez bir hediyedir. Ama alışveriş olmadan ne bir gezi - bu yavaş hediyelik eşya dükkanları, yürüyüş arkadaş ve akrabaları için hediye seçimi, halk ile sohbet edin aşk?

en az bir kez tekrar kısa bir süre için ülkenin ruhunu, onun tatları ve tatlar dalma hissediyorum, Çek Cumhuriyeti ne getirebilir? Prag'da hediyelik eşya mağazaları sık sık bu tür earflaps ve yuvalama bebek kadarıyla yerel hediyelik eşyalar, satılmaktadır. Tipik Çek hatıra nedir?

Çek Cumhuriyeti, Çek bira özellikle onu sevenler için en iyi hediye biri olduğunu mantıklı, çünkü, ülkenin konumlar biridir onun bira ünlüdür. Bira olmadan Çek Cumhuriyeti (!) geliyorsa Arkadaş Sadece seni anlamıyorum. En iyi çeşitleri Pilsen Urquell ve kabul edilir Budweiser Budvar. Ancak genel olarak, belirli bir marka dert olamaz: Çek Cumhuriyeti iyi bir sürü bira - Radegast'ın, Velkopopovicky Kozel, Staropramen, Gambrinus ve diğerleri. Birlikte bir bira ile onun için geleneksel yarım litrelik kupa satın alın.

Becherovka - Çek Cumhuriyeti başka tipik içecek. Bu gizli 200'den fazla yıldır tutulduğu geleneksel reçeteye göre üretilmiş özel bir bitkisel likör olduğunu! Dünyada sadece iki kişi her şeyi biliyorum. Becherovka tohumu, anason ve tarçın baharatlı ve 32 otlar konusunda ısrar ediyor. Likör sindirim geliştirmek için, tıbbi amaçlar için oluşturuldu. Ama bu 38 derecelik içki lezzeti hastalar her zaman reçete dozu uymayan gerçeğine yol açtı. Yavaş yavaş bir aperatif olarak Becherovka kullanımının bir gelenek vardır. Günümüzde ünlü likörü (Rus turist birkaç küçük likör gözlük aldım) minik yığınlar halinde buz soğuk servis. Bechorovka ve kokteyller dahil. En ünlü - ve tonik - Beton aradı.

Bazı turistler bir "erik" ve absinthe olarak Çek Cumhuriyeti tahrik ve alkollü hatıra edilir (bir Çek absinthe olduğunu bir görüş var en thujone içerdiğini).

Çek Cumhuriyeti lezzetli ne getirebilir? Tabii ki, "Oplatka" - Ünlü waffle. Bu şekerleme XVIII yüzyıldan ülkede üretilmektedir. Onlar hala yüzlerce yıl önce ve elle fındık, vanilya, tarçın ve şeker karışımı ile kaplanmış aynı formlarda pişmiş aynı ince, gevrek, yuvarlak, bulunmaktadır. Prag'da, aynı adla kendi waffle yapmak, ancak en ünlü kesinlikle Karlsbad'dan Oplatka "Colonnade" dir. incelik değil sadece lezzetli değil, aynı zamanda yararlı hale beldesinin maden suyu kaynakları üzerindedir. levhaların üzerine Dolum farklı olabilir. Onlar 7 adet ve çok pahalı olmayan elverişli kutularda satılmaktadır.

Eğer Goethe güzel şehirde kalırsanız - Karlovy Vary - ve tıbbi tuz ve kozmetik yanı sıra kupa olağandışı formu satın almak için Çek Cumhuriyeti, biz (gofret hariç) tavsiye ne getirmek merak - ağzı olan, maden suyu tadını için.

Daha lüks hatıra - Ünlü Bohem kristal, fabrikada Carlsbad Moser Glass tarafından üretilen sözde "Kraliyet Cam". Bohem kristalden hizmet İngiliz Kraliçesi Elizabeth'in düğün hediyesi sunuldu. Eğer Eğer - oyulmuş ince kristal kadehler satın almak ve uzun yıllar bir kral gibi hissedeceksiniz ve Çek Cumhuriyeti hatırlamak.

takı koyu kırmızı gibi Modaya kadınlar Çek granatlardaki dedikleri gibi, iyileştirici etkisi olan.

Çek çocuklardan ne getirebilir? Ülkenin kuklaların ünlüdür. Fitil sanatçılar kitlelere Ortaçağ'da böyle karakterler ağırladı. Çek kuklalar - sanat eseri. şeytanlar, cadılar, büyücüler, palyaçolar, şakacı, kralları, prensesleri ve hatta Çek ünlüler: Farklı karakterleri var.

Tabii ki, sunulan liste tam olarak kabul edilemez. Turistler Çek Cumhuriyeti ve porselen ve ahşap oyuncaklar ve kayıt yerel besteciler Smetana ve Dvorak, Prag manzarasına sahip mıknatıslar, kupalar ve tabaklar, Charles Köprüsü, fantazi ayakkabı "Tonaki" doğrudan yaratılan Vltava Nehri manzaralı yerel sanatçılar tarafından resim getiriliyor. Liste uzayıp gidiyor. Önemli olan Çek Cumhuriyeti geri getirebilir ki - unutulmaz bir deneyimdir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.