SeyahatSeyahat İpuçları

Tristan da Cunha adalar: konum, açıklama

arazi ve yaşamış-in den mesafeye Tristan da Cunha adasında insanlar böyle Pitcairn gibi yerlerde dünya çapında tek bir satırda yerleştirilebilir yerleştirir Paskalya Adası ve Bouvet. adalar Güney Afrika yakınında mil 2816 bin kendi niş vardır. 3360. Km Amerika'nın güney kesiminde onu almak için üstesinden gelmek zorunda. 2161 bin. Km bu noktayı ayıran St Helena adasında. 1965 yılında Guofu ait arsalar üzerinde, meteorologlar İngiltere'de kiralanan Güney Afrikalı istasyonu yerleştirdik.

Coğrafi konum

Vulcano adasında olduğu gerçeğine rağmen, Tristan da Cunha, yaşayan insanların aynı miktarda vardır yakındaki ada toprakları arasında en önemlidir.

Bu volkanik ile karakterize edilir. Yaklaşık bir milyon yıl önce ortaya çıktı. Maksimum yükseklik noktası anlamına Tristan da Cunha sahiptir - Kraliçe onuruna adlandırılmış Queen Mary başlıklı ucu vardır. Onun yüksekliği deniz seviyesinden 2055 bin metre tutar. Kış aylarında kar tamamen bütün dağ başında kapsar.

Queen Mary açıldığı beri birkaç kez patlak veren bir volkanik nesnedir.

Tristan da Cunha kayalık sahil ve yardım için ada tipik dağlık bir karakterdir. Birçok dağ geçitleri vardır. Burada yaşayan insanlar kendi solungaçları diyoruz. insanlar sürekli yaşayabileceği küçük bir yer yoktur. Bu adanın kuzey ve güney-batı. Bir şey riske atmadan alabileceğiniz bir marina var.

İklim ve doğa koşulları

Tristan da Cunha hüküm süren iklim şartları, okyanus yağmurlu, rüzgarlı. Gough ada bölgesi 9 ve 14 buçuk derecelik bir aylık ortalama sıcaklık seviyesine sahiptir. Eğer kuzeye hareket edersek, 11-17,5 derece ısınma hissedeceksiniz. Yağmur kuzeyde yaklaşık 2000 milimetre.

Memeliler - Tristan da Cunha yaşayan hayvanların olan grubun değil tür. belki de bu kıyı mühürler vardır. Gough Adası'nda fareler, Kurbağa ve bazı böcekler tanıtıldı. Yakın Saint Helena, yana Ascension Adası, anakaradan Tristan da Cunha oldukça uzak, belirli bir yolu hayvan ve bitki üzerinde etkisi olduğunu. Tek bir bitki endemik yerel alanı kaplamaktadır. Erişilemez Ada dünyanın en küçük uçamayan kuş korudu. Tristan da Cunha kret ile penguen ev sahipliği yapmaktadır.

Yüksek rütbe Bülbül ve Gough zaptedilemez onaylandı. yaban hayatı korunur Bu sit alanı.

Vahşetiko Ancak evcil hayvanlar ve sığır, doğmuş ve burada büyüyen için geçerli değildir. Birçoğu.

tarihsel veriler

tarihsel verilere göre, bu adalar, kuzey sularında görülebilir erken 16. yüzyıl Portekiz Tristan (Trishtanom) da Cunha içinde, adalar bir parçasıdır. Ancak, "baba" karada ayak değil, onlar buldular. Şimdi Gofom denir Açılış toprakları, 18. yüzyılın başlarında İngiliz gezgini Charlz Gof gerçekleştirdi. Daha önce, tüm firkateyn gemiye hizmet ekibin parçasıydı Fransa'dan gelen karaya denizcileri yaptı. 18. yüzyılın ortasında meydana geldi.

herkes burada yerleşmiş önce kendi ev 19. yüzyılın başlarında Amerikalı George. Lambert idi. Biraz sonra öldü.

Ada toprakları yakında ilhak edildi. Süveyş Kanalı keşfedildi önce, ada Hindistan yıkama, okyanusta Doğu Avrupa ve Amerikan kıyıları arasındaki seyahat için büyük önem ile karakterize.

Erken 20. yüzyıl tatsız anılar patlama. Sonuç olarak, sığır çok sayıda öldürülmüş ve patates tarlaları ile geniş alanlar. Nüfus Cape Town diyarında sığındı. 1961 da balık işlenmesi için fabrikaya zarar patlama ile anılır. Komşu adaları ve Büyük Britanya sakinlerinin topraklarında Tristan da Cunha adlı boşaltıldı. Nasıl fabrika restore edilmiştir yalnızca düşünce ve insanlar dönmek başardık, daha önce olduğu gibi yaşamaya geri kazanmak için.

yerleşik nüfusu

Bu alanlarda, komşu arazi aksine, insanların istikrarlı sayıda var. konstansı farklılık olmayan diğer belediye var. Tipik olarak, bilimsel üsleri ve hava istasyonları altında oluşturulur.

2008 yılında, insan sayısı fazla iki yüz oldu. Bugünün sakinlerinin ataları 1908 1816 den geldi göçmen, sekiz beyler (İskoçya ve Hollanda'dan bir yanı sıra İngiltere'nin iki, İtalya, Amerika) ve yedi kadın (beşi melezler, St. kabartma dört ada vardı Elena, bir - Cape Town ve iki tane daha - İrlanda).

Sadece yedi soyadı yeterince bu ada. birleşik ve mutlu bir aile olduğunu - İşte adanın tüm sakinleri söyleyebiliriz kesin.

iktidardaki hükümet

Yönetici bir vali tayin eden kişidir. Aziz Helena ağırlıklı Tristan da Cunha ile ilgili olarak kabul edilir. Yönetici - seçilen üç - - Konseyinde adanın baş ve ikincisi on bir kişiyi, bunlardan sekiz içermektedir atanmış.

Diyet Bir kadının en az bir kişi içermelidir. seçim sürecinde herkes kim maksimum destek alacak ve Baş Adalı unvanını taşıyacak. Onların paraları Tristan da Cunha basmıştır. 1 taç Queen Elizabeth II tasvir etmektedir.

bağlantı

ada ülkesi ve anakara arazi arasındaki yolcular için hiçbir sabit seyahat. Eğer araştırma gemisi balıkçılık için veya gemide teknede alırsanız Erişim mümkündür. Güney Afrika gelen Tekneler, bir aylık süre içinde bir kez Tristan da Cunha gidin. Bize uzay yolcuları vardır. Sefer üyeleri helikopterle havadan iletişim kullanabilirsiniz. Burası önemli ölçüde uygar dünyanın kaldırılır.

Bu topraklar Jules Verne tarafından yazılan kitabın karakterleri tarafından ziyaret. Dünya çapında bir gezi sırasında "Kaptan Grant'ın Çocukları" Bu adanın misafir edildi. Onlar Sahibinin İskoçya'dan gemiciydi eksik ansiklopedisi, ararken, 370 paraleli geçti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.