FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Lirik Lermantov Doğa. Lermontov'un lirik doğanın motifi

Lermontov'un lirik Doğa - güdü, şairin tüm çalışmaların geçerek. Şiirlerinde genellikle çevre koruma ve onun manevi dünyasının açıklanması birliğinin aracı olarak kendisine döndü kahraman. lirik kahraman Lermontov'un onun yalnızlık içinde doğaya çizilmiş, o onun güzelliği takdir edebilir. Bu motifi olduğu genellikle karakter görüntüsünün yalnızlığı vurgulamak şiirin içine enjekte. uzak avuç hayalleri "vahşi kuzeyindeki" Çam. Rock-devi Lermontov'un eserleri "Rock" da yalnız.

şiir "Sonbahar"

güdü, yazarın yetenek gelişimi ile değişir sembolik değeri - şarkı sözleri Lermantov Doğa. Erken bir şiirde Lermontov'un "Sonbahar" manzara temel ayrıntılar değil pek Öğrenci yapın çoğaltılabilir. Burada ve kasvetli yeşil köknar ağaçları ve sararma yaprakları ve onun aracılığıyla görülen bir cansız ay ile sis ve yaz günlerinin birçok renkten hafıza ve tüm sevinçleri ile geçmişte kalmış bir bahar şairi pişman. Bu çalışmada, aslında, kayıp duygusunu anlatır o solan doğasını tasarlar zaman geç sonbahar döneminde kişinin ele geçirir. Ancak, üzüntü ve manzara resmi bir duygu biraz keyfidir. Bunlar şairin hayatında olaylarla kopmuş sunulan çağın belirtileri, referansları yoksundur.

Felsefi ve siyasi oluşumuna

Çok geniş bir konu - şarkı sözleri Lermantov doğası. Bu konuda yazı sıklıkla güçlüklere neden olmaktadır. Birlikte, bize bu motifi şair geliştirilen nasıl inceleyelim. Onun yetenek olgunluk semantik olarak daha zengin hale olarak Lermontov'un şiir, doğaya adanmış. Onlar en önemli konularda sadece vatansever ve elegiac değil, aynı zamanda siyasi amaçları, felsefi yansımaları görülür. Örneğin, "mısır tarlası sararma dalgalar ..." Mikhail olmanın bütün kavramı bize sağlamıştır küçük skeç Lermantov içinde. Bu çalışmalarda peyzaj olsa gündelik çekişmelerin gölgesinde. lirik ruhu sakin ve güven akar. Mikhail ahenkli bir doğa yaşamı resmediyor. Bu ahenk onun manevi hayatının çelişkiyi aşmak için bir kişi yardımcı olur. Lermontov'un lirik Doğa - hepsi etrafında dökülür güzellik, kaynağıdır, yerindelik somut halidir.

İnsan ve Doğa

Ama adam hakkında ne olacak? O doğanın bir çocuk değil mi? Nasıl insan toplumu yaşamının evrensel yasaların uygulanmasından düştü ki? doğayı gözlemek, Mikhail dünyada insanların güzellik ve nihai fizibilite egemen olması gerektiğini fark etti. Bir adam acı için sadece doğdu. Öyle olsaydı, neden Yaratıcı mısın Doğa ona mutluluk için bir susuzluk, gerçeği arzusu, adalet duygusu vermiştir ki? Lermontov'un lirik İnsan ve Doğa birbiriyle. rüzgar, ahşap, bir bora gümüş zambak, sararma mısır tarlası - Bütün bu olaylar izole değil, izole edilmez. Onlar bütün bir hayatın parçasıdır. Mikhail doğayı spiritüelleştirmek için, animasyon biliyorlardı. Onun şiirde insan tutkularının dost dalgalar, bulutlar, kaya, palmiye, meşe yaprağı ve çam sahip. Ve Lermontov'un sözleri adam ve doğa onlar bulunması gerektiği gerçeğinden ve bastırılamaz üzüntü ve ayrılık acı ve toplantının sevinç ile karakterizedir.

Geç Lermontov'un Doğa

1841 yılında Sözleri Lermantov en yüksek gelişimini ulaştı. Hayatının son yılında şair şaşırtıcı beceri farklılık kalem oynattılar. "Ben yolda yalnız dışarı çıkmak" olarak aralarında özel bir yer, bu tür şiirlerinde aittir "Elveda yıkanmamış Rusya" ve "Homeland". Bu yazılarda Lermontov'un lirik doğa teması daha da gelişti. Şimdi Mikhail Yurevich tutarsız ve karmaşık bir yoldur vatan, bir sembolüdür. Biz bu konu üzerinde durmak için sunuyoruz.

Doğa ve Vatan

sözleri Doğa M. Yu. Lermontova, çok yönlülüğe. Yani, bunun için "15 Temmuz'da 1830 yılında," ayette onun çocukluk, kendi ailesi servetinin ev sahipliği yapmaktadır. 1840 yılında eserinde, "Ne sıklıkta rengarenk kalabalık çevrili" Biz aynı fikri bulmak. O, toplumda çatışma halinde bu yüzden kalbi onun çocukluğunu geçirdiği rüya geri olması halinde aziz olduğunu. O bir doğa dünyasına atılmak istiyor.

Ancak, onun "kölelik" ve "zincirler" ile Rusya'ya muhalefet çocuk şarkı zaten duyulur. devlete karşı Şair protestolar hangi "mengenesi hüküm sürer" ve uygulamaya adalet ve özgürlük ideallerini koymak mümkün değildir. Bu konu Lermontov'un şiir "Elveda yıkanmamış Rusya" in büyük bir güçle geliyor.

"Ben yolda yalnız dışarı çıkmak ..."

"... Ben yolda yalnız dışarı çıkmak" Bize ayet, dönelim. Sadece yirmi çizgilerin dışına 5 bir manzara kaplar. Ancak, Lermontov'un sözleri doğanın konu çok iyi iş örnekle açıkladı. manzara o sembolik değeri vardır, çok sıradışı. kozmik arka plan üzerinde bize lirik kahraman ömrünü görünür. Bu nedenle, bu karmaşık bir yolu, sadece Lermontov eziyet zor sorunları bize hatırlatan bir sembol ama çoğu çağdaşı olur.

Şair sis parlar "flinty yolu," hakkında yazıyor. Bu şekilde lirik kahraman yapayalnız, çölde, gecenin ölü tutulur. Lermontov'un lirik doğanın motifi şairin iç dünyasını yansıtır. Flint acı, yaralar, kan hatırlatır. Bu şiirde "Flinty yolu" hayat Mihaila Yurevicha Lermontova yaratıcı bir şekilde bir özet. Onun çağdaşlarının bir yanıt ikna etmek boşuna çalıştı. şair insanlar arasında onun yalnızlık, o çöle karşılaştırır dünyanın bilincinde. Mikhail böyle bir yanlış anlama ve yabancılaşma olması gerektiğine inanır. Sonuçta, evrende, hangi parçası herkes, hepsi birbirine bağlı olduğunu. yıldıza bile yıldız konuşur.

Lermontov'un dehası

her gerçek şair gibi, daha büyük bir Mikhail onun sözleri itiraf etti. yapıtlarıyla Leafing, biz onun iç dünyasında paylaşmak. Bu ayetler bir kişi olarak ve bir şair olarak anlamak ve Mikhail Lermontov için bir fırsat sağlamaktadır. O Mikhail Yurevich ismi yakında popüler olacak anda yazdım. Bugün bu sefer geldiğini güvenle söyleyebiliriz.

Şaşırtıcı renkli, yaratıcı, melodik şiir Mihaila Lermontova ilginç ve bu güne kadar taze. Doğru dehanın eseridir çünkü Çağlar bunu giymek mümkün değildir. Lermontov'un lirik Doğa dram dolu, onun deneyimler, duygular, ruh halleri yansıtan lirik kaderi müdahil olduğunu. Temel özelliği yukarıda kalan yalnızlık motif baskın olmasıdır. Eğer lirik Lermontov'un içinde, çok ilginç doğa görebileceğiniz gibi. Bu konuyla ilgili yazı rastgele yazmalarını atanmamış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.