ÇirkinlikInşaat

Çatı havalandırıcı nedir

Çatı Havalandırıcı, amacı çatı alanı havalandırılması için cihaz, hem de nem ve su buharının geri çekilmesidir. Dıştan bakıldığında, yağış girmesine karşı koruma için en şemsiye kaplı 6,3-11,1 santimetre bu boru çapı. Düz ve kullanılan eğimli çatılar. Bu operasyonel performans kalitesi yapılmış çatı korumak sağlar.

Gelen sivil ve endüstriyel inşaat çok popüler yumuşak çatıdır. Yapısal olarak bir çok tabakalı bir yapıdır. "Çatı pasta" çoğu zaman denir. Bu tür yapıların bileşimi içerdiği ocak betonarme, buhar bariyeri, ısı yalıtım malzemesini, şap yerçekimi katmanı ve yalıtım halı. Bir çatı ömrü ne kadar iyi oluşmuş ve hidro yalıtım bağlıdır. Ve bu tasarımların en sık kusur izolasyon ve şap nem birikmesidir. Bu nedenle, havalandırıcı dam yumuşak çatı için hayati önem taşımaktadır.

düzenlemesinin pahasına ısı yalıtım tabakalarının Drenaj havalandırma sistemleri. Ve bir havalandırıcı çatı kullanarak bu görevleri gerçekleştirmek için. Çalışmaları Dış ve iç baskıların farkın kullanımına dayanmaktadır. Aynı zamanda, operasyon nedeniyle Dış rüzgar akımları tarafından oluşturulan alçak basınç, nedeniyle boru itme oluşturulması mümkündür.

Havalandırıcı çatı aşağıdaki işlevleri gerçekleştirir:

- çıkış su buharı iç kısmından yükselen;

- ortaya çıkan basıncı azaltmak bir çatı kaplama sistemi ;

- su nem oluşmasını önler.

Çatı havalandırıcı veya diğer havalandırma sisteminin olmaması feci sonuçlara yol açabilir.

1. kabarcıklar. Bu tür bozukluklar, düz çatılarda en yaygın olanıdır. Yaz aylarında yumuşak çatı ısınır. bitüm-polimer malzemelerin etkisi sonucunda plastisite olur. çatı altında bulunan aynı nem, aşırı iç basınç artar sonuçlanan buharlaştırılır. Bu iki faktör, plastik malzeme, basınç altında genişler gerçeğine yol açar ve kabarcıklar görünür. Bu durumda Havalandırıcı çatı çok faydalı olacaktır.

2. ısı iletkenliği artış. Da nem önemli ölçüde ısı yalıtım malzemelerinin performansını azalttığı bilinmektedir. Bu ısıtma için yüksek maliyetlere yol açar. Buna ek olarak, kalıbın gelişimine katkıda bulunur.

3. halının şap ve su geçirmez hale yıkımı. tesviye şapları görevinde en sık kum ve çimento harç kullanılmıştır. Bu kılcal gözenekli malzeme türüne aittir. yani Bu malzemelerin gözenekler birbirine bağlıdır ve hava ile doldurulmuştur. Gözenekler nem girişinin bir sonucu olarak su ile doldurulabilir. Bu çatı havalandırıcılar kullanımı ile önlenebilir. Düşük sıcaklıklarda su kristalleşir ve agregasyon başka bir duruma değişir - buz. Bununla birlikte, mikro ve kırılma şap görünümüne yol açar ki, hacim olarak artar.

aşağıdaki gibi çatı havalandırıcılar takılması:

  1. Çatı membran ve şap kutusu havalandırma borusu monte edilecek yerde bir yalıtım katmanı kesmek.
  2. ısı yalıtım malzemesi kontrol edilmelidir. Islak ise, değiştirilmelidir.
  3. Alt taban boru havalandırıcının çatıdan çatıya takılması için özel bir sakız ile kaplanacak olan. şap yapmak için, kendinden diş açan vidalar kullanılır. Onlar havalandırıcı etek boyunca eşit şekilde yayılır.
  4. Göre meme ek bir su geçirmez tabaka yapmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.