KanunDevlet ve hukuk

Bir irade olmadan Kalıtım: Pratik Uygulamalar

Genellikle bir adam öldü ve bir irade geride olur. Bu birkaç durumlarda oluşabilir: kişi ya hayatta yapmak için zaman olmamıştır veya ölen kanunla belirlenen kurallara tam uyum içindeydi. Ve belki bu yüzden, hem miras şey yoktu. Bu yazıda sorusuna bakacağız miras girmeye nasıl bir irade olmadan.

kanun ve düzen

bulunmuştur olarak ölen hiçbir irade varsa, bütün varlıkları yasayla dağıtılacaktır. Bir irade olmadan miras haline geliyor - bu bazen anlaşmazlıkları bir sürü neden çok zaman alan bir süreçtir. Medeni Kanunu ile kurulan gibi, veraset iddia kişilerin patlamaları bir dizi vardır. Bunlardan birincisi - çocuk ve ölen eşin anne. Daha kardeşlerim ve dedesi vardır. Orada hiçbiri veya belirli bir kişi reddetti ise vasiyetsiz miras bile daha uzak akraba alma hakkına sahiptir. varisleri sırası noter veya bir avukat tarafından açıklık kazanabilir miras hukuku.

avcı kuralı

Mahkeme bazı kişi ya da kişiler (akrabalar) vefat edenin malını bir kısmını almaya hak olmadığını karar verebilir. zeminler yaşamı, böyle bir görev olsaydı, bakım nafaka veya başarısızlık ödenmemesi sırasında vasiyet zarar neden oluyor. akrabaları genellikle irade olmadan rakipleri devralma kaldırmak için bu hakkı kötüye. Bu durumda, bir avukattan haklarınız restore ve belirli kişilerin hile bastırılmış kendi ticari menfaatlerini elde etmek için olan almak için yardım almak önemlidir.

elde etmek için Prosedür

ikamet yerinde noter tarafından hazırlanan bir irade olmadan Kalıtım. vasiyet ölüm tarihinden itibaren 6 ay kullanmak yapılmalıdır içinde, herhangi bir akrabası yapabilirsiniz. Prosedür noter yakınları hakkında gerekli bilgi ve belgeleri toplayacak, başlatılır. Sağa oranı ile belirlenecektir Bundan sonra kime ait oldukları. 6 aylık dönem kaçırıldığında ek olarak, hala kurtarılabilir. Bunun üzerine bir iyi (uzak bölgelerde başka bir ülke, seyahat ya da iş olmak uzun süreli hastalık, vb. D.) neden olması lazım. Ayrıca, herhangi bir akrabası, paylarını terk etmek girmesinden önce herhangi bir zamanda, bir irade olmadan miras olabilir uygulamak. Sonra, kanuna göre, bu kısım da öncekinden daha iyi olur. Çaresine veya ölen içeren aldı kişi payı almaya hak olduğuna dikkat etmek önemlidir. Böyle bir kişi göreli değil, aynı zamanda iddia olmayabilir arkaya kütlesi (ölen özelliği).

Sonuç

Bir irade var basit bir durum, ölümü halinde gider birisi çok daha fazlası. Ama bu durumlarda, anlaşmazlıklar vardır. Biz irade yokluğu bahsedecek olursak, bu durumda çok daha karmaşıktır. Yasa bazı payı kazanıyor ilgilenen bireylerin kitle prechislena ve değersiz bir varis tanıma olasılığı vardır. Sorun varsa Bu gibi durumlarda, daha iyi, profesyonel bir avukat güven. miras olmadan kalır mı daha ve yardım kaynaklarının daha iyi kullanılması üzerinde belirli bir miktar harcama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.