Haber ve ToplumDoğa

Moskova Nehri Nerskaya Nehri: açıklama, özellikleri, fotoğraflar

Nerskaya Nehri nehir Moskova bölgenin toprakları üzerinden akar. Uzunluk bakımından, sulu ortam akımları atfedilebilir. sol mı , Moskova Nehri kolu içine ağzından 43 km boşaltır. Nehrin Nerskaya Nehri kaynağı olarak kabul edilir bir turba bataklık 124 metre Orekhovo-ZUEVSKAYA ilçesinde deniz seviyesinden bir tepede. Onun uzunluğu - 92 km. Moskova bölgesinde Nehri Nerskaya Nehri iç Oka havuzuna gelir. havza - 1500 metrekare M.. km.

özellik

Nehir sulak üst kesimlerinde sıklıkla kesintiye, orman tarlaları geçer. Bu nedenle, çeşitli yerlerde parçayı özel olarak inşa edilmiş kanalları doğrultma. üst kesimlerinde, dar vadiler ve küçük derinlikli orman tipiktir. kanalın ortalama genişliği - 2,3 m, maksimum derinlik -. yalnızca yerlerde yaklaşık 1 m nehir kılavuz kanallar, derinlik 2 metre yükseltilir burada. Nehrin ilk 10 km Nerskaya Nehri Güney yönde akar ve daha sonra batıya çevirin. bir alt kısım yayılır de, akış hızı ve kazanır. Vadinin maksimum genişliği -. 20 m Moskova Nehri'nin birleştiği yerin uzak olmayan bu bir yer mi. Nerskaya Nehri yamaç küçük - sadece 0185 m / km. den az 0,5 m / s - Bu ve sakin, nehir yeterince sessiz itibaren.

Slaboizvilistoe ana akım. Nehir kil yakın Shore ve bataklık, genellikle çökmeler var. Plajlar neredeyse hiçbiri. sahil ormanlarına nehir tüm uzunluğu boyunca uygundur. Bazen açık çayır alanları vardır. Uzakta değil gelen nehir ağzında Nerskaya Nehri girer Moskova Nehri taşkın. Bu noktada, neredeyse hiç bitki örtüsü de.

Göletler ve kolları

onun Yolda nehir birkaç küçük gölcükler karşılar. En önemli - Davydovskaya göl. Bu üç insan yapımı gölet. Geçen yüzyılda burası yakın kasabaya yapımı için kum mayınlı edildi.

yolunda Nerskaya Nehri 5 ana kolu ve birkaç küçük dere sürer. Sol kolları - s. Guslitsa (36 km), Freestyle (27 km), Sushenka (22 km). Sağ - s. Ponor (22 km), Sechenka (16 km).

Nehir Nerskaya Nehir: Kano

Nerskaya Nehri 5 km taşıyor bahar gelgit sırasında, kayak yürütmek için çok popüler. alaşım yerleri nehir bütün uzunluğu değildir. en başarılı ağzına kasaba ve Kurovskiy alanıdır. Rotalar bir, iki ve üç gün için tasarlanmıştır. ormanda alaşımları sırasında birkaç gece geçirmek gerekecektir. Onların sayısı rota uzunluğuna bağlı olacaktır. nehri üzerinde Rapids devamsızlık olduğu için, alaşım başlayanlar için idealdir - hayır karmaşık araziler. yol uzunluğu 25 ila 40 km arasında değişir.

Biraz tarih

Nehir ayrıca yazılı kaynaklardan XII yüzyılda bahsedilmiştir. İlk adı Merck (Merck-nehir) gibiydi. Prens I. D. Kality döneminde (XIV yüzyılın ilk yarısında.) On the river sırasında Ust-Maersk bir kasabaydı. XVIII yüzyılın sonlarından bu yana, adı Nerskaya Nehri olarak anılır. Antik çağlarda nehir gemi. Vladimir ve Ryazan - Üzerinde Moskova krallığının büyük şehirler birbirine bağlayan kısa yol seçti. Bu gerçek kıyısında birçok Nerskaya Nehri yerleşim birimi olduğunu gerçektir.

Hydronym kendisi kez Moskova bölgesini yaşadığı kabilelerin adını açıkladı. (Diğer kaynaklardan) Bu Fin yerleşim önlemleri veya Nera.

çevre sorunları

Çünkü nehir ekoloji sermaye yakınlıkları durumu kritik. Özellikle nehir Nerskaya Nehri kirlenmiş yüzey akış ağzında tüm uzunluğu, birlikte. Çünkü turba alt su kahverengi. Şimdi sıhhi standartlara uymuyor. Tabii ki, bu şehirlerde içinde çalışacak birçok nehirlerin bir sorundur. Ne yazık ki, sanayi sürekli akışlarında israf düşüyor. Ve bu da, güçlü bir çevresel felaketlere yol açar.

Balıkçılık Tatil

Biz düşünürsek, genel olarak, bu balık nehir Nerskaya Nehri zengin değildir. Balıkçılık (tatil bu tip yorumlar severler, aşağıya bakınız) sadece bazı sitelerin mevcuttur. balıkçılar nehirde sen pike, hamamböceği, levrek ve ide yakalayabilir, derler. Sadece Nerskaya River sevdikleri yer sol kolu akar - s. Guslitsa. Bu alanda mükemmel pike yakalanır içinde olduğu gibi birçok insan buraya gel. Balıkçılar bir iplik veya canlı yem kullanmak için tavsiye edilir. kıyıdan, bir geleneksel yüzdürme olta Levrek ve roach balık. yem için, genellikle ekmek, irmik veya kankurduyla kullanırlar.

sahil bu parçaların yerine plaj uygun çayır ormanın üzerinde, sık sık kamp bulabilirsiniz. Örneğin, köyü yakınlarında. onlar. Tsuryupa. Tatilciler şehir gürültüsünden tamamen uzaklaşmaya çalışırken, doğanın güzelliğini tadını buraya gel. Yakındaki ormanda sen çilek ve mantar toplamak gidebilir.

Nerskaya Nehri alt ulaştığı kışın donar. buz kabuğu kalın, burası kayak gezileri için uygun hale gelir. Nedeniyle nehir su kuşları çok yerleşir olması nedeniyle, sık sık avlanmak için buraya gel.

Nasıl gidilir?

Kolayca etrafında nehir akışına kendi araçlarını sürün. doğruca yatağa lider Otoyol, iki - Egorevskoe ve Ryazan. Nehrin her iki yakasında - kumlu toprakta, arka yollar vardır. Balık severler için köye adına aramak gereklidir. Khoteichi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.