SağlıkKadın sağlığı

Bunun arkasında yatan - Hayız sona gelmiyor?

Normalde kadınlar âdet, sadece birkaç gün sürmelidir. Ancak bazı durumlarda söz konusu olabilir hormonal bir başarısızlık. Bu durumda, ihlalleri küçük ve oldukça ciddi ikisi de olabilir. Aylık zamanında bitmeyen bir durum, göz ardı edilmemelidir nedeni budur.

menstrüel bozukluklar nedenleri

burada bitmiyor hangi ayda en sık nedenleri, düşük veya ektopik gebelik vardır. Her iki durum da komplikasyon bir kitle ile çok kadın sağlığı için tehlikeli ve doludur. Sen bir tedavi kursu geçmesi gerekir ve olabilir ve ameliyat gerekebilir. Bu durumda, kanama oldukça boldur. 2-3 saat içinde en az bir mühür için tüketilen olup olmadığını derhal tıbbi yardım gerekir. Bu durumda, kan dışarı pıhtıları. Kadın şiddetli ağrıyan ağrı yaşayacaksınız, baş dönmesi görülür. Sadece zamanında tıbbi müdahale daha komplikasyonları önlemek için.

Spiral sokulduğunda Menstruasyon bitmez

Kadınlarda doğum kontrol en popüler yöntemlerden biri RİA. Pek çok avantajı vardır. İlk olarak, spiral kadınlarda hormonal dengeyi etkilemez. İkinci olarak, rahat ve rahatsızlık vermez. Üçüncüsü, ucuz olmasının ise çok güvenilirdir. Ama RİA burada bitmiyor hangi ayda neden olabilir olduğunu. Onlar iki hafta veya daha uzun süre sürebilir. Bu düzenli olur ya kanama döngüsünün ortasında yer alıyorsa, bobin kaldırılması gerekecektir. Daha sonra seçim ne kadar pek çok istenmeyen gebeliğe karşı koruma için seçenekler, bu yüzden kadınlar vardır. Ama yeni yüklenen sarmal onu tavsiye edilmez.

başarısızlık adet döngüsünde hormonal kontraseptif çekerken

Doğum kontrol hapları çok uygun. Bunlar, kullanımı kolaydır. Ama yan etkileri vardır. Doğum kontrol ilaçları bir kadının vücudunda hormon dengesine çok güçlü etkisi vardır ve sonuç olarak adet döngüsünün bir hataya neden olmuş olabilir. Bu durumda, bir komplikasyon aylık uzun sonu olabilir. Geçen ay içinde iki kez ya birkaç hafta gitmek veya bir kere değil görünebilir, ancak. Kadınların sağlık edilir için lekelenme onlar düzenli bir karaktere sahip ve vardır çünkü, tehlikeli değildir Kural, yeni bir ilaç vücudun tepki olarak. Kanama çok bol Ama eğer, bir ay ya da daha fazla, doğum kontrol hapı başkaları tarafından değiştirilmesi gerektiğini sürer.

hormonal dengesizlik

Uzun süreler bitmezse, bunun sebebinin vücuttaki hormon dengesizlik olması mümkündür. Bu doğum sonrası veya menopoz sırasında, enflamatuar süreçlerde ortaya çıkabilir. Çok genç kadın döngüsü bozukluklarında - henüz tam hormonal seviyelerinde yerleşik olmayan sonucudur. Çoğu zaman, uzun süreli adet görme doğumdan sonra ortaya çıkar. Kanama birkaç ay sürebilir. Bu normaldir. büyük miktarlarda üretildiği zaman laktasyon döneminde, prolaktin hormonu, adet tamamen kaybolabilir. Ama menopoz döneminde süregelen kanama gelişen gösterebilir endometrial patoloji.

tiroid fonksiyon bozukluğu

adet düzensizlikleri ile ilgili sorunlar tiroid hastalığı neden olabilir. Çok fazla, ya da tersine, bir hormon, az miktarda üretilen bu tür patolojiler bir sonucu olarak. Bir kadının bu ay içinde burada bitmiyor. Bu olgunun nedenleri bir jinekolog, endokrinolog danışmanlık ve denetim gerektiren ek olarak, ciddi bir hastalığa yakalanma ilişkilendirilir, dolayısıyla olabilir. Tam bir muayeneden ve gerekli testleri geçmek için tavsiye edilir. Bu tiroid disfonksiyonu kadın hamile ve sağlıklı bir bebek ayı son derece zordur çünkü ne zaman önemlidir.

Onkolojik hastalıklar

Bir kadın ay bitmez hiçbir belirgin nedeni ise sürekli kahverengi akıntı bulaşmış, asla doktor acilen ele almak ve test almak gereklidir. Bu belirtiler miyom gelişimini gösterebilir. Her ne kadar iyi huylu bir tümördür, ancak kadının sağlığına ciddi zarar neden oluyor. Temel özelliği, yavaş büyüme. O bile genç kızlar bulundu. miyom tehlikesi mensturasyon ve onun döngüsünün düzenli ihlal esnasında bol kan kaybını kışkırtır olmasıdır. Çok daha kötü Farklı tanı duymak - rahim kanseri. Ne yazık ki, devam eden dönemler belirtiler ve hastalık vardır. Bu nedenle, onları görmezden son derece tehlikelidir.

adenomyozis

Adenomyozis - genellikle hormonal dengesizlik arka gelişen bir enflamatuar süreç. Bu rahmin kas tabakasında meydana gelir. Adenomyozis - endometriozis bir tür. Hastalık aylık orada sona olması ile karakterize edilir. Bu hastalığın nedenleri kas tabakası içinde endometriyum gelişimi ile ilişkilidir. Bu, adet döngüsü kışkırtır. Aslında, uzun süreli kanama hastalıklarının çeşitli gösterebilir. Dolayısıyla doğru bir tanı koymak amacıyla, uzmanlardan oluşan bir dizi tarafından muayene edilmelidir. Ama her durumda, beklemek zorunda ve her şeyi çok akılsızca ve hatta tehlikeli olacağını umuyoruz.

Aylık tükendi yoksa, ne yapmalı?

Tabii ki, ilk şey periyot, zamanında sona ermediğini, yapmanız - Tavsiye için doktorunuza danışın. Çoğu durumda, hastalıkların nedenleri sürekli fiziksel ve psikolojik stres yükü yalan. Nedenle onların günün modunu normalleştirmek için gerekli olacaktır. incelemeden sonra doktor tedavi yöntemini yazacağım. Kural olarak, geri uyuşturucu harcamak gerekecektir hormonal dengeyi kadınların ve iltihap ortadan kaldırır. kendi kendine ilaç tavsiye edilmez. Oysa geleneksel tıp uzun ay bitirmek için ne yapacağını sorunun cevabını bulmuştur. Bitkisel çaylar konvansiyonel tedaviye çok iyi bir yanı vardır. Onlar güvenli, ama etkilidir. Örneğin, adet döngüsü sırasında ağrıyı azaltabilir ve at kuyruğu kaynatma normale yardımcı olur. Kaynar suda bu bitkinin Zaparivayut ve bir çorba kaşığı her iki saat sürer. Sadece aşırı kanama kaybolmasından sonra ihtiyaç vardır İlacı aldıktan durdurun.

Tabii ki bu bir kadın yardım edebilecek tek ot değil. meşe kabuğu, Çok etkili infüzyon beşparmakotu kaz, civanperçemi, ahududu ve çilek yaprakları. Tüm bu otlar dökün haşlanmış değil, sıcak su ve kaynamaya kaynama derecesine kadar ısıtılır birkaç saat boyunca demlemek izin karışıktır. bir haftadan daha fazla - Bu suyu Tedavinin gidişatı. Tıbbi düşük olması nedeniyle kanamaya ile başa çıkmak için daha zordur. Kural olarak, çok ağır ve acı verici. Kadının durumunu kolaylaştırmak için, doktor aşağıdaki bitkisel kaynatma reçete edebilir. Alınan kök karışık çayır düğmesi, ısırgan ve çim çoban çantası ve kaynar su dökülür. Biz birkaç saat durmak demektir verir. Sonra bir taşım kaynatın ve yaklaşık 30 dakika tomim tırmanıyor gibi görünüyor. Günlük et suyu en az bir litre içmeye gereklidir. Eğer bal bir kaşık ekleyebilmek O hoş olmayan bir tadı vardır.

Unutmayın: ilaçları kullanılmadan önce medikal tedaviye sadece bir yardımcı olan bu halk hepsi doktorunuza danışın emin olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.