SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kadınlarda Hormonal yetmezliği

Hormonal yetmezliği birçok kadın olduğu bilinmektedir. Ve büyük şehirlerde, vücudun özellikle belirgin arıza yaşayan çağdaş bayanlar. buna karşılık, sentezler, endokrin sistemdeki yeri fonksiyonel değişiklikler, hormonlar (üretir) çünkü çoğu durumda budur.

Çoğu zaman, kadınların basit yorgunluk ve uykusuzluktan atıfta bulunarak bu hafife tezahürüdür. Hormonal yetersizliği diğer hastalıkların sebebi olabileceği için bu durumu göz ardı edemeyiz, her yaşta olabilir. Dolayısı ile de, organizmanın kayması zamanında tespiti, acil tedavi gereklidir.

stres, sürekli stres, uyku ve yorgunluk eksikliği: Çoğu zaman hormonal başarısızlık psikolojik faktörleri neden olmaktadır. Ayrıca, nedeni yoğun fiziksel aktiviteler ya olabilen katı diyet. tam olarak nasıl ve neden bir durum söz konusu değildir Sadece deneyimli bir doktor belirleyebilir. inanmak için çeşitli nedenleri vardır bir kadının hormonal yetmezliği, nedenleri oldukça farklı olabilir:

- genetik yatkınlık, tedavi burada daha karmaşık ve titiz. Genellikle 16 yılda hala hiçbir adet dönemi olduğunda, hormonal yetmezliği fark etmeye başlar;

- ihlali endokrin sistem, herhangi bir hastalık, tiroid, böbrek üstü bezi, ya da pankreas olabilir;

- Böyle trikomonas, gonore, klamidya veya frengi gibi kadınlar cinsel iletimini uğramış enfeksiyonlar. Hem de diğer enfeksiyonlar gibi. genellikle soğuk algınlığı muzdarip veya zayıf bağışıklık sistemine sahip kişiler;

- Bu tür meme kistleri, astım, rahim fibroidleri, polikistik yumurtalık hastalığı, migren gibi diğer hastalıklar;

- kürtaj hakkında bir konuşma, hem de iç dişi seks organlarının ile ilgili tüm işlemler vardır, karın bölgesinde cerrahi müdahale;

- güçlü bir duygusal ve sinir stres çok kötü haber, örneğin, yaşadığı;

- Hormonal yetmezliği gelişebilir diğer nedenler. doğum, hamilelik, olabilir ergenlik ve ergenlik ve menopoz. Hepsi, tabii ki, tedavi.

Ayrıca hormon nedenlerden dolayı, aşırı kesme stresinin eksiksiz ya da inceliği atfedilebilir. Vücutta İhlaller nedeniyle kötü veya yetersiz gıda, kirli çevre, stres, doğum kontrol hapları, gormonosoderzhaschey kozmetik ve diğer faktörlere oluşabilir.

ile ilgili olarak hormonal yetmezlik belirtileri onlar da birkaç olabilir:

- saç dökülmesi, akne, akne ve alerjiler;

- yorgunluk ve depresyon artış;

- Kısa vadeli karışıklık ve cinsel arzunun olmaması;

- ağırlık ve yüz saç büyüme ani değişiklikler;

- asılsız anksiyete ve diğer faktörler.

Nasıl hormonal yetmezliğini tedavi etmek için? ultrason, çeşitli analizler - - tedavi süreci atanacak Bu soruyu cevaplamak için, sadece tüm prosedürler sonrasında bir doktoru görmek gerekir. Bazı durumlarda, kadınlar hapları ve diğer ilaçlar almak zorunda kalacaktır. Bir tedavi olarak uygulanabilir özel bir diyet, bu da mümkündür ameliyat.

Hormonal başarısızlık hisseder hamile bir kadın bir doktor tarafından görülmesi gereken özellikle önemlidir. Bu aynı zamanda zaten bir bebek doğurmuş adil cinsiyet, için de geçerlidir.

Böyle bir hastalığı önlemek için, aşağıdaki öğelerin uymalıdır:

- regl takip;

- Yılda en az iki kez bir jinekolog tarafından muayene tabi;

- stresli durumlardan kaçınmak;

- Doğru yemek;

- pastörize ürünler alkol, kötüye kullanmayın;

- Fiziksel aktiviteler aşırı yüklemeyin.

Hormonal başarısızlık ele alınması gereken sayesinde, aksi takdirde ciddi bir hastalık alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.