Haber ve ToplumKültür

Prank - bu nedir? Şaka çeşitleri, özellikle Rus Prank

Modern gençlik argo yetişkin ve yoldaşlar "konu değil" her zaman anlaşılamamıştır çeşitli sözler ve terimler ile doludur. Ve her gün belirli kavramların bir listesi sürekli güncellenen olması gerektiğini söyledi. Bu yazıda, bir Prank olarak bu terimi anlamak istiyorum. O ne var ne tür Prank ve zorbalık bu tür kaçabilir hakkında konuşmak.

kavramı üzerine

Ilk şey kavramını anlamak için. Prank - bu nedir? Basit bir deyişle, bir telefon holiganizmi olduğunu. Ana hedefi - diğer ucunda muhatap kızdırdı belki korkutmak için, kendini dışarı onu getirmek ya da sadece "beyaz-sıcak" getirmek. Bu piyango bu tür oldukça uzun bir süre göründü söyleyerek değer. Kim bile sadece telefon rehberinden ilk numarayı daktilo veya aptalca bir şey sormak oynamadı cep telefonlarının döneminden önce? Tüm yetişkinler, aslında, bir zamanlar prankerami idi. Ancak bu durumda modern usta birkaç dakika içinde tam anlamıyla mavi fırfır kişinin olabilir. "Neden bu yapılır?" - mantıksal soru var. Çoğu zaman, eğlence uğruna. Bazen prankery basitçe belli bir kişi ya öcünü bir "get" sevmedikleri kişi. Eğlenceli, aynı zamanda bir kazanç yöntemi değildir sadece profesyonel prankery, olduğunu söyledi edilmelidir.

Biraz tarih

- Geçmişe biraz göz değer ve zorbalık bu tür gelişimini iz "ne Prank": soru düşünürsek. Böylece, terim Amerika'nın doğduğu yer olarak kabul edilir. Ancak, buna rağmen, Ruslar da saygı ve piyango bu tip seviyorum. Buna ek olarak, Rus Prank oldukça derin kökleri olduğunu. İlk prankerami Goebbels'in ofisinden (propaganda Reich bakanı) olarak adlandırılan Sovyet Ordusu subayları, ona birkaç boşboğaz soru sormak ve darağacında asılı umut verici idi. İki gün sonra Goebbels özel ofisinde intihar bu çağrıdan sonra: İlginç aşağıdaki aslında olurdu.

basit sınıflandırma

Merak: "Prank - ne", yani, sınıflandırmaların birine göre, bu üç çeşit olduğunu:

 1. "Light", t., E. Kolay, kolay. Bu tip Prank eğlence, eğlence için daha var. Genellikle sonra beraberlik kendisi Prank ve kurban memnun oldu. (Gençlik argo göre) temel amacı: a "kişneme". Neredeyse küfür içeren olmadı.
 2. "Sert", yani. E. sert, acımasız. Bu düzenlemede, kurban sahte maksimum sofistike üzerinde aşırı bir durumda (öfke, isteri) getirilir. Genellikle bu mağdur adına bir çizim ve müstehcen dille eşlik eder.
 3. "Çöp". Maksimum kıç telefon şakası kurbanı tehdit ediliyor "tümsek" vaadi şiddet. Bu zorbalık bu tür ağırlıklı ilkeler olmadan sözde shkolotoy (gençler) ya da gençleri uygulanmaktadır söyleyerek değer. Prank piyango bu tür hoşa gitmez gurularını yaşadı.

diğer türleri

on - Biz "ne Prank" konusunu anlıyoruz. Ayrıca etkinliğin bu tip diğer, daha detaylı sınıflandırmayı düşünmelisiniz.

 1. "Tehnoprank". Telefon zorbalık bu tür temel özelliği - önceden kaydedilmiş ifadeler ilerleyin. Yani. Bir kişi, aslında, oyun yaşayan biri ama robot, bir teyp değil. ralli başarılı olduğunu, pranker oldukça deneyimli olmalıdır Yani, akıllıca beslenme zamanını kesme konuşulan seçim o kadar kolay değil.
 2. "Ayna Prank". Kurban onların aynı kaydını dinlemek vermek Alttür tehnopranka. oynamak E. İnsanlar, onların daha önce kaydedilmiş prankerami ifadeler tepki verirler.
 3. "Konferans". Bu durumda, birden kurbanları için bir bağlantı çizmek için.
 4. "Radyoda saldırılar." en modern Prank biri, hatta daha kesin radiofleshmob olduğunu. Ön forumlar böyle bilgilerle üstleri vardır. arsa geliştirilmesi kursu (- Bir hiciv bir ölçüde atölye alay,) ince trolling için radyo sunucularına üzerinde öfke sürümden her şeydir, tahmin edilemez.
 5. "SMS Prank". Malorasprostranen, t. Belirleyin. Çoğunlukla piyango bu tür "is", yani. E., sadece eğitimsiz kızgın gençlik tepki.

Yıldız Prank

şaka biri alttür çağırır - yıldız ile Prank. O söyleyerek değer işin bu tür genellikle aktivite uzmanları tarafından ele alınır. zorbalık özü: öyle sık sık vb, rencide, oynamak rahatsız etmek amacıyla şov dünyasının öteki "star" kaydırma (dilimleme ibareleri bilinen kişiliği) tehnoprank ...

tabii Hakkında

Bu şunu demek değer olduğunu kurbanın Prank - genellikle espri anlayışı yok insanlar. Bir kişi değilse piyango mizah ile yanıt olarak, tepki pranker içinde espriler genellikle sadece ilgilerini kaybederler ve bu ralli sona üzerinde "olmak". Oysa "hasta" lite versiyonu zalim şakalar gidebilirsiniz serserilik pranker başladı daha iyidir, ancak soğukta kalmak olmazdı eğer.

kolluk kuvvetleri üzerinde

Bu telefon Prank eylemlerinin için ceza olmadığını sıralamak için de nedir? Yani, hiç kimse bir cevap yoktur. Tüm ayrıntılar oluşturuyor.

 1. Modern araçlarla sayesinde çağrı mümkündür hangi sayı iz. Ancak genellikle, polisin sadece daha önemli şeyler atıfta bulunarak bu saçmalıklarla meşgul reddetti.
 2. hafif bir çekme idiyse, t., E. konuşma prensipte adalete teslim etmek için oldukça kibar ve kimse yoktur.
 3. Sert Prank (hakaret, tehdit) durumunda, serserilik işleyen kişinin, adalete teslim.
 4. Bir önemli hizmetler oynanan adamı çekmek için emin: polis, ambulans, kurtarma işçilerinin (örneğin, okul raporu mayınlı).

prankery diğer türleri ise sıklıkla, t cezasız. belirleyin. imkansız sıklıkla Bu insanlar hesaplamak için.

mücadele yöntemleri

zorbalık bu tür nasıl başa bilmek isteyen insanları ne tavsiyelerde bulunabilir?

 1. mizah: Böyle dahil olmak üzere herhangi bir durumda yardım edecek ana araç. Bir kişinin kura kurbanı olur hissederse, o Prank birlikte oynamak ve saldırganlık yenilmemek en iyisidir. Yani. Sadece onun hedefe ulaşmak için kabadayı vermeyin. O kadar Prank kurban ayrıca ona bir avantaj vererek oynayan birini uyandırmak hangi ölümle tehdit olur. Yani tek yapmanız gerekmez.
 2. Sen., Sözde şizofrenik sanrılar taşımak için t deneyebilirsiniz E. Seti kelimeleri veya cümleleri telaffuz. Yakında sıkılmış Prank alacak ve sadece kapanır.
 3. Çok ilginç bir seçenek: bir saldırıya cevap verme. Amacıyla E. onlar çağırdığınızda oynamaya çalışmak. Bir dini örgüte cezbetmek için, mezhep içinde holiganlar davet başlayabilirsiniz. Mükemmel rut dışına prankerov görüntüler.
 4. Ayrıca ben bile sıkıcı değil ilgileniyorum olduğunu göstermek için her şeyi yapmak, bir sıkılmış tonda sorulara cevap verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.