Sanat ve EğlenceLiteratür

"Antikacı Dükkanı," Dickens: özeti

Bu makale başlıklı çalışması ile tanıştırıyor "Antikacı Dükkanı." Dickens duygusallığın türünde yazdım.

yazar hakkında Biraz

Dickens İngiltere (Portsmouth) içinde 7 Şubat 1812 doğdu. nadir olan yaşamı sırasında Şöhret İngiliz yazar. Yazar, gerçekçilik türünde çoğunlukla yazılı, ancak romanlarında masal ve duygusallığın bir yer var olmuştur.

Yani ünlü Charles Dickens ne? "Antikacı Dükkanı" - sadece onun ünlü eseridir. Yazara ün getirdi Kitaplar:

  • "Oliver Twist";
  • "Nikolas Niklbi";
  • "Pickwick kağıtlar";
  • "Bizim Karşılıklı Arkadaş";
  • "Kasvetli Ev";
  • "İki Şehirlerde Öyküsü";
  • "Büyük Umutlar";
  • "Edwin Drood'un Gizemi."

Tuhaflıklar ünlü İngiliz

Dickens genellikle bir hipnoz hali girmek başardı istemeden ona rastladım. O vizyon zulüm edildi ve sık sık bir dejavu durumunu hissetti. Bu sonuncunun o zaman biraz sıkılmış ve şapkasını bükülmüş zaman. Bu nedenle, o şapka bir sürü yağma ve sonunda onları tamamen giyen durdu.

Arkadaşı ve dergisinin editörü "Fortnightly İnceleme" George Genri Lyuis yazar sürekli eserlerinin kahramanları ile tebliğ söyledi. Nelly - roman "Antikacı Dükkanı" konulu çalışma, Dickens da ana karakter çalışır gördü. Yazarın kendisi o onun ayaklarına karışıktı yemek ve uyku ona verdi belirtti.

roman "Antikacı Dükkanı" (Dickens): özet

Romanın ana karakteri - Nellie adında on iki kişilik bir kız. O bir yetim ve sadece ona tapıyorum dedesi ile birlikte yaşıyor. çocukluktan Kız garip şeyler arasında yaşamış: eski silahlar, Hint tanrılarının, antik mobilya heykeller.

Tatlı kız irade büyük bir güce sahiptir. Not Another Teen Okuyucular etkileyici cesaret oniki cips. Kartların bir oyun - kız Göreli çok garip bir şekilde geleceğini güvence altına almak verdi. O büyük bir miktar kazanmak için ve en iyi lisesinde okumaya kız göndermek istedi. Bu amaçla, bu gece birinde kız bırakır ve arkadaşlarla buluşmak için gidiyor.

Ne yazık ki, dede oyunda başarısızlıkları takip etmekte ve onların ev ve antikaları dükkanı kaybeder. aile amaçsızca ayrılmak zorunda kaldı. Romanda, aynı zamanda bir kıza aşık olan bir adam var. Onun adı Keith olduğunu. genç ve ailesi her zaman bir kız ve dedesine yardım etmeye çalışıyor.

dükkanın sahibi Quill adında kötü cüce haline gelir. O ürpertici ve korkutucu şeyler bilir:

  • kabuklu yumurta yutmak;
  • kaynar su içmek.

O dükkanın sahibi olduğunda nasılsa, o zaman o bir karyolası Nelly uyku taşındı. Quill - korkunç yaratık, şeytan ve işadamı. Kendi ofisi vardır gerçi O, dürüst bir şekilde para kazandı asla. Yazar, çelik seyretmek olarak onun onsekiz yıl içinde yazıyor ve mürekkeple uzun süre boya kurudu. Sadece ofiste olarak cüce yatak kullanılır.

Yani, bir bakıma eski ve Nelly Trent maceralarını çok sayıda bekliyor. Bir bakıma onlar komedyenler, iyi, ama kötü kırsal öğretmen tanıtılmaktadır.

Onlar da iyi bir hostes zâviye Balmumu Müzesi Bayan Jarl. kadın Nellie bir iş verdi ve onu ve büyükbabasını barınak. Son olarak, kız rahat yaşıyor, ama orada oldu - dede yine çalmaya başlar. Bir kıza bütün kazanılan parayı kaybettikten sonra dede soygun hostes karar verdi. Nellie öğrenir ve göreceli bir döküntü bir adım atmayı izin vermez. Geceleri evin sessiz bırakın.

Gezginler sanayi şehri düşer. iş bulunamıyor. Geceleri, yerel bir itfaiyeci barınak verir. Uzun kalmak diye söner ve tekrar gittikleri gerekir. Yolda kız şiddetli yağmur altında alır ve cildi ıslak olsun. Bu hastalığın sonucu Nelly olur. Son olarak, gezginler barınak bulmak. Onların pişmanlık ve eski bir kilise ile izole Köşkü. Ne yazık ki, çok geç - kız ölür. Yaşlı adam deli olduğunu ve aynı zamanda bu dünyayı terk eder.

"Antikacı Dükkanı" (Dickens) - Bir masal, hikaye tezat oyun üzerine inşa edilmiştir. Ünlü İngiliz, garip doğaüstü ve tuhaf olan her şeyi bir tutku vardı. Bebek Nelly biraz peri okuyuculara görünür: şaşırtıcı derecede iyi, narin, kırılgan. O dedesini affeder ve her ikisi için de sorunları çözmek için, genç yıla rağmen, kaprisli çalışır.

romancı sıkıldı zaman "muhteşem" Nellie, o sıradan insanların hikayenin içine girer: aşık onu Çin gencin, annesi ve kardeşleriyle. Okuyucular loafer'lar Dick Svivelleru için belirli bir sevme eğilimindedir.

Küçük Markiz - roman "Antikacı Dükkanı" nin kahraman (Dickens)

roman da Markiz adında bir kız. Bu mutlak karşısında Nelly olduğunu. Marquis - Varlıklı evinde hizmetçi: Sampson Pirinç ve kardeşi Sally. Onlar gerçekten kız siyah işi işkence yaptı. O nemli soğuk batırılmış mutfakta yaşıyor. Sally onu yendi ve ağza elini tutarak.

Bebek Daffy ve içten. O sık sık kulak misafiri ve Dibindeki casusluk. Bu, her zamanki neşeli ve canlı bir kız. Biraz zor: kolayca lezzetli bir şeyler gizlice. kötüye rağmen, Marquis insanlara sertleştirilmiş, ama yine de iyi ve hafif değildir.

Onun eserlerinde Charles Dickens yetişkinlerin zalim dünyada savunmasız çocukların sorusunu gündeme getirmektedir. Marquise zorbalık Nelly üzücü kaderi, okuyucu romanlarıyla diğer kahramanlar hakkında düşündürmek. Dickens hayranları çalışma evinde şehit Oliver Twist gibi hatırlar.

Dickens roman Yaşamı boyunca popüler oldu. Sadece Albion sakinleri, ancak Amerikalılar Nellie zamansız ölümü üzerine ağlıyorlardı. Bir dostu için yazdığı gibi yazar kendisi, çünkü romanda olayların bu dönüş çok acı çekti. O başka türlü yapamadı, ana karakterin ölümü çocuklara zulmü işaret vardı. Yazar, uzakta kötülük dan çevirmek ve kalpleri ve merhamet iyiliği saçmak okuyucuları istiyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.