SağlıkMüstahzarlar

Voltaren (mum): açıklama, tavsiyeler ve müşteri görüşleri

"Voltaren" (mum) - özellikle de bir steroidal olmayan anti-inflamatuar bileşenleri kopyalama kökenini de içeren etkin bir preparat, sodyum diklofenak. Bu ilaç genellikle iltihap ağrı gidermek için tıpta kullanılmaktadır.

"Voltaren" (mum): ilacın farmakolojik özellikleri

Daha önce bahsedildiği gibi, ilacın ana aktif madde - it dikofenak. sentezi doğrudan iltihap kaynağının oluşturulmasına dahil prostaglandin, alışverişi etkisi nedeniyle enflamasyon Onun etkinliği.

ilaç oldukça hızlı bağırsak duvarını emilir, kandaki maksimum konsantrasyon kullanımdan sonra bir saat içinde ulaşılır. karaciğer dokusunda Diklofenak metabolizması. Yaklaşık idrar insan vücudundan elde edilen metabolitlerin yüzde 60, dışkılar ile birlikte bir parçası.

"Voltaren" (mum): kullanım endikasyonları

ağrı ve iltihap için kullanılan bir araçtır. Mumlar eklem hastalıklarında kullanılan çok etkilidir. Örneğin, (juvenil artrit gibi olan Voltaren hastaları almak romatizmal artrit), gut, osteoartrit, vs. Bu sırt ve bel ağrılı duyumlar eşlik etkili ve omurga hastalıkları vardır.

Öte yandan, bu araç postoperatif dönemde yaralanma ve hasarlardan yanı sıra ortadan kaldırmak için enflamasyon ve komplikasyonlar ağrı kesici olarak tavsiye edilir. Mumlar şiddetli baş ağrısı veya tekrarlayan migren için etkilidir. Farklı kökenli nevralji tedavisinde bir parçası olarak ilaç kullanılır.

"Voltaren" (mum): kullanım talimatları

uyuşturucu ve alma moduna dozu vb hasta, formlar ve hastalığın aşamalarında, yaş, durumuna dayalı bir doktor belirleme hakkına sahiptir Ancak, ilacın günlük miktar 150 mg (bir fitil diklofenak 50 mg içerir) aşmamalıdır.

Fitil anüs içine girip daha sonra en az yarım saat yatmak gerekir. Aktif hareket etmemeye dikkat ederek, yatay konumda olması çok önemlidir - bu ilacın emilimini artıracaktır. onlar tıp da mevcut olduğu enjeksiyonları veya tabletler, yerini alabilir - çatlaklar hemoroid veya anal geçit mum varlığında kullanmak tavsiye edilmez.

"Voltaren" (mum): KONTRAENDİKASYONLARI

Başka ilaç gibi "Voltaren" Bazı kontrendikasyonları vardır. Örneğin, ilaç ilaca karşı aşırı duyarlılığı olan insanları çekmek için yasaktır. Eğer Analgin alerjisi varsa arada, veriler, hangi kullanmamalısınız gelir.

Prima Ülser, kolit, hemoroid gibi sindirim yolu hastalıklarının ilacı yasak Crohn hastalığı. Biz kan, ihlal alarak önermiyoruz üriner sistemde, kalp ve karaciğer.

Bu genel sürecin ihlaline yol açabilir olarak, gebeliğin son aylarında fitil kullanmayın. taşıyan ilk aylarında çocuk ilaç çok küçük dozlarda ve sadece aşırı durumlarda uygulanan. Bu ilaç altı yaşından daha genç çocukları kabul etmeye izin verilmez.

Olası yan etkiler

Yan reaksiyonlar çok sık ortaya çıkmasa da, ilacın kronik yönetim zayıflığı, baş dönmesi, kusma, ishal, gaz, stomatit, dişeti iltihaplarına yol açabilmektedir, iştah azaltır. hepatit veya gastrointestinal kanama meydana gelmesinde oldukça nadir. Bazen döküntü, kızarıklık ve kaşıntı ortaya çıkar herhangi bir alerji geliştirmeleri mümkündür.

"Voltaren" (mum): Tüketici yorumlar

ilaç, Hasta alarak oldukça hızlı olduğu ağrı ve eklemlerin şişmesi rahatlatır savunuyorlar. Sadece bir öneri yoktur. Tedavinin ilk gününde evde kalıp yan etkileri için öğrenmek en iyisidir. diklofenak neden baş dönmesi ve bulanık görme, o zaman tedavi süresi boyunca direksiyonuna daha iyiyse Örneğin, oturup değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.