Ev ve AileÇocuklar

Yeni doğmuş bir bebek çocuk bakımı ne olmalıdır?

Uzun bebeğin doğumdan önce birçok bebek bekleyen anneler yeni doğan bir bebek düzgün bakım ne olması gerektiği hakkında düşünmeye başlar. doğumdan sonra neler sorunlar oluşabilir düşünün. Ayrıca dikkat Özellikle bebek için bakım.

doğumdan sonra sorunları önlemek amacıyla, hijyen öğelerin önceden stok tavsiye edilir. Bu, öncelikle çocuk bezleri, bebek bezleri, havlular, yumuşak kumaş, pamuklu, daireler, krem, pudra vb kremler ve merhemler, hidrojen peroksit, parlak yeşil Bir ilk yardım çantasının hazırlanması için emin olun. Daha sonra, başka bir şey satın almanız gerekebilir. Bu birkaç şişe ve emzikleri satın almak akıllıca olur. biraz genç anneler sütün doğum üretilmeyen veya yeterli değildir ve sonra Çoğu zaman, çocuk yapay karışımları ile beslenmelidir.

Su tedavileri

Bu en iyisidir çocuğu yıkanmak beslemeden önce, sabah veya akşam 10 hakkında. Ama gerekirse anne için uygun olan herhangi bir başka zamana kaydırılabilir. Bebek yıkama beslendikten sonra istenen bir durum değildir. Daha iyi uyku onu terk etmek.

ovma

Soğuyunca her gün çocuğunuzu yıkanmaz. Banyo prosedürü başarılı bir sıcak ıslak bez ile süngerle değiştirin. Bazen o, daha sonra sabun kaldırarak cildi ovmak öncesi köpüğü olabilir. özellikle bakımı deri kat temizlemek için dikkat edilmelidir.

bebek banyosunda Yıkanma

Yeni doğan çocuğun bakımı mutlaka banyo veya havzasında banyo içermektedir. Tepsi tabanında temiz bir alt-bezi kumaşın özel bir kaplama, bir yatak ile kaplanmış değilse. ılık su ile doldurun. Konfor suyu sıcaklığı bilek veya dirseğin deri tarafından belirlenebilir. bu hoş bir sıcaklık ise - Eğer banyo başlayabilirsiniz.

Yıkama böylece çocuğu tutmalı iken elin parmakları onun koltuk altından vardı ve kafa dirsek anne (veya baba) çatalında dinlenmiş. Sabun haftada iki kez kullanılması tavsiye edilir. Satın almak daha iyidir bebek şampuanı. Bu yenidoğan cilt bakımı pratik mükemmel olmasına yardımcı olacaktır. Bunlar, kafa, ancak bütün vücudu bebeği sadece ter olabilir.

Gözler, burun, kulaklar, ağız, tırnaklar

Bebek ve Çocuk Bakımı öncelikle kısırlık ve temizlik ile ilişkilidir. yüzerken Ama, kulağın içine su kaçmasını engellemek için bunu gördüğünü emin olun. Yıkama kulağın sadece dış parçası olmalıdır. Gözler ve ağız herhangi bir özel bakım gerektirmez. Ama periyodik çivi kesilmiş emin olun.

erkek temizlik

Yeni doğan bir çocuğa bakmakta özeldir. başında penis başının üzerinde sünnet o bebeği yıkayıp için kötü ise, o zaman bakterilere sığınak özel gres, altında biriken böylece çocuğun hayatı büyük ölçüde daralmış. Çocuğu rahatsız şiddetli inflamasyon ve tatsız neden olabilir. Sadece daha dikkatli bebeği yıkayıp için ihtiyaç gerekmez Sünnet derisi taşıyabilir, sabun ya da bebek şampuanı kullanmak daha iyidir.

Bütün bu basit kurallara uyun, yenidoğan çocuğun bakımı anne seven gerçek bir zevk haline gelecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.