Sanat ve EğlenceLiteratür

Bunin, "aşk dilbilgisi": analizinin bir özetini

Ivan Bunin, büyük Rus yazar, bir hikâyen, "sevgi dilbilgisi" (özeti şu şekildedir) sahiptir. 1915 yılında yazılmış, uzun ünlü dizi "Karanlık Avenues" ortaya çıkmasından önce, o ebedi tema yolunda ilk adım yazarı oldu "Aşk." o dedikleri gibi, yaşam, o ruhun çok derinliklerine nüfuz, hissetmek, duyabilir, alışılmadık derin ve yetenekli ...: Bu çalışmanın söylenemez, çekingen, ürkek veya yeteneksiz - Ama dedikleri gibi, adımlar farklıdır

IA Bunin, bir öykü "aşk dilbilgisi" a özeti

Haziran başında. Birisi Ivlev, zaman biraderi taşıyıcıyı alır üç at kiraladı ve onun ilçesinde uzak bölümlerine yolladı. Hava, sakin sıcak. rengarenk çiçekler ve tarla kuşu sonsuz çeşitli alanlarda. Ancak kısa süre içerisinde ağır kurşuni bulutlar çıkardı ve yağmur yoğun sis serpiştirmek başladı. Acele ve Count evde kötü hava beklemek karar verdi. Ivlev açık elleri ve toz meme pembe bir kaput giymiş genç Kontes, met Söz konusu kısım arazi içinde değildi.

küçük onsekiz, taksi şoförü, arabanın kutuyu yağmurda sessiz oturdu ve atlar kirli bir avlunun ortasında dinlenirken olurken, Ivlev, rahat bir oturma odası kararan yağmurda evin bayan ile bir ölçülen konuşma açtı ve çay bekledi. Kontes tüm güldü ve saç doğruldu füme. konuşma gidiyordu neyse ne, sonunda aşk temasına aşağı haşlanmış olacaktır. Hatırlanan ve uzak hizmetçi Lushka duyduğu deli aşık ilçesinde ötesinde biliniyordu genel tanıdık, yakın bir komşu, ev sahibi Khvoshchinskiy.

aşk şaşırtıcı hikayesi

Bu uzun soluklu öyküsü. Ev sahibi Khvoshchinskiy onlar bile erken yaşta tanıştı aniden öldü kısa bir süre sonra bu onun hizmetçi Lushka sevdalısını oldu. O zamandan beri, "eksantrik" çıkmadı ve kendi kendine hiç kimse izin verilmez ve yirmi yıldır hayatımın her şey sadece onun odasında ve iyice onun için deli rüyalar" düşkünlük, yatağında yatak oturdu, mallarından kapalı ". tüm atfedilen Lushkina etkisi - Ne olursa olsun köyde veya dünyanın etrafında gerçekleşir. Örneğin, kötü hava - bu Lushka ülkede gök, savaş gönderir - edilmektedir onun emriyle, kırpma hatası at - şey erkekler Lushka mutlu etmemektedir.

Ivlev bu çok Lushka aşık derin duygu ve hatta biraz hayranlık, çocukluktan hikayeyi biliyordum. Ivlev eski anılar sebep Khvoshchinskiy bu kış öldü haberleri, eski duygular ve sorular: ruhun nadir kalitede deli ya gerçekten hayrete net? eve, o kesinlikle boş mülkiyet Khvoshchinskiy durdurmak ve gizemli konut Luschka görmeye karar verdi ve belki o hissetmek ve anlamak var ...

Manor Khvoshchinskiy

IA Bunin ve şimdi önünüzde olan bir özeti olan onun hikayesi "Aşkın Dilbilgisi", - büyük eserin hikayesinin sadece yüzeysel bir sunum var. Bu nedenle, kaydedilen tarihin derinliğini anlamak için, orijinal okumak için gereklidir.

Ivlev yeni manzara açtı önce: - Eski Gümüş kavakları küçük nehir üzerinde, küçük bir tepe üzerinde, saman satırlar ve aralarında görebiliyordu. sundurma genç bir adam duruyordu On Yani ... oldukça büyük ve görünüşe kez ağartılmış ünlü ev, bu. O yaklaşan bir vagona hayretle baktı. Ünlü Luschka oğluydu görünüyor. Ivlev ölünün kütüphaneden kitap satın almak ziyaret etmek arzusunu açıklamaya hız verdi.

O soğuk ve boş bir ev, içinden yol açtı ve düşük kapıya önderlik etti. Genç adam paslı koymak, büyük bir anahtar çıkardı anahtar deliğinden, ve kapı iki pencereli küçük dolaba önlerinde açıldı. Bir tarafta çıplak demir yatak durdu, diğer taraftan - kitaplarla iki soyunma. Bu "kitap koleksiyonu" çok garipti: "Yeni Rüya Kitabı", "evrenin gizemlerini Üzerine Düşünceler", "sabah yıldızı ve gece şeytanlar" ... Ama dikkat Ivleva oldukça farklı çekti - orta raf. Bu bir tabut ve daha bir dua kitabı gibi, sadece bir küçük kitabı yatıyordu. sevginin inanılmaz duygu ile okuyucuyu tanıtır "aşk gramer", bir taslak (14 roman), burada bitmiyor.

şaşırtıcı şeyler

Son açın Ivlev basit kolye gördü. Her zamankinden daha fazla, bu heyecan ve heyecan anlaşılmaz kucakladı. Bu o aşınmış dantel hayal etmek imkansızdır, bu yüzden istenmek atandı ve sevilen ... Bol izlerken olmuştur boynuna bunlar ucuz bir mavi boncuk yani dikkatle orijinal yerine kutuyu döndü ve bir kitap aldı. "Aşkın dilbilgisi ya seven ve sevilmeye sanatı" - O küçük, bir, diyebilirsiniz incelikle dekore eski püskü kitap oldu

Bu kavga ve uzlaşma kalbin güzelliği, aklın birçok bölümden bölündü ... Her ünlü oluşuyordu özlü sözler, sözler ve hayat ve aşk üzerine ünlü kişilerin ince gözlemler. Bazıları kırmızı mürekkeple işaretlenmiş ve sonunda, temiz bir sayfada dörtlük Khvoshchinskiy ait "ses" bulundu.

Yarım saat sonra Ivlev erkekler veda etti. bütün kitapların tek o seçti - "aşk gramerini." Bu bölüm için hikayenin Özeti biter.

Böyle farklı aşk

Görüldüğü üzere, romanın arsa oldukça basit ve belki başka durumlarda ya da başka bir yazarın kaleminden altında, o düzenli olacak "bölge anekdot." IA Bunin farklı bir ses alır gibi - Böyle aşk mümkündür, bu doğrudur yoksa takıntı sadece bir tür delilik olup olmadığını. Yazar, kişinin içine girmek mümkün değildir, çünkü net bir cevap vermek ruhunu içine bakmak ve duygularını ve deneyimlerini dokunmaz. Kaç karakter hikâyede, pek çok görüşler. Sen önyargılı itham edilemez ve diğer nesnellik için övdü. Ancak, kahramanların örnekleri - Geç Khvoshchinskiy, Ivlev, genç Kontes ve hatta carter - onsekiz Küçük - bir, o ve sevgi farklı bir anlayış ve çok imkanı ile birlikte gerçekten seviyorum yeteneği insan ruhunun evrim tür gözlemlemek ve edebilirsiniz.

Yani, carter, aptal zengin bir adam, ama Lushka boğuldu ekonomik, kaba sözler ve ev sahibinin oğlu çıldırdı "bunun dışında" ve yoksulluktan hiç. O da herhangi bir başka olduğu gibi bu hikayede herhangi sevgiyi görmüyor. gülme ve saç düzleştirme tüm ederken genç Kontes, tam tersine, sürekli konuşma, sevgi sarma oldu. O piously aşık aklı ve sağlamlığı Khvoshchinskiy inanıyordu - o sadece "çift sunmak değildi."

Aşkın sarkaç ... O sağ sallanan tuttu ve gitti. Genç bir insanda sevgi hediye eksikliği - bu bir yüzü. Ancak, bir denge konumundan sarkacın yer değiştirmesi, diğer tarafı derinliği ve samimiyet duygu ya da insanda yüksek spiritüellik varlığı söz etmez. Evet, genç Kontes aşka inanan, ama nasıl? Öykü Khvoshchinskiy ve Luschka Aşk - bu, daha doğrusu, bir sonraki kadın romanının güzel kapak için. Sen, pricked, hayran ağlamak ve bu tür duyguları bulamazsınız ki bugün ağıt, ama yakında unutmak ve az renkli, başka bir şey tarafından coşma olabilir.

denge

Bizden önce hikâyesidir "aşk dilbilgisi." Ürünün Özeti analizi IA Bunin burada bitmiyor. Biz devam ...

Er ya da geç sarkaç aşağı ve durak yavaşlatır. Bu denge pozisyonunda durur. Bu gerçek aşk. Çok daha arama, şüphe ve beklenmedik anlayışlar sonra, ona, ve daha yakın Ivlev ve geç Khvoshchinskiy: "Orada olmak, ama ne isim onu aramak için? o, ne de gece nöbeti Uyku yok, - aralarında "... bu delilik aklında sınırlanmıştır insanda olduğu

"Aşk Dilbilgisi" görüntü Luschka hizmetçi (fasıl özeti, yukarıya bakınız), yazar çok göstermek istedim gerçek aşkı, hayatı Khvoshchinskiy ve Ivlev sonsuza oldu. Nelerden hoşlanır ki? "Son derece bile oldu ve hiçbir iyidir", ama aniden ve sonra aniden, ev sahibinin kafasına düştü ve beklenmedik hayatının baharında, genç olmak, öldü ve herşey külleri gitti ... Ama bunun külleri söyledi? Hayır ve tekrar hayır. Hatta sonunda ve bu sevgi, anlaşılmaz, tuhaf, "kendi büyülenme gizemli," gerçek "hayat" kalmış bir kişinin hayatı, çok vasat olmak haline gelmiştir.

mutlu eden ve sürprizler içerikleri bir dua-kitabın "Aşkın grameri", gibi; ancak en yüksek olarak, basit kolye Luschka aziz emanetler bakarken bir kişinin hayatında bunu itiraf eden aşkı karşı olmayanlar için ... hissettiği için akin hissi neden bütün sıradan bir kutsal dönüşür ve trajik kıyamet gibi görmüştü edilmez hayatın manevi anlamını. Khvoshchinskiy, kendi notlarını yaparak ve kitap yazmak onun yazdığı "Aşkın gramerini." Ivlev, pahalıya yalnızca bu perişan "namaz kitabı" satın zamanla kendi kurallarını yazmaya "yasaları", ve çekilme bu paha biçilmez bir hediye aldı "torun, büyük torun Aşk bu çok Dilbilgisi'ni gösterecektir."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.