SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bulbit mide: bu hastalıktan ne beklenebilir?

bulbit nedir? Bulba - mideye oniki parmak bitişik bölümün inflamasyonu ile karakterize olan kronik bir hastalıktır. Bu patolojinin nedeniyle benzer belirtiler çok sık gastrit ile ilişkili olduğundan, aynı zamanda "bulbit mide" denir.

Önce patolojik sürecin dinamiklerini izlemek, bulbit mide kışkırtmak faktörleri belirlemek gereklidir. Bu hastalığın ana nedenidir gastrit arka planı geliştirir bulbit yutulur patojenik bakteri Helicobacter pylori vardır. Buna ek olarak, risk bölgesi hala mide suyu yüksek asitliği duodenuma giren hastaların kategorisini alır.

genellikle giardiasis ve Crohn hastalığı bir sonucu olan patolojik süreç, belki de kronik programı. Akut bulbit konuşma, görünümü genellikle alkol, bazı ilaçlar, aynı zamanda zehirlenme durumunda toksik maddelerin vücuda nüfuz tarafından tetiklenir. Buna ek olarak, hastalık, yabancı bir cisimle vurulduğu kaynaklanan mide yaralanmalara neden olabilir.

Bulbit mide - Bir çok tatsız hastalığı, belirtileri olan rahatsızlık ve yaşam rahatsızlık bir sürü getirmek. epigastrik bölgede kasılma ağrı, ancak bazen ağrı merkezi göbek kadar kaydırılabilir - Bu durumda, hasta çoğu zaman, en azından ağrıyan hisseder. yedikten sonra birkaç saat sonra görülen ağrı, çoğu zaman bulantı ve öğürme eşliğinde. Onları sadece bir sonraki öğün ya da tavsiye profesyonel kullanımı olabilir boyun eğdirmek antasitler. biz hastalığın kronik formda hakkında konuşursak, kişi genel güçsüzlük, gelişmiş terleme yanı sıra migren periyodik nöbetleri hisseder. Her zamanki yeme gıda düzenlemelerin ihlali durumunda vücut ve kas ağrıları titreyerek olabilir.

doğru tanı koymak için yalnızca etkilenen organın klinik muayene sonuçlarına dayanarak doktor yaşanabilir. Nihai tanı "Odak Bulba", tedavi hemen uygulanmalıdır ve hasta uzun olacağı açıkça anlamalıdır.

Her şeyden önce, bulbit mide netleştirmek için gerekli olan kapsamlı bir tıbbi yaklaşım gerektirir. Yoğun terapi günlük diyette tam bir değişiklik ile başlar, hastanın sıkı bir diyet tavsiye edilir. Böylece hasta tahriş edici bir etkisi var menü yemekleri "terk". Şiddeti, turşu, baharat, kahve ve çay gibi yağlı ve kızartılmış gıdalar ortadan kaldırmak için gereklidir. Gıda sindirilebilir olması ve gerekli hasta vücut vitamin ve mineral kompleksini içermelidir. Buna ek olarak, hasta alkol ve nikotin önlemek, hem de önemli ölçüde duygusal karmaşa miktarını azaltmak gerekir.

İlaç tedavisi makul hastalığın gelişimine katkıda patojenik faktör tespit yalnızca reçete edilir. Ancak, hastalığın ana nedeni organizma patojenik mikroplar Hp doktoruyla bir enfeksiyon antibiyotik tedavisinin bir ders atar olduğunu. Sonuçta, sadece antibiyotik içeriden enfeksiyonu ortadan kaldırmak olabilir. Hasta antasitler ve hücre yenilenmesi ve hidroklorik asit sekresyonunu ve etkinin mide-barsak sisteminin hareketini düzenleyen yeteneğine sahip ilaçlar, bir dizi normalize geliştirmek için diğer ilaçlarla birlikte tatbik edilmiştir. Bir doktor reçete ve sakinleştirici sinir sistemi üzerinde stres güçlendirilmiş zaman.

kendi sağlıkları üzerinde kontrol, tüm gereksinimleri ve doktorun tavsiyelerine doğru yerine getirilmesi hem bu patoloji ziyade bulbit mide olarak mağlup edilebilir yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.