Gıda ve içecekYemek tarifleri

Buharda sebze. Lezzetli ve sağlıklı gıda

Pek çok tatsız olduğunu düşünen, buharda sebze görmezden. Ancak, bu bir yanılgıdır. Böyle yemek lezzetli ve lezzetli olabilir. buğulama yemek, en büyük avantajı, - tüm vitamin korumaktır. yiyecek bir çift için gerekli ekipman ile çok hızlı bir şekilde pişirilir.

Bir et suyu sebze pişirme anda bütün vitaminleri vermek ve rengini kaybeder. Kullanmak, bu olmaz bir çift kazan, multivarku ve diğer benzer teknikler. Birkaç tuzsuz veya az içeriğe sahip yemeklerini hazırlayabilirler.

çanak daha zengin renk yapmak için, sos yapabilirsiniz. Örneğin, zeytinyağı, limon suyu, doğranmış sarımsak ve soğan karıştırın. Büyük bir kombinasyon - susam yağı ve soya sosu. Ayrıca sirke, karabiber ve tarhun bir karışımını kullanabilirsiniz. Sos için, farklı gıdalar ve baharatlar kullanabilirsiniz.

buğulanmış sebze daha güzel kokulu çıktı için su buharlı besinler ve baharat eklenir.

Bir sonraki kurs yaklaşık 350 brokoli gram, tek kırmızı soğan, alacağını hazırlamak için yeşil soğan, yeşillik, dondurulmuş yeşil bezelye (350 gr), baharatlar ve limon suyu. Öncelikle, sebze hazırlamak gerekir. Brokoli, soğan temiz ayrıştırmak ve dilimlemek. Yeşil soğan küçük kesilmiş. Tüm sebzeler bir steamer'a yığılmış ve yaklaşık 15 dakika pişirin. Bu arada, sos hazırlamak. Yağ, limon suyu, otlar ve baharatlar (biber, tuz) karıştırın. buğulama, bu sos sebze dökün ve masaya servis.

Buharda sebze lezzetli bir salata maddeler haline gelebilir. pişirin için, brokoli 300 gram gerekir. Daha iyi bir taze dayanabilirim, ama eğer, o zaman donmuş kullanımı. Ayrıca kırmızı ve yeşil dolmalık biber, aynı sayıda bir soğan için, iki domates alır. Buna ek olarak, soya sosu, iki çorba kaşığı, bitkisel yağ, tuz, biber, aynı miktarda olacaktır.

domates kabuğu kaldırmak ve ortamın dilimler halinde kesilmiş gerekir mi. Lahana çiçeği içine sökmeye. Biber sapı temizlenmiş ve küpler küçük bir boyuta kesilir. Sonra bütün bir çift kazanı kullanarak, sebze kaynatın gerekir. Biz ayrı ayrı her ürün davranın. Soğan çiğ bırakın. Salata sosu da hazırlanmalıdır. bitkisel yağ ile soya sosunu karıştırın. Soğan çok ince yarım halkalar halinde kesilmiş. Hazırlanan sebze bir tabakta yayıldı ve sos dökün. Bu yemeğin servis etmeden önce serin olmalıdır.

sebzeler, aynı şekilde kaynatılmış, patates beslenebilir. Sen patates 500 gram gerekecektir. Bu temizlenip dilimler halinde kesilmiş olmalıdır. gemi su (1 litre) doldurun ve bitkisel yağ kafes yağlar. Sonra ızgara patates yaymak ve 30 dakika bekletin. Hazır tabağında biraz tuz ekleyin ve sebzeler ile hizmet vermektedir.

Ve tatlı için bir çift için bir kabak pişirmeye sunuyoruz. Bu temizlenip dilimler halinde kesilmiş olmalıdır. Biz buhar tencerede dilimleri yayılmış ve yaklaşık 20 dakika pişirin. Sonra bir süzgeçten kabak geri atılmış ve bir tabakta yayıldı. En eridi ve kızarmış kraker karışık, tereyağı dökün.

Hazırlık sebze yemekleri bir çift için - bu çok hızlı ve uygun. Ve en önemlisi - bu yemekler çok yararlıdır. Buharda sebze tüm faydalı özelliklerini korur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.