SeyahatSeyahat İpuçları

Petropavlovsk-Kamchatsky: konumlar, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Kamçatka bölgesinde önemli bir kültürel, idari ve sanayi merkezi - Petropavlovsk-Kamchatsky güzel şehir. Beş volkanlar arasında yer almaktadır. Koryak ve Avacha: Bunlardan ikisi bugün. Uzakta değil Avacha Bay görünür arasında devre gibi görünüyor, ama her zaman dumanlı volkan Mutnovsky. Biraz daha - o volkanlarını dumanı tüten da yaktı ve şehre yakın - Vilyuchinsky.

Şehrin kendisi neredeyse koyunda Avachenskoy yer almaktadır. O Kamçatka Rus devletinin bir parçası haline geldi kısa bir süre sonra, 1703 yılında Rus Kazakları açtı.

Çoğu zaman, şehir hedefinize seyahat grupları kurdu tabanı için turist sürer. Fakat birkaç kişi Petropavlovsk-Kamchatsky manzaraları olabilir kadar güzel olduğunu.

1822 ve Paul limanda inişli çıkışlı bir sürü sonra Rus İmparatorluğu'nun bir kentsel yerleşim durumunu aldı. Bu olarak tanındı "St. Peter ve Paul portu." Petropavlovsk-Kamchatsky - 1924 yılında bugünkü adını aldı. oluşumunun kentin geçmişi olan kişilerin adları sokaklarda çalışılan veya açıp savundu veya bu yerlerin galip olayların onuruna edilebilir.

Petropavlovsk-Kamchatsky: konumlar

Uzakdoğu'nun ilk anıtlarından biri konur Vitus Bering, Petropavlovsk-Kamchatsky geleceğini kurdu. anıt merkezi meydanda yer almaktadır. Bu oyularak dökme demir, yapılmış bir soba ile büyük bir kesme taşlarla üzerinde duruyor "1740 yılında Petropavlovsk kurucusu navigator Bering."

ender şehirlerden biri nerede turist yerlilerden daha - Petropavlovsk-Kamchatsky. şehir haritası üzerinde Popüler bugün noktası - anma kompleksi Nicholas tepenin. Bu altın varak ile bir kubbe ile örtülü beş yüzlerin bir dikilitaş, kendisinin ise anıt "Glory" ile başlar. O 1854 yılında savaşçıların İngiliz-Fransız filosu baskını üzerine Petropavlovsk limanının galip savunma tarihin yanında inşa edilmiştir. Bu kompleks içinde Yalnız yerel taştan bir şapel ile küçük bir nekropol olduğunu. taşa Lider ana topluluk daha sonra görülmeye merdivenleri. Bu onun sonu oldu. anma kompleks şehrin orta kesiminde yer alır. Bu vahim kardeş mezarlar: - İngilizce ve Fransızca sağ tarafı sol ile, Rus askerleri.

Karmaşık kahraman ve Yüzbaşı A. Maksutva üçüncü aküye anıt içerir. Bu işgalciler üzerinde bir asır zafer, İngiliz-Fransız koalisyon bugüne kadar kurulmuştur. 1854 yılında bir silah örnek salınımını tutan tetrahedral ağır kaide. ünlü ünlü berzah gelen dar bir beton yol turistlere, Sonraki. Bu noktada, bildiğim kadarıyla 1854 içine uçurumun kenarında, beş ünlü silah "Ölüm" kahramanca pil Teğmen Maksutov vardır.

Sınır Birleşik Müzesi

Genel bakış turistik Petropavlovsk-Kamchatsky bölgesel Birleşik Müzesi'nin devlet ile başlamak. Bu bölgenin flora ve fauna üzerine, bölge, Kamçatka, kültürel mirasın yerli halkların tarihsel geçmişi hakkında söylemek makaleler içeriyor.

Nadir koleksiyon fonu bölgenin sanatçıları boyama Neolitik dönemin siteleri, grafik, sanat ve zanaat bir koleksiyon, arkeolojik buluntular bir koleksiyon içerir.

sanat

Turistler ayrıca Kamçatka Bölge Sanat Müzesi, açık gazetesine ziyarete ilginç olacaktır. O (o sadece 10 yaşında) oldukça genç. Onun fonlar zaten bilinen bir Rus sanatçı ve farklı milletlerden yerel sanatçılar gibi nadir çalışmaları içeren (Chukchi, Hatta, Koryak, ve diğerleri.).

bilimsel

Petropavlovsk-Kamchatsky müzeler ve anıtlar Zengin benzersiz konumlar vardır. Örneğin, Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü Bilim Müzesi.

sadece predvaritelnopodannoy uygulama olabilir sergiler görüntüle. lav örneklerinde, maden ve müzede toplanan mineraller Kamçatka Krayı, aynı zamanda yabancı gelen volkanik kökenli sergileyen Sadece nadir koleksiyon bölgelerinde: İtalya . vb İzlanda, Amerika, Japonya, Yeni Zelanda, Meksika, çalışanlar özel fotoğrafları ve yaklaşık büyüleyici videoları görüntülemek için davet edilir Uzakdoğu'da aktif volkanların güzelliği.

gitmek için başka bir yer önceden düzenleme mümkün - Kamçatka Araştırma Enstitüsü Müzesi Balıkçılık ve Oşinografi. Kalıcı sergiler sucul hayvan ve bitkilerin nadir temsilcileridir. onlar da oşinografi araştırmaları Deepwater balıkçılık ve balıkçılık ürünlerinde başarıları anlatmak.

Askeri Tarih

Kamçatka bölgesinde Hayır daha az benzersiz konumlar. Bu tek bir Kuzey-Doğu güçlerin Askeri Tarih Müzesi'ne bölgede bulunmaktadır. Geçen yüzyılın ortasına açın. Exposition ve bölgedeki silah birikimi hakkında değil, aynı zamanda Rusya'nın bu eşsiz bölgenin tarihsel geçmişi hakkında sadece konuşmak.

Federal TFI Kamçatka Bölgesi Jeoloji Müzesi

ziyaretinin ön kayıt ihtiyaç için. Müzede mineral ve yarı değerli taşlar, mineraller ve yarımadanın jeoloji görebilirsiniz atakzhe ürünler volkanik kökenlidir. Ziyaretçi lav, kül, volkanik bomba örnekler görebilirsiniz ve hatta benzersiz elektrikli kart Kamçatka mineralize bölgeleri işaret ediyor.

somon Müzesi

Orada özel bir tür Petropavlovsk-Kamchatsky turistik şehirde. Örneğin, somon bir müzedir. Ekranlar ve sergiler yeryüzünde en eski balık birbirini tanıdığı sunuyoruz. Onlar Neolitik çağlardan beri onun üretimi ve hazırlık bahsediyorlar. - Kuzeyin kırılgan ekosistemlerinde somon önemi hakkında "Trofik ilişkiler": bir müze eşsiz profili var.

mahkeme

(- 382 metre platform yüksekliğine) hedef tepede şehir herhangi bir yerinden görülebilen bir gözlem güvertesi vardır.

Turistler Petropavlovsk-Kamchatsky ve volkanlar bakan çarpıcı güzelliği için seviyorum. aşk ve romantizm gibi Ancak bu oyun alanı. Onlar günbatımı ve gündoğumu inanılmaz görünümü tarafından çekilir. Ve tabii ki, mezunları da bu gözlem güvertesinde yeni bir hayatın şafak karşıladı.

Tiyatrolar

Petropavlovsk-Kamchatsky Herhangi bilinen kültürel mekan? Bu ünlü tiyatrolar var. Dram ve 1933 yılında açılan Kamçatka, yanı sıra bir kukla Komedi Tiyatrosu, 1980 yılında ilk defa sahne yayınladı. Bu "Gizem Hippo" olarak adlandırıldı. Kamu kültür yönetimi danışma Tiyatrosu - Şimdi genç kentliler arasında çok popüler.

göl Kultuchnaya

Göl Kultuchnaya - Biz Petropavlovsk-Kamchatsky şehrinin özel konumlar hakkında söyleyemem. Her kent merkezindeki doğal gölet yakalamayı başarmıştır.

para cezası ve güzel setlerin sokakları ile çevrili 815 metre uzunluğunda ve 283 m genişliğinde Lake. Avachinskaya defne anıt Aziz Paul ve Peter ile birlikte. Doksanlı yılların başlarında olarak, kasaba halkı gururla kötü kokulu kirli havuz kalmıştır. şehir yetkilileri göl ve ekosistemin restorasyonu çalışmaları ile uğraşmak zorunda kaldı. İşleri bugüne kadar yürütülmektedir.

havaalanı

Petropavlovsk-Kamchatsky uluslararası konumlar vardır. Bu dünyanın en güzel havaalanlarından bir tanesidir. Resmi olarak 1948 1 Ocak ilk uçağa atladım. Yavaş yavaş hava taşımacılığı hızını artırarak, 1995 yılında dünya çapında bir havaalanı haline geldi. Rekonstrüksiyon sonrası sertifikasyon ve çeşitli lisans havaalanı Elizovo sınıfları oturabilir (Petropavlovsk-Kamchatsky) 747, 767, A-310, AN-124 gömlekleri. Japonya, Çin, ABD ve Asya'ya Mevcut uçuşlar.

Sonuç

Şimdi ilginç Petropavlovsk-Kamchatsky olduğunu biliyorum. Gezi, şehrin turları her yıl daha fazla turist çekmek için. Hatta bazıları göçmenlerin yerli nüfusundan daha fazla olduğuna inanıyoruz

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.