SağlıkSağlıklı yaşam

Bu "altın" muz Uganda birçok çocuk hayatını kurtarabilir

Bilim adamları, sözde "altın" muz Avustralya'da Queensland Üniversitesi'nden Profesör James Dale tarafından yönetilen takımdan geliştirilmiştir provitamin A bir açığı muzdarip Uganda çok çocuk yardımcı olabilir muz yeni bir türde büyüdü. Bu çalışmanın sonuçları derginin Bitki Biyoteknoloji ortaya çıktı.

2021 tarafından, Ugandalı çiftçi zaten muz Bu çalışma araştırmacılara yaklaşık 10 milyon dolar sıraladı Bill & Melinda Gates Vakfı tarafından finanse edildi provitamin A açısından zengin büyümek umulmaktadır.

Yeni çeşitlerin geliştirilmesi

muzun ürünler geliştirmek işlemi daha sonra embriyo haline getirilmiş ve bitkilere çimlenme onların ayrı ayrı hücrelerin, modifikasyonunu içerir. "Altın" muz kuzey Queensland laboratuvar ve saha denemeleri fazla 12 yıl için gerekli edildi geliştirmek. Ugandalı bilim adamları şimdi yerel muz çeşitleri için bu aynı tekniği çoğaltmak.

Yeni çeşitlerin için bilim adamları Papua Yeni Gine yetişen bir muz, bir geni aldı. Bu çeşitli meyve A vitaminin çok yüksek seviyeleri tarafından karakterize edilen, ama küçük edilir. Bu genler "Cavendish" muz genotip çeşitleri tanıtılmıştır. Yıllar boyunca, bilim adamları bu krem rengi vardır diğer birçok çeşitleri olarak, altın portakal hamuru nedeniyle olabilir onlardan geri kalanından provitamin A Dış farklılıkların düzeyi yüksek olan büyük meyveler elde etmek mümkün olmuştur.

provitamin A Eksikliği

Uganda muz kırsal topluluklarda hala temel gıda vardır. Burada, insanlar yüksek nişasta içeriği ile karakterize ama pro-vitamin A ve demir içeren çok az sayıda mikro besinler, vardır Doğu Afrika pişirme muz yiyin.

Her yıl, provitamin açıktan dünya çapında 650.000 ila 700 çocuklardan ölür. Bazı çocuklar gözden kaçırmamalıyız. Diğer belirtiler bodurlaşmış büyüme, kısırlık, kuru cilt ve daha fazlasını içerebilir.

Uganda tarla denemeleri başlangıcı

Yani bu "altın" muz inanılmaz yararlı olabilir. son "tarifi" iyileştirilmesine önce Bilim adamları, genetik varyasyonun bir sürü test ettik. bunlar alan testleri için muz lokal türlerin genotip sokulur Uganda, gönderilen gerekli genlere içeren tüpler.

bilim adamları tarafından bu sonuçların elde yanı sıra kendi yayın Afrika'da yaşayan yoksul topluluklara daha besleyici bir diyet sağlamak için onların arayışı içinde bir kilometre taşıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.