SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bronşiyal astım: nedenleri ve tedavileri

saldırı yabancı maddelerin altında ilk olarak, solunum sistemi organları, virüs ya da bakteri olup. Bu nedenle, onların hastalıkları neredeyse herkes bulunur. Ama bazıları oldukça zararsız ve zamanında tedavi çabuk geçer ve komplikasyonları neden olmazlar, ve bir kişinin yaşam içinde olduğu, oldukça ciddi vardır. Bu endişeler bronşiyal astım. Bu hastalık için nedenleri ve tedavileri, ayrıca düşünün.

Bu patoloji nedir?

Astım, solunum sistemi ciddi hastalıklara karşılık gelir. Son zamanlarda, böyle bir teşhis daha yaygın hale geliyor - yoksul çevre, yaşam tarzı ve daha birçok nedenleri etkiler.

Bu hastalık, solunum sistemindeki iltihap enfeksiyonu olmadan meydana işleminin bir sonucu olarak ortaya immünoalerjik kökenli patolojilerin grubuna aittir. Astım hakimdir arasında ayırt edici özelliklere sahiptir nefes saldırılarına. Yavaş yavaş atakları gelişimi ile ilerleyen kronik ile karakterize edilir.

Bu patoloji, bir dizi faktöre arasında bir kombinasyonu neden olur, nedenle astım nedenleri oldukça farklı olduğunu belirtmek gerekir.

Hangi faktörler hastalık gelişimini tetiklemek

tüm faktörler arasında kışkırtıcı saldırı olanlar söz ve bazı sürekli bronşlarda bir enflamatuar süreç korumak mümkün olabilir. Tüm hastalarda, bunun tamamen bireysel, ama biz erişkinlerde astım aşağıdaki nedenleri vurgulayabilirsiniz:

 1. Genetik yatkınlık. aile içinde bu hastalıktan muzdarip yakınları ve özellikle anne varsa, çocukta gelişme riski önemli ölçüde artar. Hastalığın bu tür bir tetikleyici iz zordur, atopik karakteridir.
 2. Sıcak veya soğuk hava, kimyasallar, toz ve diğerleri: include zararlı etkenleri etkiler.
 3. kronik formda bronşit varlığı astım gelişimini tetikleyebilir.
 4. Sık sık, viral ve bakteriyel solunum yolu enfeksiyonları.
 5. Olumsuz çevre koşulları. Köylerin sakinleri bu hastalık çok daha az yaygındır muzdarip olduğu belirtilmektedir.
 6. Kötü alışkanlıkları ve her şeyden önce, sigara.
 7. Ev toz çok sayıda mevcut olan toz akarları,. Nerede da hayvan kılı, kimyasallar gibi birçok alerjenleri bulabilirsiniz. sokak polen ilave edilir.
 8. da İlaçlar oldukça kolay hastalığın kışkırtıcısının olurlar.

Değil Astımın nedenleri tüm hastalar aynıdır. Bunlar anketin sonucunda belirlenir ve ancak bundan sonra tedaviye atanır.

Çocuklarda astım nedenleri

Çocuk organları astım birçok nedenden dolayı gelişebilir böylece, çeşitli iç ve dış etkenlere karşı daha savunmasızdır:

 1. Alerjik tezahürleriyle Kalıtsal yatkınlık. bir ebeveyn böyle bir patoloji varsa bebeğin sağlığı ile dikkatlice muamele edilmelidir. Hemen hastalığın gelişimini önlemek için doktorunuzla tüm tartışmak daha iyidir.
 2. Oldukça sık çocuklarda astım provakatörleri bulaşıcı solunum hastalıkları, sık akut solunum yolu viral enfeksiyonları, soğuk algınlığı, bronşit bulunmaktadır. Patojenler kolayca bronş mukozası değiştirebilir, bu nedenle çeşitli alerjenlere kolayca duyarlı hale gelir.
 3. Çocuklar genellikle vücuda girip farklı alerjenler astım nedeni vardır vardır. Bu ev toz, polen, animal dander, ilaçlar öncelikle toz akarları olup. Bebeklerde gıda alerjisi tüm başlayabilir.
 4. hipotermi ve aşırı sıcaklıklara, gelişmiş fiziksel aktivite: Zaten hastalığa yatkınlığı varsa, fiziksel vücut üzerinde etkileri bir saldırı sebep olabilir. Hastalık oldukça sinsi astım olduğunu. bebek stres, korku ve heyecan saldırıda geliştiğinde psikolojik nedenleri olabilir.
 5. Çoğu zaman, doktorlar kentsel hava kirliliği sürekli olarak yeni saldırılar provoke çünkü bir çocukta astım varlığında veliler, ikamet ettikleri yer değiştirmenizi öneririz.
 6. Özellikle bir çocuğun varlığında, veliler Sigara da bu hastalığın faili haline gelebilir.
 7. Doktorlar "Aspirin" görünür "aspirin astım" olarak böyle bir şey var mı. Uyuşturucunun kendisine alerjenlere ait ama Bronkospazma neden maddelerin deşarjı provoke etmez.
 8. Bazı mide-bağırsak hastalıkları da astım gelişimine neden olabilir. Bunlar arasında: dysbacteriosis, gastrit, sandalyenin ihlali.

Hastalığın gelişiminde ilk şüpheleri anda, çocuğun doktoru göstermek için gereklidir.

astımın ilk habercileri

Sonsuza bir adamı işkence olabilir sinsi bir hastalıktır. tedavinin başarısı hastalığın zamanında tespiti tamamen bağlıdır. Nedenle yaklaşan hastalığa işaret edebilir ilk çan, ayırt edebilmek için çok önemlidir.

 1. Böyle geceleri veya dinlenme sırasında olduğu gibi, refah arka plan üzerinde gelişebilir nefes veya boğulma darlığı görünümü. Bu durum, egzersiz sonrasında geliştirmek tütün dumanı ya da polen inhalasyon olabilir. En önemlisi, her zaman saldırı aniden gelişir.
 2. kuru öksürük görünümü. Sık sık nefes darlığı eşlik ve ters mesafesindedir. Adam boğazını temizlemek istiyor ama o olamaz.
 3. Sığ nefes alma, imkansız olduğu bir tam ekshalasyonu yapmak.
 4. genellikle yakınlarda duran hatta bir kişi duyuluyor ıslık hırıltı, görünür Nefes.

Tüm bu belirtiler böylece ne erişkinlerde astım nedenleri önemli değil, kaybolur ve uzun süre merak etmeyin o zaman çok kısa sürede ortaya çıkabilmektedir.

Astım belirtileri

Hastalık kendi periyodik saldırılar ile karakterize olduğu kaydedilmiştir. Tanı teyit astım, ortaya nedenleri olmuşsa, her hasta hastalığının periyodik tezahürü için hazır olmalıdır.

Saldırının anilikle rağmen, her zaman bazı belirtiler-öncüleri işaret edebilir:

 • Bazı endişeler bulunmaktadır.
 • Sinirlilik.
 • Zayıflık.
 • Bu sersemlik ve uyuşukluk olabilir.
 • Taşikardi.
 • bulantı ve kusmaya neden olabilir.
 • Yüzün Kızarıklık.

Bütün bu belirtiler saldırıya 2-3 gün içinde ortaya çıkabilir.

Saldırı öncüleri her an oluşursa, o zaman her zaman sık sık saldırı geceleri ortaya çıkar, ancak. Solunum eylemi, solunum güçlüğü gösteren, geri çekme supraklavikuler subklavyen alanlarda görülen bir çok kas gruplarını kapsar.

Gürültülü nefes nefes düşük ıslık duyabilir, vücut ısısı normal aralık içinde kalmaktadır. saldırı birkaç saate kadar, ve kademeli bir karakteristik semptomları vardır olabilir:

 1. Bir saldırı oldukça kolay gerçekleşir İlk aşamada, birçok hasta yavaş yavaş rahatsızlık alışmak tıbbi yardım, talep etmemektedir. Gürültülü ve zayıf, hırıltılı dinleme Nefes.
 2. Hastalık saldırısı ikinci aşamasında solunum yetmezliği neden olabilir ciddi solunum bozukluğu neden olur. Darbe hızı, kan basıncı, hastanın genel durumunun bozulması, indirilir. Hipoksik koma gelişebilir.
 3. Üçüncü aşamada ölümün tehlikeli ve tam dekompan- oldukça yüksek risktir. Nefes ve bilinç kaybı ilerleyici hipoksi, taşikardi, darlığı Bu aşama için, saldırı ile karakterize edilir.

Postpristupny dönem kendi özellikleri de vardır:

 • Genel zayıflık.
 • Düşük kan basıncı.
 • nefes kademeli normalleşme.
 • Nefes verirken hala hırıltılı nefes duyulabilir.

Yetişkinlerde astım nedenleri, hastalığın evresini yüklemelisiniz Teşhis aletiyle tespit ederse, uygun tedaviyi seçmek için.

Çocuklarda astım nasıl tanınabilir

Şimdi doktorlar rahatsız edici bu patoloji ile hastaların bir artış numarasını görüyoruz aralarında çocukların büyük bir sayıdır. Bebeğinizin sağlığı için özenle Ebeveynler bazı karakteristik özellikler için gelişiminin başlangıcında hastalık şüpheli olabilir:

 • Periyodik olarak, nefes zahmetli ve ıslıklı olur.
 • özellikle geceleri Bir öksürük,.
 • Nazal göğüs egzersiz sonrası veya soğuk algınlığı sırasında.
 • temas ettikten sonra bir öksürük alerjenler.

Bir uzmana ziyaret etmeleri gereken ilk belirtisinde şiddetli hastalığın gelişimini kaçırmamak için.

Bir çocukta astım semptomları

Çocuklarda astım nedenleri incelendiğinde, ve tezahürleri farklılıklar olmadığını nelerdir? Bir çocukta hastalığın saldırısı genellikle aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Havanın eksikliği duygu.
 • Göğsünden ağırlık ve tıkanıklık vardır.
 • Çocuk gürültülü solunum, nefes bile uzaktan duyulabilir. soluk verme Orada hırıltı.
 • zor olduğunda Ağrılı öksürük, balgam kalkar.
 • Genellikle çocuk oturur ve omuzlar kalkık iken, saldırı sırasında kola temas ve kafa geri çekilir.

Bebeğiniz astım tanısı konursa, nedenleri artık rol oynayan vardır, en önemlisi, anne çocuğunuza yardımcı olmak için o anda bilmemiz gerekir. Sık sık nöbetleri geliştirirseniz, beyin gelişim gecikmelere yol açabilir oksijen eksikliği yaşayabilir.

Böyle bir devlet deneyimli kez çocuk yeni saldırısı tehdidine korkusunu hissetmeye başlar.

Çocuklar savunmasız, duygusal açıdan kararsız, oluşan nevroz disinhibisyonu görünür.

astım ayırıcı tanı

Bazen, hatta en deneyimli uzmanları pek bronşit astım ayırt eder. Ama doğru tedavinin bağlıdır. Bronşit ve bronşiyal astım tabloda sunulmuştur karakteristik farklılıkları vardır.

kanıt

kronik bronşit

astım

hastalık

Hastalık periyodik alevlenmeler ile sluggishly ilerler.

Sırasında Hastanın durumu bozulur ettiği ani saldırıların görünümü ile karakterizedir.

ağırlaştırıcı faktörler

Virüsler ve bakteriler, hipotermi, öksürük fiziksel zorlama ile tetiklenebilir.

vücuda girmesini Alerjenler, efor sonrası ani saldırı gelişebilir.

nefes

Sadece şiddetli olur.

Her bir saldırı nefes darlığı ile karakterize edilir.

öksürük

Hatta hastalığın remisyon sırasında, kalıcı bir belirtisidir. Kuru ve ıslak öksürük Alternatif.

Öksürük her zaman kuru ve her bir atak takip eder.

sıcaklık

Zaman artabilir zaman.

Bu normal sınırlarda seyreder.

Genellikle sadece astım ve erken dönemlerinde kronik bronşit , temel farklılıklar vardır. patoloji uzun süre oluşursa, bunlar topluca denir "kronik obstrüktif akciğer hastalığı."

Astım tedavisi

Biz şeye baktı astım semptomları, tamamen bu hastalıktan kurtarmak mümkündür, hastalığın nedenleri de incelenmiş, ancak büyük bir soru var mı? Cevap hastalığın şiddetine bağlı olacaktır.

Hastalık aşamada tedavi ve tedavi içerir edilmelidir:

 1. İlaç.
 2. diyet değişikliği.
 3. Geleneksel tıp tarifleri kullanımı.

Tüm terapi sadece bir doktor tarafından uygulanmalıdır.

ilaçlarla tedavi

Tedavi medicamentous araçları normal uygulamada solunum sisteminin normal işleyişini geri tabletler ve enjeksiyon kullanılmasını içerir. ilaçların listesi genellikle şunlardır:

 • Glikokortikosteroidler, örneğin, "Akolat".
 • astım hastaları da dahil ksantinler, çoğunlukla masada siz "teopek" ve "Neofillin" görebilirsiniz.
 • Monoklonal antikorlar "Klosar".

Haplar ve enjeksiyonları saldırısı sırasında gerekli olacak acil bakım için uygun değildir. Bu amaçlar için, inhalatörteri kullanın. Bunlar yutma güçlüğünü azaltmaya yardımcı olan sürekli onunla olmalıdır.

Doktorlar aşağıdaki kullanımını tavsiye:

 • "BEROTEK".
 • "Flomax".
 • "Atroven".
 • "Symbicort".
 • "Intal" ve diğerleri.

Bu fonlar, acil bakım için değil, aynı zamanda düzenli kullanım için de uygundur.

bronşiyal astım rasyon

sen ve astım dahil kronik hastalıklar, varsa, ilaçları kullanmak değil, aynı zamanda yaşam tarzı ve diyet revize etmek de gereklidir.

astım var hastalar için, bunun nedeni bu kadar önemli değildir. Önemli olan - saldırı olasılığını azaltmak için. Diyet aşağıdaki yönergelere uymadığı gereği ile bağlantılı olarak:

 • şeker ve tuz tüketimini azaltın.
 • Pişirme ve tatlı şekerleme sayısını azaltın.
 • Sadece bir günlük süt ürünlerini kullanın.
 • İlk ders sebze çorbaları, et suyu tavsiye edilir.
 • Lapa, daha iyi suda pişirilir.
 • Sebzeler ve meyveler alerjik reaksiyon provoke etmek mümkün değildir.
 • Beyaz ekmek değil sdobny.
 • Haşlanmış patates.

Astım tedavisi için Geleneksel yemek tarifleri

Tamamen fakat saldırıları zayıflatmak edemez astım, halk tedavisi gibi hastalıkların kurtulmak ve onların frekans ona oldukça yapabiliyor olsun. Bu ev kullanımı aşağıdaki tarifi de olabilir:

 1. çiçeklenme sırasında toplanan gerekir çavdar poleni kullanın. Karanlık bir yerde 3 hafta isteyen ve çay kaşığı yemeklerden önce almak üzere bir polen cam ve alkol 0.5 litrelik bir infüzyon hazırlamak için gereklidir.
 2. zencefil kendini kanıtlamıştır. Alkol, 2 hafta, suşun, 1 litre başına 400 gram ısrar için gerekli olan ve 1 saat boyunca günde iki kez alınır. L.
 3. Onun etkisi ve propolis kullanımını verir. Bu besleme stokunun 20 gram alır ve alkol 80 ml dökmek için gerekli, 7 gün aşılamak ve boşaltma. yemek 20 damla, daha önce su ya da süt ile seyreltilmiş 30 dakika önce Tüketilen.

Tedavinin popüler metotların kullanımı sadece doktora danıştıktan sonra olması gerektiğini anlaşılmalıdır. Bu kendi kendine ilaç için gerekli değildir, bu komplikasyonlar ve kötüleşen durumun doludur.

bronş astım, nedenleri herhangi biri olabilir - bu hangi hafife alınmaması gerektiğini üzere, ciddi bir patolojidir. Eğer bir doktora, sonra hastalığı ile baş etmek çok daha kolay olduğu zaman hastalığın ilk habercileri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.