SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Alkolün Öldürücü dozu: bu nedir?

Şu anda neredeyse tüm yetişkinler alkol. Ve ergenler arasında alkole aşk da nadir değildir. Birisi içme eski bakacağız ve bir "soğutucu," Böyle basit bir yolla birisi uzağa götürmek eğiliminde olduğunu düşünür , duygusal acıyı yalnızlık, depresyon ve yorgunluk boğmak.

Bazı insanlar bir ilaç olarak alkol kullanmak, örneğin, şarap ya da grog mulled (sıcak şarap mükemmel soğuk algınlığı ile yardımcı olur genellikle seyreltilmiş baharatlarla,), kırmızı şarap spazmları ve damarların genişlemesine rahatlatmak için yardımcı olur. Ancak alkol sadece küçük dozlarda yararlı olabilir.

Çoğu zaman ölçüsüz, aşırı alkol tüketimi yüz mümkündür. Herkes o neden olmaz iyi hiçbir şey bilmiyor: bozulmasını, iş kaybı, zeka geriliği, yakınları ile kavgaları - burada sarhoş bir sürü vardır. Ama herkes ne kadar önemsiz kaliteli içecekleri içmek bile, alkol (saf) ve nasıl ölümünden hemen önce sarhoş olmak ölümcül dozu fark eder.

Evet kanının aksine, zehir olabilir sadece düşük kaliteli votka değil, aynı zamanda pahalı konyak. Ve bunun için bir çok içecek için gerekli değildir: bir kişi için bir alkol öldürücü doz 300-1050 votka gram ya da içeceğin gücü diğer benzer eşdeğer olabilir 7 ppm, (zayıf insanlar için), 2 arasında değişir.

Ancak, yukarıda kişi mutlaka, votka bir litre sarhoş die ettiğini anlamına gelmez. Aslında, onun durum çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Yukarıda bahsedilen l hemen sarhoş Yani, eğer, ancak birkaç saat içinde, daha sonra sonuçları kadar kötü değildir - Karaciğer alkol bazı işlemek için zaman vardır.

Bu arada, hastane kan, doktorlar fazla 9 bulduğu bir adama teslim bir araba çarptı vaka ile alkolün binde. En şaşırtıcı olan nedir - erkek atlattı. Bunun anlamı ortalama kişi daha alkol onun öldürücü doz çok daha yüksek olduğunu.

alkol tüketildiği bir zamanda ek olarak, onun etkisi de atıştırmalıklar, sağlık ve içici yaş, alkol şahsi direnç bulunmasına bağlıdır. Tabii ki, sarhoş yetişkinlerin büyük çoğunluğu gençler çok daha yavaştır. Aynı doz vermek Ama eğer sık sık ergen ve erkekler içti, sarhoş çok daha güçlü, tabii ki, ilk defa sonuncu alkol deneyin.

Ancak geri ppm - birimleri, öldürücü bir doz ile ölçülür kandaki alkol. Hemen ppm miktarları kullanan l, ölümcül bir doz ve sadece alkol hem ölçmek mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bu binde biri - kaç ppm, kan litresi başına malzemenin çok gram.

Yukarıda belirtildiği gibi, Dolayısıyla, ortalama yetişkin insan için alkol öldürücü doz 2 ila votka 300 ila 1000 gram arasında ya da şarap orta kuvvette 1 ila 3.5 litre ila 7 ppm etmektir. Ama çocuklar için doz nedir?

çocuk bir yetişkin daha sadece hafif, ama daha az stabiliteye sahiptir, çünkü çocuklar çok daha karmaşıktır. Karaciğer çocuk daha yavaş bir hızda alkol ve beyin getiren ve kalbi daha zayıf oldu. Bu nedenle, 20 kg ağırlığındaki bir çocuk için alkol öldürücü doz yaklaşık votka 30 gram az 0.4 ppm olabilir, ve bebek içki içme, yemek anne sütü sonra ölebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.