Ev ve AileEvcil

Kedi çok tutuyor. Ne yapmalı ve nasıl düzgün saç bakımı için?

her yerde tam anlamıyla nüfuz etme yeteneğine sahip olduğundan Açılır kedi tüyü, rahatsızlık bir sürü getirebilir. Kedi çok tutuyor eğer Özellikle tatsız. Bu durumda ne yapılabilir? Nasıl sağlık sorunları normal ayırt etmek?

Kedilerin farklı ırklarda deri değiştirme

Kıllar her hayvanlarda dökülür. Bu doğal bir süreçtir ve o işe yaramaz önlemek için. Ama tüy dökümü yoğunluğu kedinin ırkı ölçüde bağlıdır. Genellikle forumlarda hayvan severler bir soru var: "İngiliz kedi kadar tutuyor. Ne yapmalıyım? "Oldukça sık deri dökümüne sorunlar İngiliz Shorthair tarafından uzun saçlı ırkların beklemek değil,. hav zor düşer çünkü Ama bu yaklaşım, yanlıştır.

İngiliz, İran ve Sibirya kediler Maine Coon kadar çok sorun sahipleri veren zengin bir astar ile kalın kabarık kürk var. genellikle İskoç kedi ve çok dökülme. bu gibi durumlarda ne yapmak, bu makaleden öğrenecektir.

Eğer uzun saçlı kediler, ama mobilya korkutuyor temizlenmesi için çok fazla zaman harcama olasılığını gibi, o Kutsal Birman, türk tiftik, Somali, Amerikan Curl dikkat edin.

Sen Siyam kedisi kadar tutuyor bu beskopoit? Bu durumda ne yapılabilir? Bu durum Siyam beri hiçbir astar ve koruyucu tüyler normalde küçük miktarlarda dökülür, sizi uyarmak gerekir. Az yoğun molt gerçekleşir Mısırlı Mau, Birmanya, Habeş, Bengal, Bombay, Singapur kediler.

Elbette sorunlar Cornish ve Devon Rex, Sphynx de dökülmüyor olmayacaktır.

Nasıl saç miktarını azaltmak için?

O kadar kedi çok solma olduğunu olur. nasıl açılır yün sayısını azaltmak için böyle bir durumda, ne yapmalı? Kalın bir astar ile ilk asistan usta tüysüz kedi - Furminators. yumaklar oluşumunu önlemek için ve yavaşça aşağı düşmüş kurtulmak, uzun saçlı kediler her gün dışarı tarak zorunda.

Yardım ve özel şampuan ve kremleri kullanımı. Bunlar cildi nemlendirir ve hasarlı saçları geri yükleyin. Bu Furminators ve kozmetik aşırı dökülme sadece etkilerini ortadan kaldırabilir dikkati çekiyor. Ve en iyi için onun oluşma nedenini bulmak zorundadır bu sorun çözmek. Kedi bu sorunu çözmek için yapacak çok şey tutuyor neden bu anlayacaktır.

sorunlara Nedeni ve çözümü: mevsim

Yaklaşık altı aylıkken yavru kürkü tamamen bir yetişkin tarafından değiştirilir. Deri değiştirme iki aya kadar sürebilir. Yumuşak bebek kürk sabit Kaba ile değiştirilir. yün üzerinde Çizim parlak olur, daha doygun. Bu dönemde, hayvan, özellikle iyi dengelenmiş beslenme olması gerekiyor. Bakımlı ve sağlıklı yavru hızlı molted ve yeni kürk daha iyi olacaktır.

Normalde, kedi yılda iki kez molts. bahar hafif yaz ceket gelişiyle birlikte kabarık kış yerini alır. Kabarık kedi sonlandırılır bu süreci düşmeye aşırı astar kurtulmak, bütün yaz dökülme devam edebilirsiniz. Kısa tüylü kedileri eşit ilkbahar ve sonbaharda saç dökülmesi görülür. Mevsimsel dökülme iki ay için birkaç hafta sürebilir. hayvan vychosyvat gerekli sürecini hızlandırmak için.

sağlık

Deri değiştirme ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Hormonal değişiklikler saç kaybına neden olabilir. Kediler doğumdan sonra döken ve bu normaldir. Ama değişiklik neden ve karşı cinsten hayvanın yakınlık olabilir. müstakbel ortağı Yan komşumuz bile, bir kedi veya bir kedi onun kokusunu alabiliyorum. Yetersizlik cinsel içgüdüsünü tatmin etmek, ya da tam tersine, sık çiftleşme zayıflama veya doğurma deri değiştirme neden olabilir. Veterinerler üreme için değildir hayvanları sterilize etmek önerilir. Bu hormonal dalgalanmalar önler tümör hastalıklarının olasılığını azaltır.

nedenler deri değiştirme ve çeşitli hastalıklar olabilir. Güçlü saç dökülmesi ağız, öksürük, çizilmeye, uyuşukluk ve t gelen kokular ile birlikte rahatsız edici belirtisi olabilir. D. hasta hayvan daha iyi anlamak ve Tedavi için veteriner tanımlanması. Hastalığın neden olduğu deri değiştirmesine sadece hayvanın iyileştikten sonra gerçekleşecek.

koşullar

Genellikle asla dairelerin çıkan bir kedi, tüm yıl boyunca biraz tutuyor olur. O mevsimlerin değişimini hissetmez. Kışın, çok kuru havayı ısıtmak büyüyen bir sorun yoktur. Düşük nem kedi için, ancak sahibi için sadece zararlıdır. kapaksız klima, nemlendiriciler, akvaryumlar yardımcı olacaktır normal seviyelere bunu kaldırın. Yerli kedi doğru beslenme seçmek gerekir için, özel aletler yardımı ile tımar alıştırmaları yapan. Yardım ve tüy dökme gelen vitaminler, fakat dersler değil iki katından daha fazla bir yıl yapılabilir.

Hatta altında saç kaybı ideal koşullar sabit gerilme neden olabilir. Bir kedi evde veya sokakta çocuk, başka bir hayvan saldırabilir. Bu durumda, tek stresin kaynağını ortadan kaldırmak için çalışmalısınız. Ciddi durumlarda, veteriner hafif bir sakinleştirici ilaç olabilir.

Bakım ve Besleme

Kedi çok tutuyor. Ya sağlıklı ve sakin olduğunu, ancak saç çökmeye devam ederse? kürk bakımı için şampuan ve kremleri kalitesine dikkat edin. Ucuz düşük kaliteli kozmetik dökülme neden olabilir. Buna ek olarak, şampuan talimatlarına uygun olarak kullanılabilir, doğru bir şekilde bitki konsantre edilir. sadece Penye düşmüş tüylerden kurtulmak için yardımcı olur, aynı zamanda kan dolaşımını ve saç beslenmesini arttırır.

Kedi çok tutuyor. Ne yapmalı? Son olarak, saç kaybının en yaygın nedenlerinden biri - sağlıksız bir diyet. Ucuz kuru gıda gerekli tüm kabarık sevgilim sağlayamaz. üreticileri bilinen kaliteli ürünler seçin. Doğal bir diyet, menü dengelenmelidir - farklı. tablo veya tek tavukgöğsünden kedi maması beslemek için yanlış. Bu yağsız et, balık, sakatat, yumurta, çiğ sebze, meyve, otlar ihtiyacı vardır.

Genel ipuçları

Sonuç olarak, birkaç ipucu:

  • Keskin dişleriyle tarak kaçınarak, sevgilim tarak;
  • senin kedinin sadece kalite şampuan yıkayın;
  • Doğal besleme altında vitamin takviyesi kullanmak;
  • özel kedi saç kremleri satın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.