HobiDikiş

Boncuk işinden Usta sınıfı. boncuk teknikleri. Yeni başlayanlar için ipuçları

Boncuk - benzersiz takı, aksesuar ve dekoratif öğeler oluşturmanızı sağlar heyecan verici bir deneyim. menekşeler, sümbül, gladioli ve tabii ki, güller - çiçeklerinden elde edilen Özellikle güzel ve parlak cam boncuklar.

Bu yazıda, boncuk basit ve ayrıntılı ana sınıfı sunuyoruz. İlk bakışta o boncuklar yapılmış bir gül oluşturmak için çok zor olduğunu görünebilir. Dikkatle iş açıklamayı okuyun ve bireysel yaprakları örgü ve düzeni bırakır öğrenmek Ancak, anlayacaksın - bu hatta bir acemi kuvveti altında keyifli bir çiçek yapmak.

Yeni başlayanlar için boncuk. gül yapmaya usta sınıfının şemaları ile

bu muhteşem el sanatları birinci gerekli araç ve malzeme elde etmek, hem de işyeri hazırlamak gerekir tamamlayın. Yani, ihtiyacınız olacaktır:

  • boncuklar iki renk arasında (tercihen yönlü kesme) - çiçekler için pembe (150 g) ve lavanta (30 g);
  • Boncuklar yeşil renk şeması - yaprakları (100 g) için;
  • tel kalınlığı - ince (0.5 mm, 1.5 mm) kalınlıkta;
  • pense;
  • makas;
  • Çiçek bant;
  • vazo veya ayakta.

Biz yüksek kaliteli Çek cam boncuk elde etmek için öneriyoruz. Japon biraz daha ucuz maliyeti ve renk solmasını önler. Buna ek olarak, mükemmel bir kaliteye sahip ve ürünlerin uzun bir servis ömrü garanti etmektedir. yönlü kule - imalat için tam silindirik boncuklar satın tavsiye yükseldi. O doğal ve yapay ışık ile özel bir köpüklü bir parlaklık vardır. bu boncukların Çiçekler özellikle lüks bakacağız. Eğer herhangi bir şekilde bulabilirsiniz boncuk rengi, sizin gibi ne yani. Biz pembe ve mor cam boncuk kullanıldı. tüm gerekli araçları ve malzemeleri hazırladıktan sonra çalışmaya başlıyor.

Fransız eksenel örgü

çiçeklenme gül dokumak için öncelikle boncuk teknikleri, yani dairesel Fransız tekniğini öğrenmek gerekir. Kesinlikle kolay ve en önemlisi - mükemmel yaprakları yapmak için ve yuvarlak bir şekle bırakır. prensip Fransız eksenel örgü olmasıdır. İlk olarak, bir tel halka "aks" (7 cm) ve "düşük" (uzunluk 70 cm) olarak adlandırılan çalışma telin iki ucu sapma gereken, büyük yapılır. Hem ana kuyruk ve alt, sinirli boncuklar belli bir miktar. Örneğin, aks -. 9 adet - 6 adet, ve düşük,. Daha sonra, aralarında 45 ° 'lik bir açı üst çekirdek etrafında ek bükülmüş tel döndü böylece. İlk yay çıkıyor. Ayrıca boncuk düşük yeniden çevrilen bir numaraya. Yeniden çalışma sonu telin ekseni etrafında büküm, ancak alttan. Onları boncuk sayısı giderek artmaktadır Aynı şekilde, infaz ve ark geri kalanı. Aşama boncuk (Fransız eksenel) grafik şu şekilde temsil edilir.

Çiçek yaprakları yaratılmasına alınıyor

Biz boncuk bizim ana sınıfı gül başlar. teorisine dayanarak, ilk olarak bir çiçeğin taç yaprakları gerçekleştirmek başlar. Bunu yapmak için, pembe ve mor cam boncuk alır. . 2 cm'ye eşit bir segment almaz kadar, yaklaşık 70 cm., Bir düğüm şeklinde biçimlendirilmiş ve tel büküm telin bir ucunun kablo uzunluğu kesme makası gereksiz parçasını çıkarın. 10 boncuk sinirli. Diğer taraftan, tel ucu büküm ve alt menteşe tabanı oluşturan, sabitleyin. Ayrıca, çalışma telin ucunda 13 boncuk sinirli ve ilk yay yapmak. İkinci sadece hatta birçok boncuklar olarak üzerinde yazarak tutar. Biz milini kapsayacak şekilde kademeli olarak cam boncuk miktarını ekleyerek kıyas yoluyla yay yapmaya devam. taban etrafında tel sarma, her bir ark elde edin. Sonuç olarak, ilk yaprağı olmalıdır. Bu 12 yaylarının oluşmalıdır. Şimdi lila boncuk alır. kabloyu kesip kulak tabanına içine iter. Geç çalışan ikisine boncuk doğru miktarda kazanma ve son iki yay yapmak. Hepsi taç yaprağı bitti. Bir pembe tomurcuk yaklaşık 10 bu yaprakları gerekecektir. Umarım, boncuk bizim ana sınıfı henüz size zorluğa yol açmaz.

Biz çiçek yaprakları oluşturmak için çalışmaya devam

Daha gerçekçi bir gül elde etmek amacıyla, yaprakları ve diğer boyutları örgü gereklidir. Biz gerekir:

  • bir baz yaylarının kordonu 5 10 ile yapılan 3 yaprakları;
  • 6 yaylarının boncuklar bir baz ile 3 yaprakları 12;
  • yaylarının boncuk 7 tabanına 14 6 yaprakları.

boşlukları hazır olduğunda, biz montaj tomurcuk geçin. Biz doğal formunun yaprakları ekleyin. Sonra, iki küçük ölçekli yaprakları büküm ve bunlara üçte ekleyin. Bu çiçeğin özünü çıkıyor. Yavaş yavaş iyi büküm tellerin uçları unutmadan, geri kalan tüm yaprakları ekleyin. Sonuç olarak, çok güzel bir pembe gül goncası olmalıdır. Nedeniyle cam boncuk çok sayıda ürün formu tutmak ve parçalanır olamaz. Bu nedenle almanızı tavsiye tutkal tabancası ve yaprakları tutkal veya iplikle birbirine dikin.

Dairesel dokuma tekniğinde bir gülün yaprakları ve çanak yaprakları oluşturun

tomurcuk gerçekleştirdikten sonra broşürler üretim başlar. Stepping böyle Onları boncuk. İlk 70 cm uzunluğunda tel parçasını kesti. Sinirli Üzerinde yeşil boncuk bir dizi. 9 boncuklar bir araya telin iki ucunun döner sabitleme bir döngü sayılır ve yapılacak olan. Biz birinci kademeyi olsun. Ayrıca, kıyas yoluyla beş daha katmanlarını oluşturmak ve ilk yaprağı olsun. Biz bir sivri şekil vermek. ., Yaklaşık 5 cm uzunlukta uçlar bırakarak, tel kesme gerekli ses rozet 17 bu bildiri gerçekleştirmek için. Ayrıca, 5 sepals gerekir. Bunlar Fransız dairesel örgü tekniği düzenli yaprakları aynı şekilde yürütülür. Bu çalışmada sen şu şemaya rehberlik edilebilir.

Dokuma çiçek dal

yaprakları imalat sonra dalları oluşmaya başlar. Üç yaprak ve iki tane daha içeren, üç küçük - Elimizde 5 olmak. İkincisi dört yapraklı olacak. Yani, şube tescili için yeşil kurdele almak floristik. tel bir parça kesin ve ilk yaprağı primatyvaem. kıyas yoluyla kök üzerinde sonraki düzeltme parçalar. Üç ve dört yapraklı - Böylece beş şube oluşturarak. çiçek bant yardımı ile dört yapraklı - üçü bir ve diğer bağlar - Şimdi iki büyük dalları olun. işlemi tekrarlayın. Sonuç olarak, iki büyük ve bir küçük dallar almalısınız.

Boncuk: bir ana sınıfı. Ürünün montajı Ulaşım

tomurcuk, çanak yaprakları ve dallar - - bütün ayrıntıları zanaat kez hazırız, sen çiçek araya başlayabilir. kullanılarak yapıştırma kalın tel ve primatyvaem bir parça al çiçek bant çiçeklenme. Sonra, çanak yaprakları ile tomurcuk ekleyin. Şimdi bir çiçeğin sapına üç yaprakları oluşan ilk nebol'shchikh çöpleri primatyvaem. Ve sonra da, çiçek büyük dallarına ekleyin. Yavaşça tüm ayrıntıları düzeltmek ve onlara güzel bir şekil vermek. Hepsi güzel gül hazır oluyor! Şimdi onun için iyi bir tasarım ile gelip kalır. Herhangi küçük bir kap alıp zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Örneğin, akrilik boya ve yer ışıltılarla boyayın. Stand gül güvenceye almak için, sıradan sıva kullanabilirsiniz. Nasıl yapmalı? Su ile seyreltin ve onlara yarı kapasitesine doldurmak alçıtaşı. Ayrıca çiçek sapı vardır koydu. alçı çözüm "kepçe" kadar bekleyin. zadekoriruyte alçı kurutulduktan sonra. Örneğin, bir akrilik boya ile kaplanabilir ve boncuk tabakası üzerine dökün.

yerine bir sonuca ait

Yani, bu yazıda dikkatinizi basit ve ilginç ana sınıfını getirmek boncuk renkleri yani - muhteşem soluk pembe gül. Bu yazıda dairesel Fransız örgünün tekniğini kullandı. Umarım artık boncuk herhangi ev iç süslemeleri mümkün olacak benzersiz ve çok güzel birşey, dekor unsuru olabileceğini biliyoruz. İyi şanslar ve yaratıcı başarılar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.