SeyahatTuristler için ipuçları

Chu Vadisi. Bilinmeyen bozkır

Chui olarak daha iyi bilinen Shuiskaya, bozkır Kırgızistan'ın en kuzeydeki vadisidir. Çoğu insana, çirkin kalitede, yani bitkisel narkotik hammaddelerin en büyük tabanı olarak tanıdık geliyor. Gerçekten de, Chu Vadisi (fotoğraf) - uyuşturucu satıcılarının ve "kolay" uyuşturucunun hayranlarının bir Mekke türü - esrar. Her yıl genişlediği yerde onlarca hektarlık sebze destesi yok edilmiştir. Eski SSCB yetkilileri gibi, bu bölgenin uyuşturucu ve esrar tarlaları bulunmadığını söylemek yanlış olur. Bununla birlikte, Chui Vadisi sadece zararlı alışkanlıkları cezbetmez.

Kırgızistan'ın en pitoresk yerlerinden birinde bulunan doğanın bu şaşırtıcı doğal köşesi, askıya alma ve otomobil turizmi hayranlarıyla popülerdir.

Özellikler

Tehlikeli fakat inanılmaz derecede güzel Kordaysky geçidinde bulunan Chui Vadisi. 140 bin hektarın üzerinde büyük alanın bulunduğu bölge dört doğal peyzaj alanını içermektedir. Bölge boyunca hareket ederseniz, kendi gözlerinizle bozkır (vadi), dağ eteği, dağ ve dağlık bölgenin ihtişamını görebilirsiniz.

Chui Vadisi, oldukça keskin sıcaklık değişiklikleri, bozkır bölgelerinin karakteristiği, ihtişamlı dağların muhteşem manzarası ile karakterize edilir. İlkbaharda, sınırsız genişliği, parlak bir kıpkırmızı haşhaş ile "sel" eder, ancak alanının çoğunda bozkır toprakları oldukça monotondur.

gezginler

Dağcılık severler için elbette, sözde Chui proteinleri çekici görünecektir. Kuzey ve Güney Chui geçişlerini alan bu isimdi. Bu alandaki sırtların ortalama yüksekliği 3500 metreden fazla.

Chui vadisi, askı kayıkları ile sürekli popülerlikten hoşlanır. En popüler başlangıçlar (uçuşun başlangıç noktaları): Bin, Zhalamysh, Chon-Tash. En düşük başlangıç yüksekliği 1270 metre (Zhalamysh), en yüksek - 2300 metreden biraz daha az (Bin). Bu yerlerin kapsamı ve peyzaj özellikleri nedeniyle, aşırı eğlencelerle karşı karşıya kalanlar, Nisan'dan Eylül'e baş döndürücü uçuş gerçekleştirme fırsatı buluyorlar; uzunluğu birkaç on kilometre olabilir.

Otomobil rotaları, daha egzotik turizm türlerinin gerisinde kalmıyor . Chuysky yolu boyunca bir yolculuk, çok ayrılmış yolcuları bile etkileyebilecek bir rotadır. En popüler rota, Biysk'ten Moğolistan sınırına giden bir yolculuktur. Bu mesafenin yarısından fazlası, yerel, tamamen benzersiz renkleri tam olarak değerlendirebilmenizi sağlayan Chui topraklarında yatıyor.

Yol boyunca yolcular, yöre sakinlerinin yerleşim yerleri, küçük kafeler ile karşılaşacak ve burada ulusal mutfağın yemeklerini hazırlıyorlar. Çok sayıda nehrin ve nehrin yakınında, park etme ve dinlenme için konforlu yerler bulunur; bu da geziyi daha keyifli hale getirir. Meraklı göz yalnızca bu bölgede bulunabilen inanılmaz güzellik manzarası ortaya çıkarmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.