OtomobilArabalar

BMW E92 (BMW 3 Serisi): tasarım, özellikler

Her yeni nesil otomobil ile daha güzel ve zarif hale geliyor. BMW E92'nin güncellenmiş tasarımı - bu onay. Yeni formlar ve geliştirilmiş özellikler, üreticinin durmayacağını ve ürünlerine yeni teknolojiler daha da tanıtacağını açıkça ortaya koyuyor.

BMW makinesi (3 serisi) yeni bir gelişme olan sezgisel bir kontrol ünitesi ile otomotiv endüstrisinde devrim niteliğinde bir atılım haline geldi.

öykü

Fabrikanın en iyi gelişmelerden biri de BMW E46'dır. Bu arabaya monte edilen arka sürücü, coupe sınıfının standardı haline geldi. Uzmanlar, bu arabadaki her şeyin uyumlu ve kompakt olduğunu, gereksiz bir şey olmadığını belirtti, ancak ekleyecek bir şey yok.

Dünya topluluğu üçüncü BMW serisini onayladıktan sonra, geliştiriciler durmamakta ve mükemmelliğe ulaşmamaya karar verdiler. Elbette minuses vardı, ancak bunlar önemsizdi.

BMW E92 2006'dan 2013'e kadar üretildi ve sürücüler arasında popülarite kazandı. Pratiklik, güvenilirlik ve benzersizlik tüketici tercihinin temel unsurları oldu.

Genel bilgi

Çoğu otomobilin aksine, BMW E92 benzersiz tasarımı ve boyutlarına sahip. E90 sedanından daha uzun oldu. Geliştiricilerin neden bunu yapmaya karar verdiği bilinmiyor, ancak bu gerçek bile kaderinde hiçbir şeyi değiştirmedi. Her neyse, popülaritesi ve BMW E92'nin tanınması tam olarak alındı.

Tabii ki, vücudun yapısal değişikliklerine ek olarak BMW E92 coupe, gelişmiş bir fonksiyon paketi yanı sıra, dört tekerden çekiş xDrive dahil yeni nesil motorlara da sahipti. Süspansiyonun kapsamlı bir şekilde değiştirilmesi, sadece daha iyi performans sağlamakla kalmadı, aynı zamanda güvenlik standartlarında bir artışa neden oldu. Özel bir ayarlama sistemi, aracın bir kızağa girdiğinde aracın dönmesini önler.

Teknik özellikler

BMW E92, 4 ve 6 silindir için yeni bir motor paketi aldı. Hem bir benzinli hem de bir dizel versiyonu var. Model 320i, 320d, 325i / xi, 325d, 330i / xi, 335i / xi, 330d ve 335d gibi motor hacmine (tüm BMW sürümlerinde olduğu gibi) göre numaralandı. Güç, 156 ila 306 beygir gücü arasında değişir.

Araba iki iletimle sunuluyor - 6 manuel şanzıman ve 6 otomatik şanzıman, eşit derecede iyi çalışıyor. Daha dinamik bir yolculuk ve spor için bir "mekanik" teklifi, ancak şehir için otomatik ve sürüş ve hızlı arama manuel şanzıman aşağı değil, ancak geliştirildi, ancak bir amatör.

Aracın geniş boyutları depolama alanını standart bir garajda sorguladı, bu nedenle satın alırken bu seçeneği düşünmelisiniz. BMW E92 coupe'in genel boyutları standart versiyonda 4,580 x 1,985 x 1,395 metre ve restyling - 4,612 x 1,782 x 1,375 m.

Normal versiyonda, otomobil önden çekişli ancak, xDrive'a maliyeti varsa, o zaman, özellikle hızlı sürüşten hoşlananlar için dört tekerlekten çekiş var.

Vücut 15 renk aldı. Ancak, üreticiye göre, elbette listeye dahil olmayan diğer renkleri sipariş edebilirsiniz, bu da $ 5,500'lık ayrı bir ek ücret karşılığında oldukça fazladır.

dış

BMW E92 selefleriyle karşılaştırıldığında güzel bir tasarıma sahip. Bu bağlamda, kombine bir yaklaşım uygulanmıştır. Tasarımcılar, bir üründe saldırganlık ve edepsizliği zarafet ve pürüzsüzlükle birleştirmeyi başardılar.

Sürekli not kaput ve tanımlanabilir ızgaraya açıkça ifade edilmiş kaburga kalmıştı ki bu herhangi bir şeyle karıştırılamaz. Ayrıca, tasarımdaki sertlik, belirgin bir metal şeridin görülebildiği gövdenin kenarlarının tasarımında görülebilir.

Kuşakların ve tasarım çözümlerinin değişmesiyle birlikte BMW E92 farlar diğer modellerle karşılaştırıldığında değişti. 2010'dan itibaren restyling sürümünde, optik bir kez daha değişiklikler yapıldı ve daha yuvarlak oldu.

Diğer tüm açılardan BMW E92, üçüncü coupe serisinin en iyi geleneklerinde üretilmiştir. Görünüm tanınabilir kaldı ve bazı unsurların ayrıntıları sadece aracın stil vurgulanır, ancak herhangi bir açıdan kabul edilebilir, ancak bak.

İç mimari

İç değişimler de bu arabaya geldi. Yeni geliştirilmiş koltuklar yolculuğun rahat olmasını sağlar. Hem harici hem de dahili olarak, geliştiriciler çizgiler geleneğini sürdürmeye karar verdiler. Böylece, torpido üzerindeki tüm panoya ve aracın dinamiklerini vurgulayan kapılara gidiyorlar.

Salonda oldukça fazla ışık var. Standart aydınlatmanın yanısıra, kapı kontürlerinin aydınlatması arka panelde uzanır ve yumuşaklık ve sıcaklığın benzersiz bir etkisini yaratır.

Gösterge paneli klasik BMW tasarımında üretilmiştir. Multimedya ve klima kontrolü sürücünün sağında ve kumanda paneli kumandayı etkilemeyecek bir açıdadır.

akort

Diğer herhangi bir otomobil gelince, BMW E92'yi ayarlamak üreticinin fabrikasından sipariş edilebilir. Dış takımın standart paketi 6,500 dolar, ancak spor versiyonu sahibine 10,500 dolar mal olacak. İkinci seçenek şunları içerir:

 • Dış hava kumu.
 • Karbon üretiminin kanadı.
 • Uyarlanabilir aynalar.
 • Koyu renk ön cam.
 • Deri renk iç mekân.
 • Kabin konturlarının LED aydınlatması.
 • ECU'nun sürüş sporu moduna göre ayarlanması.
 • Ağır titanyum BMW tekerlekleri.
 • Adaptif el freni.
 • 7-manuel şanzıman.

Doğrudan sitede kurulum için ayrı bir ayar paketi sipariş edebilirsiniz. Böyle bir işlev sahibine 6,000-7,000 dolar mal olur.

Elbette, ülkemizde BMW E92'de gövde kiti yapabilen ve kurabilen "garaj ayarı" uzmanları var, ancak "Zhiguli" benzeri görünüyorlar. Bu nedenle, bu işlemi profesyonellere, hatta her şeyi yapacak olan üreticiye emanet etmek değerlidir.

Fiyat politikası

Aracın üretimi 2010 yılında durdurulduğundan, piyasada yalnızca kullanılmış bir araba bulunabilir. Şu anda maliyeti yaklaşık 3 milyon ruble, ancak hepsi birçok faktöre bağlı. Bunlar arasında kilometre, teknik şart, üretim yılı, sahip sayısı ve ekipman sayısı bulunur.

Bu nedenle, 2007 yılı için BMW E92'nin 3 500 000 ruble maliyeti. Fiyat neredeyse bugün düşmedi. Bu öncelikle artan döviz kurundan kaynaklanmaktadır. Komşu Ukrayna'da aracın maliyeti çok daha yüksek.

Bakım ve onarım

BMW E92'nin onarımı evde gerçekleştirmek oldukça zordur. Özel ekipman gerektirir. Bu nedenle, imalatçı, bu operasyonun sadece bayiliklerde ve profilleştirilmiş araba bakım merkezlerinde yapılmasını şiddetle tavsiye eder.

BMW için yedek parçaların (3 serisi) satın alınması, bölgedeki endişelerin temsilcilerinden üretilmeye değer. Yalnızca garanti ile sağlanan kaliteli orijinal yedek parçalar sağlarlar. Elbette, onarımları daha ucuza yapmak için piyasada dolaşan analogları da satın alabilirsiniz.

Bakım sırasında aşağıdaki manipülasyonlar gerçekleştirilir:

 1. Yağ değişimi. Sadece fabrikada geliştirilen orijinal kayganlaştırıcıyı dökmeye değecektir. Sadece motoru kötü yakıttan ve silindir duvarlarında karbon birikimlerini engelleyebilir.
 2. Yağ filtresinin değiştirilmesi. Bu eleman, çalışma esnasında motorun içinden geçen yağı filtrelemekte ve her türlü katı parçasını geciktirmektedir.
 3. Yakıt filtresini değiştirme. Yakıt, özellikle BDT'de en iyi kalitede olmadığından, bu filtre elemanı gereklidir.
 4. Valflerin ayarı.
 5. Elektrik donanımı kontrolü. Otomobilin elektrik düğümleri yeterli olduğundan, periyodik olarak teşhis edilmeli ve sorun giderilmelidir.

Aracın birinci sınıfa ait olması nedeniyle BMW E92'nin bakım ve onarım maliyetinin oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, satın almadan önce, bu nüansı göz önünde bulundurmaya değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.