İnsan Kaynakları Yönetimi

Blanc seyahat belgeleri, işlevi ve amacı

Boş seyahat belgeleri standart bir belgedir. düzenlemeleri, bu şekilde, T-10, şeklinde bir doküman olarak listelenir. kurumsal çalışanların bir iş gezisi inmek için o temelidir. Boş seyahat belgelerinin özel şekli size fiyatının zaman izlemenize olanak sağlayan çalışanlar (işçiler) bir iş gezisi. (Dan) hedef kalkış ve varış saati.

bir gezi sırasında bir çalışanın gerekir varış veya kalkış (mark) hakkında damgalı her biri (basın) 'de bir değil birkaç şirket veya kuruluşlar ziyaret edin. Bu işaretlerin her biri geçici olarak çalışan ziyaret bunu yapmaya yetkili kuruluştaki yönetici veya diğer bir kişi tarafından imzalanır. Çalışan iyi biçimli boş seyahat belgeleri sağlamayı geçici olarak ise, seyahatin tüm mali maliyetler o geri alınamaz. Buna ek olarak, bu gerçeği müdürü onaylamak veya kuruluşların seyahat belgelerinin belirtilen bir iş gezisi çalışan ve bunlara ziyaret kalma gerçeğini teyit olmamalıdır soruşturma (teftiş) hizmetine, atanabilir.

Kural olarak, yetkili personel icra memuru olarak, işletmedeki sertifikayı yolculuk reçete. Bu belgeye ek olarak, ön sipariş verilmiş, ya da bir iş gezisi bir çalışanın göndermek için bir düzen olduğunu. Ve bu düzen (sipariş) ve iş gezisi şeklinde açıklamasıyla ilgili temel teşkil edecektir.

Bir çalışanın bir geziden döndükten sonra, o (tasarımıyla uğraşan edildi ya da diğer vücut) işaretleriyle seyahat çerçeve gövdesine sürer. Buna ek olarak, çalışan seyahat levha, harcama raporu formu sağlamak için seyahat gerekir prosedürü tamamlamak için. To rapor ilerlemek (ikamet ödeme vb için evraka, makbuz) tüm mali iş gezileri için giderler teyit edebilir dosyalanmış belgeler.

Bir iş gezisi bir çalışan kayıt yaparken, sipariş (sipariş) o kafa ya da bunun için yetkili bir kişi ya verir unutmayın. seyahat süresi yolda zaman hariç 40 günden fazla olamaz. gezi kurulum veya inşaat çalışmalarının yürütülmesi ile ilgili ise, dönem bir yıla kadar uzatılabilir. Buna ek olarak, seyahat sırasında çalışanın yerine getirmek için gerekli olan bütün iş veya görevleri, iş kontratında fonksiyonel sorumluluklarını çelişmemesi gerekir. çalışana bir iş gezisi unutmayın çalışma mevzuatı ile tanımlanan tüm sosyal garantileri ve standartları da bulunmaktadır.

iş gezileri itibaren çalışanlar eğer çıkabilirsiniz:

- hamile bir kadın;

- yaş (istisna yaratıcı meslekler) 18 yaşından küçük olan çalışanlar;

- işçi, hasta yakınları olan bakmakla yükümlü;

- anneler üç yıla kadar çocuk yetiştirme veya 18 yaşından küçük özürlü çocukların bakımı.

bir şekilde bir kişi için seyahat belgesi verilirse, sırası bir T-9 şekline uygun olarak düzenlenir. Eğer birkaç kişi göndermek planlıyorsanız, o zaman sipariş T-9a başka bir form kullanılır.

Seyahat belgesi tek nüsha olarak düzenlenir.

lisanslar yanı sıra, izleme çalışanlar için şirket içinde özel bir görev gerçekleştirilir defterine çıkış yapan ve geziler gelen olarak çalışanlar için. Kendi çalışanları ve diğer kuruluşlar (şirketler) den şirkete gelen çalışanlar hem kaydedildi. Genellikle böyle bir günlük tutarak kayıt ve seyahat belgelerinin yapan sorumlu çalışanı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.