Yönetim

Bize yönetiminde yönetim kararlarının türlerini ne görelim

Her birimiz bir kaç gün sürer, ya da kararların hatta onlarca. Kaç Bu kararlar bütün ömrü boyunca hesaplamak zordur. durum çevre yönetiminde benzer, ancak bunlar ciddi ve sorumlu cevapları içeren ve görevin yanlış bir karar şirketin sadece bireysel kararın kabulünden sorumlu, aynı zamanda diğer çalışanları değil etkilenebilir çünkü günlük yaşamda aksine, bu tür kararlar dikkatli bakım gerektiren veya organizasyon. başarılı bir yönetici Priya doğru ve hızlı çözümler için güçlü bir kişidir nedeni budur.

olabilmek için karar alma süreci onlar birkaç tipe bölündü daha başarılıydı.

Türleri yönetim kararlarının bir başlangıç listesi için yönetimde, yönetim çözümleri adımlar veya evlat edinme aşamaları şeklinde.

İlk olarak, bir karar vermek ve sonra keşfetmek ve bu kararların etkinliğini ve sonuçlarını haklı tarafından kriterlerini seçmek gerekli olduğu amacı çalışmak gerekir. hepsi olası çözümler düşünmeye zamanı geldiğinde sonra bir final seçip düzgün ifade. Ve sonra karar süreci geliyor. Ve daha sonraki sanatçıların getirmek.

Buna ek olarak, yönetim yönetim kararlarının türleri çeşitli kriterlere göre sınıflandırılabilir. Ama aynı zamanda bu durumda ana kriter kararlarının alındığı altında koşullardır. Çoğu zaman, kararlar bir ortamda yapılabilir belirsizlik ve risk. Bu çözümler yönetim kararlarının bireysel görüşlerini temsil ve genellikle çok hızlı bir karar alması gerektiği gibi onlar, kendi nüansları var ve sadece devasa tür kararlar için sorumluluk. Ancak kararların rahat bir ortam tanımında alınır çeşitli seçenekler geliştirmek ve daha sonra en uygun olanı seçmenizi sağlar.

Buna ek olarak, yönetiminde yönetim kararlarının türleri, ve bu karar, (uzun, orta ve kısa süreli) geçerliliği gibi kriterlere göre bölünebilir; Frekans kabulü (rasgele, tek, tekrar); (Tümü üzerinde toplam, veya dar kişilerin belirli bir grup için odaklanmış) çalışanları Reach; eğitim (grup, toplu veya tek (yegane) çözeltileri) şeklinde; (Basit ve kompleks) karmaşıklık; sertlik regülasyonu (algoritmik, kontur, yapısal).

Bazı faiz yönetim verisi F.He-Douri, M.Albertom, MMeskonom gibi armatürler karar verme modeli kullanılarak sınıflandırma kararları olduğunu. Onların modele göre rasyonel ve örgütsel sezgisel kararlar, ayırt edebilir.

süreç yönetimine yönetim kararları bu tür bütün böyle bir kararın algoritmasına göre değişir, bu karar insan kişi veya grubu destekli budur.

programlanmış ve programlanmamış: Ben hala iki alttür ayrılır beri, örgütsel karara kalmak istiyorum. Aslında, örgütsel kararlar karar merkez ofis tarafından belirlenir. Bu durumda, olası çözümlerin programlanmış sayıda kararının bazı çerçeveler (iş sorumlulukları, vs.), sırasıyla olmayan programlanmış varyant çözeltide çeşitli alternatifler olabilir, sınırlıdır ve kafa ona en uygun seçmekte serbesttir.

Uygulamada bu çözümler, her zaman programlanabilir olmayan programlanabilir arasında açık bir ayrım yoktur, ancak. Çoğu zaman karar verme süreci süreci yakından ilişkili olan kurumun yönetimine.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.