Gıda ve içecekYemek tarifleri

Biz kış domates jöle hazırlanmak

Koruma - sezon hazırlıkları birçok ev kadınları tercih edilen bir meşgale. Bir turşu domates sofralarımızda en popüler ve favori yemeklerinden biri olarak kabul edilir. Bu sebze tutmanın bir yolu - kış domates hazırlanmaktır jöle. Tarifler biraz sıradışı, ama zaten birçok ev kadınları tarafından kanıtlanmıştır. koruma sadece pozitif duygular neden olur Bu nedenle, son derece zor değil, çeşitli seçenekler düşünün.

Domates ve soğan

hasat Will jöle içinde domates onları ayrı kesme değil, kış için. Küçük bir kaşık jelatin, domates, gerekecektir defne yaprağı, soğan, şeker üç büyük kaşık, kaba tuz bir kaşık,% 70 uçucu yağlar küçük bir kaşık bitkisel yağ yemek kaşığı. Biz jelatin hazırlanması ile başlar. bir litre su ile doldurun ve yan kenara. Bize sebzeleri hazırlamak edelim. Soğan yarım halkalar halinde kesilmiş ve arındırmak. Biz domates yıkama ve sap onları kesti. yıkama ve kavanoz sterilize edin. konteyner defne yaprağı altındaki koyun. Bundan sonra domates ve soğan yatıyordu. Yığılmış tabakalar güzel olmak. Şimdi jelatin içerikli yangın pot kurmak ve kaynatın. bu, sirke, şeker ve bitkisel yağ tuz ekleme. Sıcak karışım, domates ve soğan kavanoz doldurun. Mutlaka o aksi takdirde özelliklerini kaybeder, jelatin haşlanmış edilemeyeceğini unutulmamalıdır. Domates, konserve jeli, 15 dakika süre ile sterilize edilmelidir. Sonra sıkıca kapaklarını yukarı döndürün. Soğuyunca kışın soğuk bir yerde taşıyın. jöle Domates soğukta büyük bir aperatif olacaktır.

biberli Domates

Bu tarif, bir öncekinden biraz daha farklıdır. Kışın jöle içinde domates tatlı biber hazırlanabilir. Bunu yapmak için, bir litre su, şeker 4 büyük kaşık, sirke (% 9), 150 mi, tuzları ve jelatin, frenk üzümü yaprakları, sarımsak, defne yaprağı, dereotu ve bezelye biber büyük kaşık alır. Doğal olarak, ana bileşenler domates ve tatlı biber vardır. Bütün oranlar, 0,5 litrelik üç kutu verilmiştir. Sebze ve üzümü yaprakları yıkanmıştır. tohumlardan temizlenmesi Biber. Her alt kısmında defne yaprağı, frenk üzümü yaprakları, sarımsak, biber, ve rezene koyabilirsiniz. Jelatin şişme su yarım bardak dökün. Domates değil 4 adet ve biber şeritler halinde çok ince kesilmiş. Şimdi bir kavanoza bu iki malzemeyi yatıyordu. Daha sonra, marine hazırlamak. tavaya su dökün ve tuz, şeker, sirke ve jelatin ilave edildi. Biz bir raddeye getirmek, ancak kaynatın yoktur. Bütün terkip maddeleri, çözündüğü edilmelidir. Hemen kavanoz içine marine dökün ve bunların kapaklarını kapatın.

Başka bir tarifi

Kışın jöle içinde domates başka bir şekilde hasat. Domates, soğan, tuz büyük kaşık, sirke üç yemek kaşığı, şeker, karanfil, yenibahar iki yemek kaşığı ve jelatin iki yemek kaşığı alın. Jelatin hemen 1 saat boyunca küçük bir su miktarı doldurun. Domates yıkandı ve kalın daireler halinde kesilir. Soğanlar halkalar halinde kesilmiş ve arındırmak. domates ve soğan kavanozlarda katmanları koyun. Şimdi tuz, şeker ve sirke ile suyu karıştırarak marine litre pişirin. Baharatlar kavanoza konur. dolgu jelatin ekleyin. Biz kaynar hale getiren ve kavanozlar dökülür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.